Рік промайнув швидко, але нам є що розказати!
Для Громадської організації «Агенція міських ініціатив» 2018 рік був нелегким, але досить продуктивним. В ньому були і поразки, і успіхи. Саме про останні ми й хочемо розповісти докладніше.
Що ж ми зробили протягом зазначеного часу?
- Провели моніторинг роботи громадського транспорту у м. Чернігові із залученням київських експертів у цій сфері. На основі отриманих результатів були напрацьовані й публічно презентовані рекомендації, передані надалі до відповідних органів для втілення. Основна увага приділялася необхідності введення єдиного електронного квитка, а також розробці й встановленню чіткого тактового розкладу руху громадського транспорту на зупинках міста у вигляді стендів. На конкретному прикладі нами було показано як саме працює такий розклад у реаліях сучасного міста, а також розроблено конкретний інструмент його простого впровадження. Всі зазначені дії були реалізовані в рамках проекту “Громадський транспорт у місті Чернігові: ефективність використання бюджетних коштів” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
- Підвищили рівень командної роботи всередині організації за допомогою Юрія Трохименка – коуч-тренера й директора з розвитку ГО «ЦГТ «АХАЛАР» (м. Чернігів). Окрім цього, напрацювали стратегію її розвитку на наступні 5 років та політики для більш ефективної діяльності.
- Здійснили моніторинг більше 1200 електронних декларацій депутатів та голів 38 об’єднаних територіальних громад Чернігівської області на предмет ознак корупції. За його результатами було опубліковано понад 150 публікацій у місцевих і регіональних ЗМІ. За фактами зафіксованих порушень було надіслано більш ніж 70 заяв до відповідних контролюючих органів, понад 20 з яких взяті для подальшої перевірки.
- Провели перший Форум відкритих даних у м. Чернігові за підтримки БФ «Об’єднання» та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні, який відвідало щонайменше 100 містян і гостей з районів Чернігівської області. Під час заходу провідні експерти, громадські діячі, представники місцевої влади та українських й міжнародних організацій ділились досвідом і знаннями у сфері відкритих даних.
- Провели моніторинг здійснення прийому громадян депутатським корпусом Чернігівської міської ради (42 особи) в рамках проекту «Атестація місцевих депутатів». Його результати були публічно озвучені на прес-конференції 20 грудня.
- Підключили 6 середніх навчальних закладів м. Чернігова до Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл, що діє за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.
- Прийняли участь у понад 30 ефірах місцевих і регіональних ЗМІ за тематикою діяльності організації.
- Провели понад 20 тренінгів та семінарів.
Деталі фінансування організації:
За 2018 рік сума надходжень до організації склала майже 137 тис. грн. Переважно це кошти грантової підтримки від фондів. Передовсім вони були витрачені на канцелярію та оплату праці виконавців проектів, а також організацію круглих столів і прес-конференцій.
Зі звітом можна ознайомитись за посиланням: