Вагітні жінки та їхні сім’ї у травні мали можливість взяти участь у нашому проєкті з фінансової підтримки населення Чернігова. 600 сімей були зареєстровані на участь у Програмі грошової допомоги. Анна – одна з учасниць цієї Програми.

 

«Якраз на початок війни було 24 тижні [вагітності – ред.]. Звичайно, острахи були, адже ми цю вагітність чекали дуже довго: років 11 ‒ 12», ‒ розповіла дівчина.

 

Спочатку вона ховалася від обстрілів у погребі батьківського дому. За деякий час змінили укриття й була разом із мамою, медичною працівницею, в укритті однієї з лікарень міста. Там вони пробули близько тижня – півтора.

 

«Виїхала з Чернігова 19 березня. Усе таки сіли в машину й виїхали. Було дуже страшно ще й дорога така, що потрусило. Думала, що як натрусить, так ще й народити можу раніше терміну», ‒ згадує Анна про свій досвід евакуації.

Після відходу російських військ із території області дівчина повернулася до Чернігова.

 

Про можливість взяти участь у Програмі грошової допомоги дізналася з повідомлення, яке надійшло в чат в одному з месенджерів, де спілкувалися майбутні мами, що мали народжувати навесні цього року. Також про Програму їй розповіла керівниця організації, де працює Анна.

Після реєстрації у нашого оператора, дані дівчини передали на верифікацію. У 20-х числах травня вона отримала виплату.

Відео історія Анни: https://youtu.be/Lh3oG-ZbtiU

Анна, учасниця Програми грошової допомоги

 

Наш проєкт із фінансової допомоги, який реалізується чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» (PIN) спільно з нашою ГО «Агенція міських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу (ECHO) реалізують проєкт багатоцільової фінансової допомоги, розпочався з роботи з вагітними жінками та їхніми сім’ями.

 

«На наш погляд вони ‒ найбільш вразлива група населення, яка потребувала першочергової допомоги», ‒ зазначила Тетяна Романова, виконавча директорка ГО «АМІ».

 

«Вагітні жінки потребують особливої уваги, тому що їм потрібно добре харчуватися та підтримувати своє здоров’я під час вагітності. Особливо гостро послало це питання в часи активних бойових дій та в перші кілька місяців після деокупації Чернігівщини», ‒ додала Ольга Палькова-Свірчевська, координаторка проєкту.

 

600 жінок протягом травня зареєструвалося на участь у Програмі грошової допомоги. До середини червня дівчата, які пройшли процедуру верифікації, отримали виплати.

Розмір допомоги складав 6660 грн із розрахунку 2220 грн в місяць протягом 3 місяців. Виплата була одноразовою та надавалася через відділення Ощадбанку.

Про роботу Програми грошової допомоги для вагітних та їхніх родин:https://youtu.be/0QK2J-yGRYQ


Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» (PIN) спільно з ГО «Агенція міських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу (ECHO) реалізують проєкт багатоцільової фінансової допомоги.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *