23 лютого напередодні річниці повномасштабної війни в Україні в рамках громадської кампанії «Атестація місцевих рад» відбувся неформальний захід «Депутатська вечірка: сьогодення і майбутнє», участь в якій взяли представники депутатського корпусу Чернігвського міської ради, громадських організацій, експертної спільноти та небайдужі чернігівці. Організатором заходу виступила ГО «Агенція міських ініціатив», що вже тривалий час займається зокрема моніторингом діяльності депутатів Чернігівської міської ради в рамках виконання ними повноважень згідно з чинним законодавством України.

Варто зазначити, що на захід були запрошені всі депутати Чернігівської міської ради, хоча змогли долучитись тільки п’ятеро: Регіна Гусак, Ірина Соломаха, Юлія Дарницька, Ігор Мандровний та Артем Тарасенко. Головна мета цього заходу – створити майданчик, де депутати Чернігівської області зможуть розказати про свою роботу, поділитись ідеями та знайти однодумців на свої майбутні заходи.

Під час воєнного стану депутати мають продовжувати діяти в рамках визначених законом повноважень, в тому числі і звітувати перед виборцями, не рідше одного разу на рік. Станом на 25 лютого 2023 року на сайті Чернігівської міської ради поки не оприлюднено жодного звіту.

Захід проходив у форматі презентацій спікерів, яка супроводжувалась діалогом та питаннями від учасників заходу. Під час презентацій депутати підвели підсумки своєї діяльності за другий рік повноважень та розповіли як їм вдалося виконувати депутатські повноваження в умовах війни. А також розказали про свою волонтерську діяльність та результати.

Регіна Гусак, депутатка Чернігівської міської ради чинного скликання, прозвітував про свою діяльність у 2022 році. Зазначила, що до прямих депутатських обов’язків додалося волонтерство, спрямоване на підтримку військових та цивільного населення міста. Регіна під час облоги Чернігова організували на базі навчального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» чернігівський гуманітарний штаб, де ми допомагали тих, хто потребував тоді допомоги.

«Забезпечення оборонців та цивільного населення гарячим харчування – це головна наша задача була під час активних бойових дій.  Вдень ми готували близько 2500 гарячих обідів, вивозили в гарячі місця та в різні мікрорайони Чернігова, де люди потребували це харчування. Ми також плели сітки. Була адресна фінансова допомога. Наразі ми працюємо над відбудовою нашого міста у співпраці з міжнародними партнерами», — зазначила депутатка.

Що стосується депутатських запитів до депутатки, за її сприянням була завершена реконструкція каналізаційного колектору та між дворового проїзду від вул Молодіжної до проспекту Перемоги, 170. Також благоустрій прибудинкової території вулиці Левка Лук’яненка, 41 і проспект Перемоги, 174. Також Регіна з командою продовжує надавати гуманітарну допомогу для постраждалого населення. Окрім цього, вони вже доукомплектували пункт незламності на території цього навчального закладу.

Депутатка Ірина Соломаха розказала про діяльність своєї команди до і під час повномасштабного вторгнення. Розказала, як шукали партнерів закордоном в гарячу фазу бойових дій, як знаходили кошти і допомогу спочатку для військових та силовиків, а потім і для цивільного населення. За перші два дні вдалося зібрати більше 2 мільйонів гривень. За ці кошти купували бронежилети, рації та інші необхідні речі. А потім це все довозили до військових.

Учасники заходу також мали можливість ставити питання до спікерів. Дискусію серед учасників викликало питання щодо стану бомбосховищ та їх реальна кількість у Чернігові. Як зазначив один з учасників Максим Богомаз, у Чернігові досі знаходяться в поганому стані укриття та бомбосховища.

Юлія Дарницька розказала про те, що також зустріла повномасштабне вторгнення в Чернігові і почала займатись гуманітарною допомогою. Також депутатка розказала про реалізовані проєкти. «Ще до повномасштабного вторгнення ми запустили проєкт «Солов’їна», який спрямований на популяризацію української мови. Наразі ми плануємо відновити його роботу. Проводили також заходи для дітей, арт-терапію, заходи психологічні тощо», — розказала депутатка. Окрім цього Юлія презентувала свою роботу на міжнародному рівні – участь у різних міжнародних заходах, де вона з командою представляла Чернігів. Також анонсувала відкриття молодіжного простору в Чернігові.

А ось депутат Чернігівської міської ради Артем Тарасенко почав свій звіт з інформації про бомбосховища в Чернігові. Він зазначив, що міськрада виділяла відповідне обладнання – це більше 700 генераторів, лавок для укриттів. Щодо бомбосховищ, то більшість бомбосховищ перебувають в приватному володінні. Але під час бойових активних дій ми всі ними безперешкодно користувались.

Також депутат поділився результатами розвитку громадського траснпорту Чернігова за цей час, адже працює над цим питання досить довгий час і зокрема в профільній комісії міської ради. «Я вважаю, що громадський транспорт сьогодні став набагато кращим, ніж був до повномасштабного вторгнення росії. Чому так? 23 лютого в місті було 4% транспортних засобів пристосованих для перевезення маломобільних людей. Наразі ця кількість складає більше 55% від всієї кількості транспортних засобів. Не зважаючи на те, Ми в квітні проведемо конкурс і я вважаю, що в квітні-травні ми вийдемо на 90% транспортних засобів з низькою підлогою», — зазначив Артем.

Вцілому захід пройшов в теплій та дружній обстановці, але з гострими та актуальними питання на сьогоднійшній день. Основні акценти заходу можна зробити в наступні:

— актуальним питанням лишається облаштування бомбосховищ та укритів в Чернігові;

— активні депутати в Чернігові є, які займаються і депутатською, і волонтерською діяльністю, та відкриті до діалогу.

— сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, як бюджетоутворючого компоненту;

— розвиток демократичних інституцій та залучення громадськості до процесів прийняття рішень.

Активна співпраця депутатського корпусу Чернігівської міської ради та представників громадських інституцій повинна стати рушійною силою у розвитку Чернігова у воєнний час.

 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 

На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

 _

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».   За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *