Команда громадської організації “Агенція міських ініціатив” організувала тренінг з мінної безпеки для учнів Киїнського ліцею ім. Костянтина Светенка. Його провів сертифікований “Червоним Хрестом” тренер з мінної безпеки Олексій Харченко. Хлопці та дівчата з цікавістю слухали тренера та навіть самі розповідали йому історії, адже Киїнська громада значно постраждала від дій армії росії.

За словами Олексія Харченка, близько 30% снарядів не розриваються. Це означає, що кожний третій снаряд залишається лежати у лісах, на полях, у воді чи на подвір’ї навчальних закладів.
За даними Товариства дослідників України, на території Киїнської громади завдяки дешифруванню супутникових знімків вдалося виявити 4914 воронок від снарядів. І це ще без урахування території, що зайняті деревами. Кожна з цих воронок та територія поблизу них потенційно небезпечні. Тому дітям важливо пояснювати, як виглядають ці снаряди, яку небезпеку вони несуть та що потрібно робити у разі їх виявлення.
«Виявляти небезпечні залишки війни українці будуть ще роками. Лише уявіть, на Чернігівщині ми й досі знаходимо вибухонебезпечні предмети часів Другої Світової війни, яка завершилася майже 80 років тому. — підкреслює керівниця освітнього проєкту “Безпека під час війни: навчання виживанню мешканців територіальних громад Чернігівської області” Тетяна Романова. — Україна стала однією з найбільш забруднених боєприпасами країн світу, тому наша команда вирішила створити цей проєкт. Для нас важливо, що такі тренінги можуть врятувати життя».
У рамках проєкту “Безпека під час війни: навчання виживанню мешканців територіальних громад Чернігівської області” ГО “Агенція міських ініціатив” проведе тренінги з мінної безпеки ще у місті Чернігові, Новоселівській, Киселівській, Іванівській та Новобасанській громадах. Найближчий тренінг для дорослого населення відбудеться 16 лютого у Чернігові. Зареєструватися можна тут.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *