🚀 Запустили в роботу сім проєктів, з них п’ять повністю реалізували. 2024 рік став для нас роком активної роботи та важливих ініціатив для Чернігівщини.
Наша команда впроваджувала проєкти, спрямовані на підтримку громад, прозорість відбудови та забезпечення інклюзії.
🔹 Безпечний простір для дітей з порушеннями зору
У Чернігові створено Центр для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору.
Через відсутність пожежної сигналізації Центр збиралися закрити до моменту усунення цієї проблеми. «Агенція міських ініціатив» не змогла бути осторонь цієї ситуації, адже без роботи могли опинитися понад 90 вчителів, а без інклюзивного навчання — майже сто учнів.
- облаштували протипожежну сигналізацію, систему оповіщення та евакуації при пожежі;
- зробили ремонт у кабінеті та наповнили обладнанням клас безпеки;
- провели низку освітніх заходів для педагогічного колективу, хлопчиків та дівчат.
Ця ініціатива реалізована за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
🔹 Моніторинг відбудови
Об’єкти моніторингу розташовані у м. Чернігів, Іванівській, Гончарівській, Новобасанській, Ічнянській, Носівській, Деснянській, Талалаївській громадах. Загалом 28 об’єктів.
Протягом року ми стежили за тим, як відновлюються об’єкти соціальної інфраструктури, зокрема, наскільки враховуються принципи інклюзивності.
Разом із партнерами ми моніторили закупівлі, пов’язані з відбудовою в Чернігівській області, забезпечуючи контроль використання коштів.
Аналітики ГО АМІ використовували методологію, основану на документі, розробленому Transparency International Ukraine за участі інших членів коаліції RISE Ukraine – Coalition for Reconstruction.
Моніторингові проєкти реалізовані в межах субгрантового компонента проєкту «Контроль витрат на відновлення», який впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу» за підтримки Європейського Союзу.
🔹 Стратегічне відновлення громад
Михайло-Коцюбинська, Ріпкинська, Коропська, Ладанська громади
Команда ГО АМІ працювала над забезпеченням реальної участі жителів та жительок громад у процесі ухвалення рішень щодо відбудови.
- Провели навчання для представників органів місцевого самоврядування з розробки інструментів громадської участі та їх впровадження, а для інститутів громадянського суспільства — тренінги з їх використання.
- Провели низку публічних заходів, під час яких навчили мешканців громад ефективно використовувати електронні та публічні консультації, комунікувати між собою.
- Залучили всі сторони (влада, громада, експерти) до розробки Програм комплексного відновлення.
Це стало можливим завдяки підтримці ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується у партнерстві з УНЦПД та ЦЕДЕМ за підтримки USAID.
🔹 Публічні простори для громад
Тупичівська (с. Вихвостів), Киїнська, Гончарівська (с. Смолин), Сосницька (с. Чорнотичі), Новобасанська громади
- Вивчили потреби громадян та громадянок щодо бачення функціонування просторів та їх наповнення;
- Розробили дизайн майбутніх просторів;
- Провели толоки, які об’єднали людей;
- Залучили представників органів місцевого самоврядування.
Ці простори стали місцями зустрічей, взаємодії та розвитку для мешканців, а їх реалізація відбулася в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами-партнерами.
Ще два проєкти ми встигли запустити в роботу наприкінці року:
🔹 Психологічна стійкість прикордонних громад
Михайло-Коцюбинська, Прилуцька, Ніжинська, Городнянська, Коропська, Корюківська, Гончарівська, Тупичівська громади
- Оцінка потреб населення цільових громад (фокус-групові дослідження та інтерв’ю) щоб дізнатися запит людей в отриманні заходів з підвищення психологічної стійкості;
- Проведення заходів психосоціальної підтримки;
- Навчання спеціалістів/-ток допоміжних професій (хелперів/-ок) з цільових громад;
- Форум для обміну досвідом.
Проєкт мав реалізуватися у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW та Бюро гуманітарної допомоги USAID.
На жаль, частина проєкту, що підтримувалася з боку USAID, також на паузі. Але команда «Агенції міських ініціатив» продовжує надавати мешканцям Чернігівщини заходи з підвищення психологічної стійкості.
🔹 Фіксація зруйнованих об’єктів культури
Об’єкти розташовані в різних куточках Чернігівської області
В області налічується близько сотні ушкоджених приміщень, які мають відношення до культури. З них чотири десятки пам’яток архітектури мають статуси національного та місцевого значень. Вони зазнали пошкоджень та руйнувань в результаті збройної агресії російської федерації проти України.
Це собори, церкви, дзвіниці, монастирі, кінотеатри тощо. Культурні об’єкти, які мали/мають велике значення в громадах, населених пунктах. Навколо них будувалось життя у громадах. Тепер частина з них стоїть пусткою та потребують відновлення.
Розпочали фіксацію зруйнованих війною об’єктів культури на Чернігівщині. Ця ініціатива мала реалізуватися в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансувалася USAID та здійснювалася Pact в Україні.
На жаль, цей проєкт зупинено повністю через зупинку фінансування з боку USAID. Але ми далі шукатимемо можливості для того, щоб підняти на поверхню питання документування злочинів агресора проти української культури.
За останні три роки неурядова громадська організація «Агенція міських ініціатив» залучила на допомогу мешканцям та мешканкам чернігівщини мільйони гривень:
2021 рік — 216 тис. грн
2022 рік — 5 млн 200 тис. грн
2023 рік — 8 млн 200 тис. грн
2024 рік — 10 млн 800 тис. грн
2024 рік показав, що разом ми здатні змінювати простір навколо себе.
Дякуємо партнерам, донорам і громадам за довіру та спільну роботу!
Дякуємо, що ви з нами! Працюємо далі! 💪
Залишайтесь з нами та слідкуйте за діяльністю громадської організації «Агенція міських ініціатив» у соцмережах: Фейсбук, Інстаграм, Телеграм.
Завантажити звіт ГО “Агенція міських ініціатив” за 2024 рік можна тут:
THE REPORT AGENCY OF CITY INITIATIVES 2024 — english
Річний звіт Агенції міських ініціатив за 2024 рік. Українською