7 з 15 переможців торгів з відбудови об’єктів на Чернігівщині мають ризики

Опубліковано: 30.09.2024 Позначки: , ,

У рамках моніторингу відбудови Чернігівщини команда громадської організації «Агенція міських ініціатив» перевіряє, як процес відновлення зруйнованих через війну приміщень, так й освітніх об’єктів, де створюються укриття. Одне з питань, на якому ми зосередили свою увагу, — ризики, пов’язані з постачальниками послуг капітальних ремонтів.


До переліку об’єктів моніторингу потрапили:


Що бралось до уваги під час виявлення ризиків:

  • Попередній досвід підрядників, публічна інформація про проєктну організацію;
  • Повідомлення в ЗМІ у контексті антикорупційних розслідувань;
  • Наявність кримінальних проваджень та судових процесів.

Команда ГО «АМІ» проаналізувала:

  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • Єдиний державний реєстр судових рішень;
  • Платформи по збору та аналізу відкритих даних YouControl, ClarityProject, OpenData;
  • Електронну систему публічних закупівель PROZORRO;
  • Засоби масової інформації.

Підрядники з ймовірними ознаками ризиків

Усього на цих об’єктах було запущено 15 тендерів через електронну систему закупівель PROZORRO. Ми виявили ризики зриву виконання робіт або неякісного виконання у 7 переможців. Договори на виконання робіт були укладені з шістьма з них.

Ці підрядники фігурують у кримінальних провадженнях:

  • Приватне підприємство «ДОБРОБУТ 2019» (відбудова Носівського ліцею №5) та ТОВ «БУДВЕНДОР» (відбудова дитячого садка у Гончарівському та центру реабілітації дітей у Чернігові) – ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб);
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНЕКС РЕАЛ» (відбудова ліцею в Талалаївці)  – ч. 3 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб);
  • Приватне підприємство «БУД-АРВЕСТ» (відбудова центру реабілітації дітей), Товариства з обмеженою відповідальністю «СС-БІЛДКОМПАНІ» (відбудова Чернігівського ліцей з посиленою військовою фізичною підготовкою) та «БУДІВЕЛЬНО-ВИРОБНИЧА ФІРМА «КРАТОС ПЛЮС» (відбудова хірургічного корпусу Чернігівської обласної лікарні)  –  ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення та розтрата майна в особливо великих розмірах).

Щодо сьомого переможця — «МПБП Стимул» — договір на ремонт школи у с.Новий Биків з ним не було укладено через те, що Новобасанська громада повернула кошти до бюджету, які не встигла використати до кінця 2023 року. «МПБП Стимул» фігурує у 7 кримінальних провадженнях за  ч. 2 та ч. 3 ст. 191 (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні) та ч. 1 ст. 366 ККУ (підроблення офіційних документів) Кримінального кодексу України.

Ще в одному випадку з переможцем не укладено договір через те, що у тендерній пропозиції бракувало необхідних документів. Йдеться про – КОНСОРЦІУМ «УТБ», який мав відремонтувати школу в Дорогинці.


На якому етапі виконання робіт?

За словами експертки з моніторингу «Агенція міських ініціатив» Анастасії Моцак, з 11 об’єктів моніторингу лише у двох об’єктах повністю виконані роботи – укриття у Носівській школі та капітальний ремонт хірургічного корпусу Чернігівської обласної лікарні.

На шести об’єктах роботи ще тривають: Чернігівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей, Дитячий садок «Лісова казка» у селищі Гончарівське, Чернігівський ліцей, Чернігівського ліцей з посиленою військовою фізичною підготовкою, ліцеї у Десні та Талалаївці.

На двох об’єктах не відбулись тендери. Під час тендеру на відбудову школи в Дорогинці було відхилено всі пропозиції учасників через брак необхідних документів, у Новобиківський школі — через повернення коштів державі у зв’язку з закінченням бюджетного року.

Ще на одному об’єкті — будівля школи у Ягідному — очікується фінансування на укладання договору на виконання проєктно-кошторисної документації. Відповідно, процес відбудови затягується.


Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення об’єктів соціальної інфраструктури по Чернігівській області», що реалізується в межах субгрантового компонента проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Агенція міських ініціатив» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу».

Контакти


Ми творимо себе для міста,
а місто – для себе!

 

Нас можна знайти:
Україна, м. Чернігів, вул. Преображенська, 12

Зателефонувати нам:
+380931234567
+380991765432

Або написати:
goami.info@gmail.com