«Ми не воюємо на передовій, а тому маємо бути корисними і сильними в тилу. Відновлюємо, розвиваємо і підсилюємо громади задля нашої спільної Перемоги!” — саме так описала принцип діяльності у 2022 році виконавча директорка «Агенції міських ініціатив» Тетяна Романова.


Команда організації з перших днів повномасштабного вторгнення активно займалася на Чернігівщині волонтерством. Класичну громадську діяльність відновили вже після вигнання російських військ з території області. Всі проєкти у 2022 році були спрямовані на відновлення території та допомогу населенню, що постраждало.

 

 

Місія «Агенції міських ініціатив» — сприяти прозорій та ефективній діяльності органів місцевого самоврядування, займатися просвітою громадян та урбаністикою в Чернігівській області.

Наша команда у 2022 році реалізувала шість великих проєктів.

Чотири з них підтримані міжнародними партнерами, ще два — реалізовані власними силами. Загальна сума залучених коштів складає 3 187 476 грн.

 

Проєкт «Сторінки болю»

З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України наша організація майже щоденно фіксувала воєнні злочини, злочини проти людяності, грубі порушення прав людини з боку окупантів. Проєкт “Сторінки болю” мав на меті документування воєнних злочинів на території Чернігівської області.

Зібрану інформацію ми передали на державний ресурс, створений Офісом Генерального прокурора. Зважаючи на наявність у звіті чутливої інформації, він не був опублікований у відкритих джерелах.

Задокументовані докази використовуватимуться під час розслідування злочинів у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спецтрибуналі для росії.

Також ми створили карту воєнних злочинів, які вчиняла російська армія на Чернігівщині. З нею можна ознайомитись ТУТ.

Створили низку відеоісторій про людей, які постраждали від бойових дій. Ви можете подивитися, наприклад, історії жителів села Количівки — Олександра Івановича, Галини Петрівни, Марії Іванівни

 

Проєкт «Соціальне таксі»

Завдяки цьому проєкту у травні-грудні 2022 населення Чернігова мало можливість безкоштовно доїхати на таксі до медичних та соціальних закладів. Загалом у рамках проєкту було здійснено 2 254 поїздки.

Послугами соціального таксі могли користуватись:

 • особи з інвалідністю – дорослі та діти;
 • маломобільні групи населення;
 • люди, які не могли пересуватися самостійно (наприклад, через поранення).

Цей проєкт був дуже актуальним, бо спочатку громадський транспорт у Чернігові не працював взагалі, а потім невелика кількість тролейбусів і автобусів не могли впоратися з пасажиропотоком. 

Проєкт «Фінансова допомога»

Завдяки цьому проєкту у травні-вересні 2022 року мешканці Чернігівщини, які постраждали унаслідок воєнних дій, отримували фінансову допомогу.

Допомогу отримали вразливі категорії громадян, люди з пораненнями та ті, чиє житло було пошкоджене або зруйноване. Розмір допомоги склав 6 660 грн на особу.

 

 

Проєкт «Солідарність сімей»

“Solidarność Rodzin” — проєкт гуманітарної допомоги, в якому польські сім’ї допомагають українським. Цей проєкт будує міжнародні зв’язки між сім’ями-учасницями.

Організатор — польська організація “Асоціація Солідарних мереж” (Stowarzyszenie Sieć Solidarności w Krakowie), а громадська організація “Агенція міських ініціатив” є партнером у проєкті на Чернігівщині.

Наша команда відібрала до участі в проєкті 30 чернігівських родин. Тепер вони спілкуються з польськими родинами та регулярно отримують він них різноманітну допомогу. ГО “АМІ” допомагає акумулювати зібрану поляками допомогу на своєму складі.

 

Проєкт «Відновлення багатоповерхового житла» в найбільш постраждалих районах Чернігова

Працювали у напрямку відновлення багатоповерхового житла в чотирьох мікрорайонах Чернігова, які є найбільш постраждалими: Стара Подусівка, Астра, Бобровиця, ЗАЗ. Опрацювали понад 3000 заявок.

Зібрана інформація була передавала партнерській організації для проведення подальших робіт з відновлення пошкодженого житла. У результаті чого було відновлено 1319 квартир у Чернігові.

 

Проєкт «Go bike Chernihiv»

В умовах паливної кризи зросла кількість велосипедистів, тому наша команда громадських організацій “Агенція міських ініціатив” та “Еко Місто Чернігів” створила проєкт, покликаний покращити міську мобільність.

Що ми зробили?

 • Створили першу соціальну веломайстерню у Чернігові;
 • Передали 80 велопарковок та 4 ремонтні станції для Чернігова;
 • Передали по 10 велопарковок та по одній ремонтній станції для Куликівської, Варвинської та Ніжинської громад;
 • Передали 200+ велосипедів волонтерам, соціальним працівникам та працівникам критичної інфраструктури;
 • Поширили понад 1000 світловідбивних флікерів.
 • Залучили експертів, які працювали над схемою організації дорожнього руху у м. Чернігів та над розробкою проєкту на 4 км велосмуг. 

 

Всеукраїнська програма «Атестація місцевих депутатів»

Громадська організація “Агенція міських ініціатив” є партнером у Всеукраїнській програмі «Атестація місцевих депутатів». Ця громадська кампанія спрямована на підвищення відповідальності депутатів місцевих рад та надання допомоги громадянам у пошуку інформації про місцевих депутатів.

Кампанія має на меті:

 • збільшення доступності інформації про всі аспекти реалізації повноважень місцевих депутатів, охоплених кампанією Атестація депутатів місцевих рад;
 • покращення показників відповідності діяльності депутатів 23 місцевих рад, охоплених кампанією, стандартам відкритості, прозорості, доброчесності, підзвітності.

В Чернігові регіональну координацію Програми здійснює наша команда. Ми моніторимо виконання депутатами своїх повноважень та інформуємо людей про результати їх діяльності.

 

Соціальний проєкт «Зустріч задля перемоги»

Зустріч задля Перемоги — благодійний аукціон зустрічей із відомими чернігівцями на підтримку ОК «Північ». Музиканти, співаки, громадські діячі, політики, волонтери, спортсмени, актори, журналісти і блогери, бізнесмени, лікарі, айтівці — неповний список особистостей, з якими можна було зустрітися.

Серед них співачка ONUKA та футболіст Андрій Ярмоленко, перша віцепрем’єрміністерка України та міністерка економіки — Юлія Свириденко, голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

За результатами проєкту ми зібрали більше 450 тис грн, за які було придбано 4 квадрокоптери північним котикам для охорони кордону.

 

 

Волонтерство

Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України до діяльності організаці додався ще один напрямок — допомога соціально-незахищеним верствам населення та допомога ЗСУ.

“Агенція міських ініціатив” є засновником Волонтерського об’єднання «Балсанка». У складі 5 людей основної команди за цей час ми зібрали на потреби ЗСУ, за попередніми підрахунками, більше мільйона гривень. Також ми організували мережу волонтерів, які на 4 складах у Чернігові слідкують за збором та роздачею гуманітарної допомоги цивільним особам.

 

ГО “Агенція міських ініціатив” налагоджує комунікацію з іншими організаціями:

 • Засновники Волонтерського об’єднання «Балсанка»
 • Співзасновники волонтерського об’єднання Громадське об’єднання «Спілка ініціатив Чернігівщини»
 • Члени Волонтерського Штабу при Чернігівській обласній військовій адміністрації
 • Члени Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети».

Завантажити звіт про роботу ГО «Агенція міських ініціатив» у 2022 році ви можете тут.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *