Один депутат Чернігівської міської ради пропустив більш 80% пленарних засідань сесій і не відвідав жодного засідання постійної комісії.  Аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив» в межах громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» перевірили, наскільки відповідально обранці ставилися до своїх обов’язків, а саме, як вони відвідували пленарні засідання та брали участь у роботі постійних профільних комісій. 

Сесійна дисципліна

За період з 20 листопада 2020 року до 23 грудня 2021 року депутати збиралися на 14 чергових та 1 позачерговому пленарному засіданні. З метою дослідити участь депутатів у кожному окремому засіданні було опрацьовано копії протоколів та списки зареєстрованих на засіданнях, опубліковані на сайті Чернігівської міської ради (щодо присутності депутатів на пленарних засіданнях сесії) та отримані на запит публічної інформації (щодо присутності на постійних комісіях).

Результати моніторингу показали досить непогані показники відвідуваності пленарних засідань депутатами Чернігівської міської ради. Так, не пропустили жодного пленарного засідання 19 депутатів (45%). Серед них:  Василь Білогура («Рідний дім»), Павло Вовк («ОПЗЖ»), Регіна Гусак («Рідний дім»), Юлія Дарницька («Рідний дім»), Катерина Демченко («Слуга народу»), Андрій Дериземля («Рідний дім»), Владислав Кухар («Рідний дім»), Інна Левченко («Рідний дім»), Галина Леник («Рідний дім»), Лариса Лесун («Різний дім»), В’ячеслав Летута («Рідний дім»), секретар Олександр Ломако («Рідний дім»), Наталія Малець («Рідний дім»), Вікторія Овчаренко («Рідний дім»), Наталія Рашина («Наш край»), Артем Тарасенко («Рідний дім»), Наталія Хольченкова («Рідний дім»), Віталій Хрустицький («Рідний дім») та Олександ Шевчук («Рідний дім»).

Однак до категорії “відмінників” можна зараховувати також ще 10 обранців, кількість відвіданих пленарних засідань у яких є вищою за 90%. Так, по одному пропущеному засіданню є у Віктора Бистрова («Наш край»), Руслана Волока («Рідний дім»), Віталія Гольця («ОПЗЖ»), Віталія Гриця («Рідний дім»), Володимира Коваленка («Рідний дім»), Олександра Луценка («Наш край»), Марії Родикової («Наш край»), Ірини Соломахи («Європейська солідарність»), Романа Старікова («Рідний дім») та Юрія Тарасовця («Слуга народу»).

Вікторія Лазаренко та Юлія Лобачова з фракції «Рідний дім», Ігор Мандровний та Марина Рейко з фракції «Європейська солідарність», Віктор Сехін з фракції «ОПЗЖ» належать до п’ятірки депутатів, що пропустили по 2 пленарні засідання та мають 87% показник відвідуваності.

По 3 рази пропустили пленарні засідання Ірина Должикова, Роман Резнік, Сергій Кирієнко з фракції Рідний дім та Максим Черненок («Наш край»), а 4 рази пропустив Віктор Бережний («Європейська солідарність»). У відсотковому значенні їх показник відвідуваності дорівнює 80% та 73% відповідно.

Найбільше пропущених засідань – у представника «Опозиційної платформи «За життя»  Павла Гармаша (показник відвідуваності становить 13%). Обранець пропустив 13 пленарних засідань з 15 проведених. Депутат відвідав за рік всього дві сесії напочатку своєї каденції – в грудні 2020 року та в лютому 2021 року.

Як депутати працюють у комісіях?

Протягом першого року роботи ради відбулося 14 засідань постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин. Два депутати отримали 100% показник відвідуваності – Наталія Малець та Наталія Рашина. Троє депутатів пропустили по одному засіданні: В’ячеслав Летута, Володимир Коваленко та Андрій Дериземля. Три засідання пропустив Юрій Тарасовець. А Павло Гармаш не відвідав жодного засідання постійної комісії.

Комісія з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції збиралася на 13 засідань. Всі засідання відвідала лише Наталія Хольченкова. Загалом комісія має досить високий показник відвідуваності. По одному засіданню пропустили лише три депутати: Регіна Гусак, Віталій Голець, Лариса Лесун. Сергій Кирієнко не прийшов на 2 засідання, а три попустили Катерина Демченко та Марина Рейко.

Комісія з питань освіти, медицини, соціального захисту, культури, молодіжної політики та спорту провела 12 засідань. Стовідсоткова відвідуваність зафіксована у 4х депутатів – Василь Білогура, Марія Родикова, Галина Леник та Вікторія Овчаренко. По одному засіданню пропустила Ірина Соломаха та Інна Левченко. Дмитро Митрофанов пропустив 3 засідання.

Лише Олександр Шевчук відвідав всі засідання постійної комісії з питань cоціально-економічного розвитку, підприємництва, туризму та інвестиційної діяльності. По одному засіданню пропустив Олександр Луценко та Вікторія Лазаренко, по два – Віктор Бережний та Юлія Дарницька. Віктор Сехін пропустив 3 засідання. Всього було проведено 12 засідань.

Схожа ситуація й з відвідуваністю комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку та енергозбереження, в межах якої відбулось 12 засідань. Всі засідання комісії відвідав лише Артем Тарасенко. Віталій Гриць, Віталій Хрустицький, Роман Старіков та Максим Черненок пропустили по одному засіданню. І тільки Ігор Мандровний пропустив 3 засідання.

Лідером за кількістю засідань є постійна комісія з питань комунальної власності, бюджету та фінансів, яка у перший рік роботи збиралася на 18 засідань.  Жоден депутат не має 100% показника відвідуваності. Лідером по відвідуванню цієї комісії є Роман Резнік, він пропустив лише одне засідання. Руслан Волок та Владислав Кухар пропустили по 2 засідання, три засідання пропустив Павло Вовк та Олена Стрілець. Віктор Бистров пропустив 5 засідань. Найбільшу кількість засідань пропустила Ірина Должикова – 8 засідань.

Узагальнюючи вище наведений аналіз, можна стверджувати, що відвідуваність пленарних засідань та комісій залежить не від фракційної приналежності, а від особистої відповідальності депутата. Рекомендуємо Чернігівській міській раді на офіційному сайті публікувати інформацію про присутність депутатів не лише на пленарних засіданнях, а й на засіданнях постійних комісій. Також радимо депутатам сумлінно ставитися до своїх обов’язків та відвідувати засідання комісій та пленарні засідання сесій.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією звертайтесь: 
Громадська організація «Агенція міських ініціатив»

goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Агенція міських ініціатив».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *