У Чернігові починає свою роботу проєкт із відновлення пошкодженого житла у багатоповерхових будинках міста для соціально незахищених верств населення. Його реалізовує чеська гуманітарна організація «Людина в біді» (PIN) спільно з ГО «Агенція міських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу (ECHO).

 

Проєкт із відновлення буде охоплювати пошкоджені квартири у таких мікрорайонах: ЗАЗ, Обласна лікарня/вул. Льотна, вул. Чорновола/вул. Любецька,селище ТЕЦ, Шерстянка, Подусівка, Масани.

 

«Це райони Чернігова, що найбільше постраждали під час активної фази повномасштабного вторгнення російських військ в Україну та безпосередньо боїв за місто. Ми вирішили працювати в них, після спілкування з представниками Управління ЖКГ та Управління соціального захисту Чернігівської міської ради, Чернігівської обласної військової адміністрації», ‒ розповіла Тетяна Романова, виконавчий директор ГО «Агенція міських ініціатив».

Тетяна Романова, виконавчий директор ГО «Агенція міських ініціатив»

Проєкт діятиме з вересня 2022 року до січня 2023-го.

Із 11 серпня відбувається анкетування жителів, які мають квартири у відібраних мікрорайонах, операторами громадської організації «Агенція міських ініціатив».

«Зараз ми збираємо інформацію та анкетуємо родини, що проживають за адресами з якими ми плануємо працювати в майбутньому. Наші оператори відвідають кожен із районів, де жителі зможуть залишити заявку на участь у проєкті», ‒ повідомила Ольга Палькова-Свірчевська, координаторка роботи операторів.

 

Відбір у проєкт гарантується при відповідності наступним умовам:

1) якщо внаслідок воєнних дій у квартирі пошкоджено вікна / двері / підлогове покриття;

2) якщо пошкоджена квартира є постійним місцем проживання вашої сім’ї та знаходиться в одному з вищевказаних мікрорайонів (повний перелік адрес можна побачити тут;

3) якщо сім’я не має можливості самостійно відновити пошкодження та належить до таких категорій населення:

• сім’ї з людьми з інвалідністю або людьми, що потребують стороннього догляду;

• сім’ї з людьми з тяжкими хронічними захворюваннями;

• неповні сім’ї з дітьми до 18 років;

• сім’ї з людьми похилого віку (60+) та одинокі літні люди;

• сім’ї з людьми передпенсійного віку (55+), які не працевлаштовані;

• вагітні жінки;

• багатодітні сім’ї;

• малозабезпечені сім’ї;

• сім’ї, члени яких постраждали внаслідок військових дій (одержали поранення, загинули, зникли безвісти);

• сім’ї з дітьми (до 18 років), у яких головний годувальник втратив роботу через воєнні дії;

• патронатні сім’ї, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

 

Варто звернути увагу на те, що проєкт із відновлення пошкодженого житла у багатоповерхових будинках не передбачає відшкодування родинам витрат за самостійно виконані ремонтно-відновлювальні роботи. Також не можуть зареєструватися сім’ї, квартири яких мають значні пошкодження, у тому числі пряме влучання.

Такі категорії населення можуть скористатися поточними державними програмами відновлення.

Після завершення опитування, відбудеться процедура перевірки даних та визначення списку домогосподарств, які візьмуть участь у проєкті. Ці квартири будуть відновлюватися за підтримки чеської гуманітарної організації «Людина в біді» (PIN).

«Коли ми говоримо про відновлення, то маємо на увазі, що це будуть прості ремонтні роботи всередині пошкодженої квартири. Наприклад, заміна вікон чи вхідних дверей. Усі роботи буде виконувати підрядник», ‒ уточнила Тетяна Романова.

 

Щоб дізнатися про графік роботи операторів, які проводять реєстрацію на участь у проєкті, слідкуйте за оновленнями на сайті та соціальних мережах громадської організації «Агенція міських ініціатив».

 

Відгуки та звернення щодо проєкту залишайте за номером гарячої лінії чеської гуманітарної організації «Людина в Біді» (PIN): 0 800 210 174. Графік роботи гарячої лінії із понеділка до п’ятниці 09:00 – 17:00.

Також можна надіслати листа на електронну адресу hotline.ukr@peopleinneed.cz

 

Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» (PIN) спільно з ГО «Агенція міських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу (ECHO) реалізують проєкт з відновлення пошкодженого житла.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *