Хто фінансує відбудову Чернігівщини?

Опубліковано: 29.08.2024 Позначки: , ,

Моніторингова команда громадської організації «Агенція міських ініціатив» виявила певні особливості відбудови освітніх і соціальних об’єктів Чернігівської області. Зокрема, хто саме фінансує відбудову об’єктів, що постраждали внаслідок збройної агресії росії.


До переліку об’єктів моніторингу потрапили Чернігівський ліцей, Чернігівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей, хірургічний корпус Чернігівської обласної лікарні, Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. А також дитячий садок «Лісова казка» у селищі Гончарівське, школи у селах Ягідне, Новий Биків, Дорогинка; ліцеї у Носівці, Десні та Талалаївці.

«Основними джерелами фінансування об’єктів, які потрапили до нашого моніторингу, переважно є Спеціальний фонд державного бюджету*, Фонд ліквідації наслідків збройної агресії», місцеві бюджети та міжнародні організації/донори», — розповідає виконавча директорка громадської організації «Агенція міських ініціатив» Тетяна Романова.

За словами експертки з моніторингу «Агенції міських ініціатив» Анастасії Моцак, спостерігається нерівномірний розподіл фінансування об’єктів відбудови. Також у громадах існують проблеми з освоєнням грошей: чиновники не встигають використати кошти, тому вони змушені їх повертати державі назад і знову починати пошук фінансування з нуля. Це створює ризики для несвоєчасного завершення ремонтних робіт.

Об’єкти відбудови часто залежать від благодійників. У випадках, коли державне фінансування не може повністю покрити витрати на відбудову, балансоутримувачі та працівники цих установ шукають благодійників.

У першій хвилі моніторингу ГО АМІ мала у списку моніторингу більше чернігівських об’єктів, а вже у другій хвилі — переважно об’єкти, розташовані у територіальних громадах. Якщо їх порівнювати, то об’єкти у Чернігову фінансують саме донори, у той час, як в громадах відбудовою займається держава.


Довідково:

* Залишки коштів Спеціального фонду державного бюджету, що надійшли у 2022 році від Європейського інвестиційного банку в рамках інвестиційних проєктів, спрямовуються на безповоротній основі на нові бюджетні програми, зокрема, відбудову.

* Фонд ліквідації наслідків збройної агресії наповнюється активами, примусово вилученими або конфіскованими Україною.


Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення об’єктів соціальної інфраструктури по Чернігівській області», що реалізується в межах субгрантового компонента проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Агенція міських ініціатив» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу».

Контакти


Ми творимо себе для міста,
а місто – для себе!

 

Нас можна знайти:
Україна, м. Чернігів, вул. Преображенська, 12

Зателефонувати нам:
+380931234567
+380991765432

Або написати:
goami.info@gmail.com