“Ми не воюємо на передовій, а тому маємо бути корисними і сильними в тилу. Відновлюємо, розвиваємо і підсилюємо громади задля нашої спільної Перемоги!” — саме так описала принцип діяльності у 2022 році виконавча директорка “Агенції міських ініціатив” Тетяна Романова.
Команда організації з перших днів повномасштабного вторгнення активно займалася на Чернігівщині волонтерством. Класичну громадську діяльність відновили вже після вигнання російських військ з території області. Всі проєкти у 2022 році були спрямовані на відновлення території та допомогу населенню, що постраждало.
Місія “Агенції міських ініціатив” — сприяти прозорій та ефективній діяльності органів місцевого самоврядування, займатися просвітою громадян та урбаністикою в Чернігівській області.
Наша команда у 2022 році реалізувала шість великих проєктів.
Чотири з них підтримані міжнародними партнерами, ще два — реалізовані власними силами. Загальна сума залучених коштів складає 3 187 476 грн.
Проєкт “Сторінки болю”
З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України наша організація майже щоденно фіксувала воєнні злочини, злочини проти людяності, грубі порушення прав людини з боку окупантів. Проєкт “Сторінки болю” мав на меті документування воєнних злочинів на території Чернігівської області.
Зібрану інформацію ми передали на державний ресурс, створений Офісом Генерального прокурора. Зважаючи на наявність у звіті чутливої інформації, він не був опублікований у відкритих джерелах.
Задокументовані докази використовуватимуться під час розслідування злочинів у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спецтрибуналі для росії.
Також ми створили карту воєнних злочинів, які вчиняла російська армія на Чернігівщині. З нею можна ознайомитись ТУТ.
Створили низку відеоісторій про людей, які постраждали від бойових дій. Ви можете подивитися, наприклад, історії жителів села Количівки — Олександра Івановича, Галини Петрівни, Марії Іванівни.
Проєкт “Соціальне таксі”
Завдяки цьому проєкту у травні-грудні 2022 населення Чернігова мало можливість безкоштовно доїхати на таксі до медичних та соціальних закладів. Загалом у рамках проєкту було здійснено 2 254 поїздки.
Послугами соціального таксі могли користуватись:
- особи з інвалідністю – дорослі та діти;
- маломобільні групи населення;
- люди, які не могли пересуватися самостійно (наприклад, через поранення).
Цей проєкт був дуже актуальним, бо спочатку громадський транспорт у Чернігові не працював взагалі, а потім невелика кількість тролейбусів і автобусів не могли впоратися з пасажиропотоком.
Проєкт “Фінансова допомога”
Завдяки цьому проєкту у травні-вересні 2022 року мешканці Чернігівщини, які постраждали унаслідок воєнних дій, отримували фінансову допомогу.
Допомогу отримали вразливі категорії громадян, люди з пораненнями та ті, чиє житло було пошкоджене або зруйноване. Розмір допомоги склав 6 660 грн на особу.
Проєкт “Солідарність сімей”
“Solidarność Rodzin” — проєкт гуманітарної допомоги, в якому польські сім’ї допомагають українським. Цей проєкт будує міжнародні зв’язки між сім’ями-учасницями.
Організатор — польська організація “Асоціація Солідарних мереж” (Stowarzyszenie Sieć Solidarności w Krakowie), а громадська організація “Агенція міських ініціатив” є партнером у проєкті на Чернігівщині.
Наша команда відібрала до участі в проєкті 30 чернігівських родин. Тепер вони спілкуються з польськими родинами та регулярно отримують він них різноманітну допомогу. ГО “АМІ” допомагає акумулювати зібрану поляками допомогу на своєму складі.
Проєкт “Відновлення багатоповерхового житла” в найбільш постраждалих районах Чернігова
Працювали у напрямку відновлення багатоповерхового житла в чотирьох мікрорайонах Чернігова, які є найбільш постраждалими: Стара Подусівка, Астра, Бобровиця, ЗАЗ. Опрацювали понад 3000 заявок.
Зібрана інформація була передавала партнерській організації для проведення подальших робіт з відновлення пошкодженого житла. У результаті чого було відновлено 1319 квартир у Чернігові.
Проєкт “Go bike Chernihiv”
В умовах паливної кризи зросла кількість велосипедистів, тому наша команда громадських організацій “Агенція міських ініціатив” та “Еко Місто Чернігів” створила проєкт, покликаний покращити міську мобільність.
Що ми зробили?
- Створили першу соціальну веломайстерню у Чернігові;
- Передали 80 велопарковок та 4 ремонтні станції для Чернігова;
- Передали по 10 велопарковок та по одній ремонтній станції для Куликівської, Варвинської та Ніжинської громад;
- Передали 200+ велосипедів волонтерам, соціальним працівникам та працівникам критичної інфраструктури;
- Поширили понад 1000 світловідбивних флікерів.
- Залучили експертів, які працювали над схемою організації дорожнього руху у м. Чернігів та над розробкою проєкту на 4 км велосмуг.
Всеукраїнська програма “Атестація місцевих депутатів”
Громадська організація “Агенція міських ініціатив” є партнером у Всеукраїнській програмі “Атестація місцевих депутатів”. Ця громадська кампанія спрямована на підвищення відповідальності депутатів місцевих рад та надання допомоги громадянам у пошуку інформації про місцевих депутатів.
Кампанія має на меті:
- збільшення доступності інформації про всі аспекти реалізації повноважень місцевих депутатів, охоплених кампанією Атестація депутатів місцевих рад;
- покращення показників відповідності діяльності депутатів 23 місцевих рад, охоплених кампанією, стандартам відкритості, прозорості, доброчесності, підзвітності.
В Чернігові регіональну координацію Програми здійснює наша команда. Ми моніторимо виконання депутатами своїх повноважень та інформуємо людей про результати їх діяльності.
Соціальний проєкт “Зустріч задля перемоги”
Зустріч задля Перемоги — благодійний аукціон зустрічей із відомими чернігівцями на підтримку ОК «Північ». Музиканти, співаки, громадські діячі, політики, волонтери, спортсмени, актори, журналісти і блогери, бізнесмени, лікарі, айтівці — неповний список особистостей, з якими можна було зустрітися.
Серед них співачка ONUKA та футболіст Андрій Ярмоленко, перша віцепрем’єрміністерка України та міністерка економіки — Юлія Свириденко, голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.
За результатами проєкту ми зібрали більше 450 тис грн, за які було придбано 4 квадрокоптери північним котикам для охорони кордону.
Волонтерство
Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України до діяльності організаці додався ще один напрямок — допомога соціально-незахищеним верствам населення та допомога ЗСУ.
“Агенція міських ініціатив” є засновником Волонтерського об’єднання «Балсанка». У складі 5 людей основної команди за цей час ми зібрали на потреби ЗСУ, за попередніми підрахунками, більше мільйона гривень. Також ми організували мережу волонтерів, які на 4 складах у Чернігові слідкують за збором та роздачею гуманітарної допомоги цивільним особам.
ГО “Агенція міських ініціатив” налагоджує комунікацію з іншими організаціями:
- Засновники Волонтерського об’єднання “Балсанка”
- Співзасновники волонтерського об’єднання Громадське об’єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини”
- Члени Волонтерського Штабу при Чернігівській обласній військовій адміністрації
- Члени Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети”.
Завантажити звіт про роботу ГО “Агенція міських ініціатив” у 2022 році ви можете тут.