“Агенція міських ініціатив” організувала для мешканців прикордоння тижневий сімейний табір, онлайн та офлайн юридичні консультації, психологічні тренінги. Завершився проєкт форумом громадських організацій Чернігівщини.
1.Сімейний табір
Для родин з прикордоння Чернігівщини відбувся безкоштовний сімейний табір для родини, які постраждали внаслідок воєнних дій та/або перебувають у складних життєвих обставинах.
Учасниками могли стати родини з семи прикордонних громад Чернігівщини — Новгород-Сіверська, Семенівська, Корюківська, Сновська, Городнянська, Ріпкинська, Любецька. Це були 14 родини з хлопчиками та дівчатами у віці від 8 до 16 років.
Вони змогли психоемоційно розвантажитись, виїхавши з прикордоння Чернігівщини на більш безпечну територію. Ми забезпечили їм проживання, харчування, юридичні та психологічні консультації, а також дозвілля.
Табір тривав з 28 жовтня до 1 листопада.
Більше тут:
- У “Сімейному таборі” відбулася інфосесія з юристом.
- Як родини грали у квіз (QUIZ).
- Як проходили психологічні тренінги з Наталією Німченко.
- Дозвілля родин у парку “Беремицьке”.
2. Онлайн та офлайн консультації з юристом
Таку можливість отримали родини з прикордонних громад Чернігівщини.
Яку юридичну допомогу вони могли отримати?
1. Правова допомога у сфері захисту дітей (наприклад, допомога в оформленні свідоцтва про народження, визначення опікуна/піклувальника, допомога у складанні заяв та клопотань).
2. Втрата житла: відновлення правовстановлюючих документів;
3. Втрата годувальника: визначення особи безвісно відсутньою, померлою;
4. Підтвердження факту перебування особи у полоні;
5. Пільги та виплати для членів сімей осіб, що перебувають у полоні;
6. Управління майном безвісти відсутньої особи тощо.
Інформаційні сесії з юристом відбулися у Понорницькій, Іванівській, Городнянській, Корюківській та Сновській громадах.
3. Психологічні тренінги для школярів
Провели 5 тренінгів, на яких психологиня допомогла школярам психоемоційно розвантажитись та навчитися протистояти стресам.
“Легкі вправи для твоєї стресостійкості” відбулися у Корюківській, Сновській, Городнянській, Понорницькій, Іванівській громадах.
4. Партнерський Форум
Завершальний етап двомісячного проєкту — Партнерський Форум «Як не нашкодити, робивши добро. Практичні поради в реаліях сьогодення».
Мета:
· Знайомство громадських діячів Чернігівщини;
· Обговорення практик роботи з цільовими аудиторіями;
· Розвиток партнерської мережі;
· Зворотний зв’язок від учасників проєктів ГО «АМІ».
«Ми запрошували до участі партнерські організації, громадських діячів та тих, хто має бажання долучитися до мережування, — підкреслила виконавча директорка організації Тетяна Романова. — Попри те, що Чернігівщину накрила снігова негода, наші партнери приїхали з різних куточків області. Ми обмінялися досвідом реалізації своїх проєктів та виокремили теми, з якими ми будемо працювати найближчим часом».
Вже давно громадські організації усвідомили, що їхня сила в мережуванні. Тому такі форуми важливі для налагодження горизонтальних зв’язків, обміну думками, пошуку однодумців, переймання досвіду тощо.
Більше інформації про форум тут.
Проєкт “Захист: психоемоційна та юридична підтримка мешканців прикордоння Чернігівщини” реалізується громадською організацією “Агенція міських ініціатив” в рамках проєкту “Розвиток потенціалу ОГС та ініціативних груп у регіонах України з високою концентрацією ВПО щодо впровадження гендерних питань у гуманітарній діяльності “GIHA мережа” в партнерстві з ГО “Бюро гендерних стратегій і бюджетування” за підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF).