Безпечний простір у Центрі для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору

Опубліковано: 18.01.2024 Позначки: , ,

У рамках проєкту «Створення безпечного простору Центру для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору» громадська організація «Агенція міських ініціатив» у 2024 році облаштувала протипожежну сигналізацію, систему оповіщення та евакуації при пожежі, клас безпеки та провела низку освітніх заходів.

Відкриття класу безпеки

У Чернігові з’явився інклюзивний клас безпеки. Він розташований у Центрі для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору. Приміщення класу було відремонтовано та обладнане меблями та технікою, яка дозволяє проводити навчання з незрячими дітьми та дітьми із порушеннями зору.
Під час розробки ідеї зі створення класу безпеки у Чернігові команда «Агенції міських ініціатив» дізналася, що через відсутність пожежної сигналізації Центр збиралися закрити до моменту усунення цієї проблеми. Це технічно складний проєкт, але «Агенція міських ініціатив» не змогла бути осторонь цієї ситуації, адже без роботи могли опинитися понад 90 вчителів, а без інклюзивного навчання — майже сто учнів.
«Ми створили клас безпеки, встановили пожежну сигналізацію та провели низку безпекових заходів для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу: тренінги з надання першої психологічної допомоги, домедичної допомоги, мінної безпеки тощо», — розказала про напрямки проєкту виконавча директорка громадської організації Тетяна Романова.
Важливо, що на етапі пошуку шляхів розв’язання проблеми з пожежною сигналізацією зійшлися всі зацікавлені сторони: активна громадська організація; представники/ці освіти, які вчасно зробили проєктно-кошторисну документацію та команда Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні, яка готова була підтримати ресурсами проєкт з готовою документацією.
«Облаштування класу безпеки та пожежної сигналізації в такому закладі — це стратегічно важливо. Я щиро вдячна обласному управлінню освіти, що вони підтримують цей заклад. Я вдячна «Агенції міських ініціатив», Управлінню патрульної поліціїї та ДСНС в Чернігівській області, які долучалися до цього процесу», — зауважила спеціалістка з мобілізації громад UNDP в Україні Наталія Красківська.
«Безпека освітнього середовища, безпека дітей та працівників/-ць закладу — це пріоритет №1. У нас навчаються незрячі діти та діти із порушеннями зору. У межах проєкту ми отримали можливість придбати мультимедійне обладнання, пристрій створення тактильної графіки тощо. Завдяки чому нам буде легше працювати з нашими учнями та ученицями», — пояснює директорка навчального закладу Олена Житняк.
«Оснащення закладів освіти пожежною сигналізацією має бути забезпечене у кожному навчальному закладі. Завдяки UNDP цей заклад повністю готовий до того, щоб діти були в безпеці», — резюмував начальник Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Юрій Музика.
  1. Облаштування протипожежною сигналізацією та системою оповіщення

Протипожежна сигналізація, система оповіщення та евакуації при пожежі у приміщенні комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» збереже життя та здоров’я учасників освітнього процесу та не дає закрити єдиний в області заклад, де навчаються понад 100 дітей з порушеннями зору.

  1. Створення класу безпеки

У приміщенні Центру створено клас безпеки, що підвищить рівень обізнаності учасників освітнього процесу в галузі особистої та громадської безпеки. Клас безпеки — навчальна інтерактивна аудиторія, наповнена методичними та агітаційними матеріалами, робочим інвентарем та реквізитом, що розповідає про пожежну безпеку, а також поведінку на дорогах.

Оскільки вихованці/-ки закладу не мають можливості повноцінно сформувати вміння та навички безпечної поведінки через порушення зору, то в класі будуть встановлені спеціальні (тактильні, звукові) засоби та обладнання.

  1. Навчальні заходи

У рамках проєкту проведено низку навчальних заходів для підвищення рівня обізнаності школярів щодо правил пожежної безпеки та поведінки на дорогах, а для персоналу закладу — з надання першої психологічної допомоги, домедичної допомоги та мінної безпеки.

  • Тренінг із надання першої психологічної допомоги для першої та другої груп вчителів;
  • Колектив Центру для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору навчився надавати домедичну допомогу (перша та друга групи);
  • Представники/ці ДСНС наголосили учням молодшої школи на важливості знання та використання номерів екстрених служб(молодші та старші школярі).

Ініціативу «Створення безпечного простору Центру для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору» впроваджує громадська організація «Агенція міських ініціатив» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Фото Юлія Ковтун, Анастасія Моцак / ГО “Агенція міських ініціатив”

Контакти


Ми творимо себе для міста,
а місто – для себе!

 

Нас можна знайти:
Україна, м. Чернігів, вул. Преображенська, 12

Зателефонувати нам:
+380931234567
+380991765432

Або написати:
goami.info@gmail.com