Приклад, що надихає: результати моніторингу відбудови гімназії №34

Опубліковано: 02.07.2025 Позначки: ,

Гімназія №34 у Чернігові зазнала руйнувань під час активної фази бойових дій у Чернігові. У кут будівлі було попадання осколків від снаряда, пошкоджено вікна, клас трудового навчання. Об’єкт відбудовувався коштом державного бюджету (залишки освітньої субвенції), місцевого бюджету Чернігова та за підтримки міжнародних донорів. Під час моніторингового візиту “Агенції міських ініціатив” про відбудову закладу розповіла директорка гімназії №34 Вікторія Литвяк.


Будівельні роботи в приміщенні завершені у березні 2025 року. Коштом бюджету виконано робіт на суму понад 11 млн грн

Зокрема виконано:

Завдяки Агентству з питань технічного співробітництва та розвитку ACTED в гімназії замінено освітлення, встановлено нові батареї, облаштовано гігієнічну кімнату для дівчат та дітей  з особливими освітніми потребами, придбано меблі та техніку.

“Гімназія № 34 — приклад якісно реалізованого проєкту відновлення з особливим акцентом на інклюзивність та енергоефективність. У закладі створено інфраструктуру, дружню до всіх користувачів: інклюзивні санітарні вузли, укриття з підіймачем, контрастна навігація, тактильна плитка, написи шрифтом Брайля, ресурсна кімната й кнопки виклику. Також облаштовано безпечний пандус із дотриманням норм закону”, — підкреслює експертка з моніторингу “Агенції міських ініціатив” Ірина Ворох.

У сфері енергоефективності гімназія відповідає сучасним стандартам: утеплення фасаду, сонячні панелі, індивідуальний тепловий пункт, LED-лампи, двокамерні вікна, оновлені системи вентиляції та опалення. Усе це дозволяє не лише зменшити енергоспоживання, а й забезпечити сталу роботу закладу в умовах ризиків.

Об’єкт відповідає ключовим вимогам безбар’єрності.

На територію навчального закладу маломобільні групи населення можуть потрапити без зайвого клопоту. Асфальтне покриття та місцями вмощена бруківка без вибоїн, що дає можливість вільно переміщатися на кріслі колісному або з дитячим візочком.

На центральному вході відвідувачів зустрічає нековзкий пандус. Його ширина складає 150 см, розворот — 205 см, поручні на висоті 70 і 90 см. З’їзд з пандуса занижений.

Вхідні двері мають ширину 90 см, що забезпечує вільне потрапляння всередину. Там також скоро має з’явитися кнопка виклику допомоги.

На першому поверсі є вбиральня для осіб з інвалідністю: ширина приміщення 250×260 см, дверей — 98 см, умивальники встановлено на висоті 78 см, поручні — 58 і 78 см. Також в приміщенні є інклюзивне укриття з туалетом: ширина дверей там 96 см, умивальник встановлений на висоті 84 см, поручні — 64 і 85 см з обох боків. Встановлено дзеркало з нахилом та ручкою для регулювання.

У приміщенні є ресурсна кімната для проведення заняття з психологом. Вона розташована на першому поверсі та має додатковий вихід на вулицю.

На території усього закладу та на першому поверсі приміщення є тактильна плитка й контрастна сигнальна стрічка.

У закладі чимало написів промарковані шрифтом Брайля.

В укриття маломобільні групи населення можуть спуститися на підіймачі.

“Наша команда завжди намагається знайти позитивні моменти під час моніторингових візитів й підсвітити їх публічно як перед донорами, так й перед громадою. У цьому закладі ми побачили чи не найбільше позитивних зрушень. Завдяки спільним зусиллям залучених сторін об’єкт не лише повністю відновлено, а й адаптовано до сучасних стандартів безпеки, енергоефективності та інклюзивності”, — підсумувала виконавча директорка громадської організації “Агенція міських ініціатив” Тетяна Романова.


Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Моніторинг відбудови та відновлення на місцях: об’єкти соціальної інфраструктури», що реалізується в межах субгрантового компонента проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Агенція міських ініціатив» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО Технології Прогресу.

Контакти


Ми творимо себе для міста,
а місто – для себе!

 

Нас можна знайти:
Україна, м. Чернігів, вул. Преображенська, 12

Зателефонувати нам:
+380931234567
+380991765432

Або написати:
goami.info@gmail.com