Команда «Агенції міських ініціатив» у 2023 році працювала на розвиток Чернігівщини ще активніше, ніж у попередні роки. Тут про наш рік.
Які проєкти реалізували?
Насамперед на початку року ми звершили проєкти, активна реалізація яких припала на 2022 рік. Це — «Go Bike Chernihiv», «Соціальне таксі» та «Багатоцільова фінансова допомога».
Та із неабияким натхненням взялися за реалізацію нових:
Провели 27 тренінгів з мінної безпеки та надання домедичної допомоги. Проєкт «Безпека під час війни” підтримує Фонд “Партнерство за сильну Україну”.
У рамках “Школи волонтера” провели чотири тренінги, на яких розказали місцевим волонтерам про навички ефективної співпраці з органами місцевого самоврядування та надання першої психологічної допомоги. Проєкт підтримано IRI.
Провели два дводенних тренінги з фандрейзингу та грантрайтингу для тих, хто планував долучитися до громадського сектору. Ще 6 тренінгів стосувалися напрацювання алгоритму дій при військових загрозах. Проєкт «Разом, об’єднуючи зусилля» підтримано Isar Ednannia.
Навчили 20 хелперів надавати першу психологічну допомогу. Провели з ними у громадах 11 «теплих зустрічей», на яких заохочували місцеве населення не боятися звертатися до психологів. Проєкт завершився форумом, на якому ми остаточно створили ком’юніті хелперів та психологів. Проєкт “Підготовка спеціалістів допомагаючих професій до надання першої психологічної допомоги» підтримала чеська гуманітарна організація People in Need Ukraine.
Розпочали кампанію «Молодь у місцевому врядуванні», у раках якої проводимо заходи, що формують розуміння молодих людей про діяльність місцевих депутатів та функціонування місцевого самоврядування. Відбувається моніторинг діяльності депутатів Чернігівської міської ради, навчання депутатів, оцінка діяльності їх громадських приймалень тощо. Проєкт реалізовується у партнерстві з Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”.
Опитали мешканців прикордоння щодо того, які медіа вони обирають та як аналізують отриману інформацію. Провели 5 тренінги з інформаційної безпеки. Проєкт “Інформаційна безпека в умовах війни» підтримала ГО Крим_ SOS.
Провели сімейний табір для родин прикордоння, організували 5 тренінгів зі стресостійкості для дітей та 5 інформаційних сесій з юристом для дорослих. Організували форум для громадських організацій Чернігівщини, де порушили питання, як робити добро без шкоди людям. Проєкт “Психоемоційна та юридична підтримка мешканців прикордоння” підтримала ГО Бюро гендерних стратегій і бюджетування.
З якими громадами працювали?
Чернігів, Ніжин, Городнянська, Семенівська, Сновська, Корюківська, Тупичівська, Михайло-Коцюбинська, Новгород-Сіверська, Ріпкинська, Ладанська, Іванівська, Куликівська, Киселівська, Олишівська, Новобасанська, Новобілоуська, Гончарівська, Понорницька, Киїнська, Новоселівська громади.
Ми проїхали сотні кілометрів Україною, аби допомагати іншим.
Загалом, завдяки міжнародним донорам, за 2023 рік залучили в розвиток Чернігівщини 8,2 млн гривень
Левова частина діяльності «АМІ» була зосереджена на волонтерстві, гуманітарній допомозі та соціальних проєктах. Ми залучалися до проєктів інших громадських організацій, багато вчилися та стратегували. І тут ми не зможемо написати жодну притомну цифру, бо обрахувати це неможливо.
Деталі тут!
Дякуємо, що ви з нами
Далі буде!