Команда громадської організації «Агенція міських ініціатив» долучилася до реалізації ініціативи посилення спроможності гуманітарних організацій в Україні — «Програма доброчесності та дотримання вимог у наданні гуманітарної допомоги», що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України». На півдні України проєкт координує Одеський КВУ, на півночі — “Агенція міських ініціатив”.
Проєкт має на меті сприяти підвищенню насамперед рівнів доброчесності та комплаєнсу, локальних гуманітарних громадських організацій та благодійних фондів.
Географія проєкту: Чернігівська, Одеська, Миколаївська та Херсонська області.
Етап 1. Проведення ретельної оцінки потреб
На Чернігівщині ми провели опитування організацій, які надають гуманітарну допомогу. Наша команда дослідила виклики, які їм трапляються. Говорили про співпрацю з органами місцевого самоврядування, бізнесом, іншими організаціями. Склали список запитів громадських організацій нашого регіону.
Під час зустрічей представниці «Агенції міських ініціатив» спілкувалися з колегами з таких організацій як:
- ГО «Добро Тут» (Сновська громада);
- ГО «Добрі Ініціативи Менщини»;
- Корюківської молодіжної організації «АЛЬТЕРНАТИВА»;
- Волонтерський штаб «Наші люди всюди» (Ніжин);
- ГО «Час для нас» (Ніжин);
- БФ «Зграя вовченят» (Ніжин);
- «Розквітай» (Городня);
- «ЄГармонія» (Городня);
- БО «Мозаїка Добра-Фонд Відродження»
- ГО «Спілка ініціатив мешканців Семенівщини»
«Під час інтерв’ю ми дізналися про безліч потужних проєктів цих організацій. Вони були засновані в різні роки з різними статутними задачами, але всі мають спільну надмету — допомогти своїм громадам. Зокрема, через гуманітарну діяльність. І я пишаюся, що в громадах Чернігівщини є такі завзяті люди», — розповідає виконавча директорка «Агенції міських ініціатив» Тетяна Романова.
«Від волонтерських центрів у Ніжині я залишилась під великим враженням. Там працюють неймовірні команди. Люди щирі, згуртовані та надзвичайно віддані своїй справі. Вони роблять велику й важливу роботу як для військових, так і для мирного населення», — зауважила менеджерка проєктів «Агенції міських ініціатив» Ірина Ворох.
«Роль локальних гуманітарних організацій важко переоцінити. Саме вони першими реагують на потреби людей, працюють у найскладніших умовах і залишаються поруч, коли допомога найбільш потрібна. Вони беруться як за продовольчу безпеку, гігієну, розподіл одягу та взуття, так й за психологічну підтримку місцевих мешканців та закриття запитів військових», — зауважила менеджерка проєктів «Агенції міських ініціатив» Юлія Ковтун.
Етап 2. Проведення тренінгів для посилення спроможності
Управління проєктним циклом та фандрейзинг
17 представників організацій з різних громад Чернігівщини отримали чудову можливість підсилити свою спроможність. Тренінг з фандрейзингу та управління проєктами для них провели тренерки Олена Шевчук і Вікторія Савчук.
Вони розказали про:
- основи та принципи фандрейзингу;
- грантові можливості для неприбуткових організацій;
- алгоритм підготовки успішних проєктів;
- як вибудувати фінансову сталість організації;
- що таке ефективний проєктний менеджмент тощо.
Медіакомунікації та маркетинг у соціальних мережах
Це був дводенний тренінг для представників і представниць громадських організацій Чернігівської області, які надають гуманітарну допомогу та/або залучені до процесів відбудови й відновлення. Захід відбувся у межах програми посилення спроможності гуманітарних громадських організацій в Україні.
Тренерки Юлія Ковтун та Марина Гавриленкова допомагали учасникам опанувати:
- принципи прозорості та видимості громадських і благодійних організацій;
- ефективні канали та формати комунікації;
- основи контент-маркетингу та інструменти просування;
- комунікацію під час криз й антикризові стратегії;
- методи моніторингу, аналітики та оцінки ефективності.
Учасники навчалися створювати цікаві та креативні пости з чіткими меседжами. Аналізували свої цільові аудиторії та розглядали інструменти для ефективної взаємодії з ними.
Скоро тут також з’явиться інформація про тренінги:
- Системний підхід до доброчесності та комплаєнсу в гуманітарних волонтерських організаціях
- Фінансовий менеджмент й бухгалтерський облік
Учасники навчань також матимуть можливість доєднатися ще до двох етапів проєкту:
- Етап 3. Розробка разом з 20 гуманітарним організаціям, які пройшли навчання, індивідуальних планів посилення спроможності.
- Етап 4. Надання мінігрантів та менторської підтримки для впровадження розроблених планів посилення спроможності.
Проєкт «Programme for Integrity and Compliance in Humanitarian Assistance» реалізується Partnership for Transparency Europe (PTF Europe) в партнерстві з Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та з ГО «Агенція міських ініціатив» за фінансування Czech Republic Development Cooperation.