Представники «Агенції міських ініціатив» в межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» вирішили з’ясувати, як відбувалася комунікація депутатів та депутатських фракцій Чернігівської міської ради з жителями міста.

Інформація на сайті міської ради 
У Чернігівській міській раді є сайт, на якому висвітлюється робота міського голови, його заступників, депутатів, структурних підрозділів, комунальних підприємств, установ та закладів. Окрім цього, депутати міської ради мають можливість додатково пропонувати для висвітлення на сайті матеріали про свою діяльність.

Тож на офіційному сайті міста є спеціальний розділ з інформацією про кожного депутата. Тут є як контакти депутатів, так й інформація про їх діяльність (подані депутатські запити, проєкти рішення та інша інформація). Відповідно кожен відвідувач сайту може подивитись, що і який депутат зробив за час своєї каденції.

Інформування фракцій Чернігівської міської ради 
У Чернігівській міській раді представлені фракції таких політичних сил: ПП «Рідний дім», ПП «Європейська солідарність», ПП «Слуга народу», ПП «Наш край», ПП «Опозиційна платформа – за життя».  Жодна партія на місцевому рівні немає власного сайту, де б висвітлювалась діяльність місцевих депутатів.
На сайті ПП «Європейська солідарність» є контактна інформація по регіональним осередкам, зокрема і по чернігівському, а також публікуються новини щодо роботи депутатів фракції у Чернігівській міській раді.

У партій «Опозиційна платформа — За життя», «Слуга народу», «Рідний дім» та «Наш край» відсутні окремі сайти місцевих організацій чи розділи місцевих організацій на всеукраїнських сайтах.

Комунікація депутатів у соціальних мережах
Найбільш популярною соціальною мережею, де здійснюється спілкування на суспільно-політичні теми, є Facebook. Також у цій каденції значно підвищилась активність серед депутатів у використанні соціальних мереж для висвітлення своєї депутатської діяльності.

Публічна сторінка ПП «Рідний дім» налічувала 6,5 тисяч фоловерів. На самій сторінці майже не висвітлювалась інформація про діяльність партії на місцевому рівні. Але з 4 листопада 2021 року сторінка була перейменована на «Удар Чернігівщина».

Публічна сторінка «Європейська солідарність — Чернігів» має трішки більше тисячі підписників. Натомість на сторінці досить активно висвітлюється діяльність місцевої організацій.

Сторінка місцевої організації «Наш край» має трішки більше півтори підписників, але останній допис на сторінці про діяльність фракції був ще 28 липня 2021 року.

На сторінку «ОПЗЖ Чернігівщина» підписано 800 людей. В основному на сторінці публікуються відео та сюжети з національного рівня. Натомість місцевий контент майже відсутній.

Найбільшу кількість фоловерів (майже 10 тисяч) має сторінка ПП «Слуга народу». Тут публікуються як новини рівня міста, так і обласного рівня. Сторінка є «живою» та має регулярний контент, хоча й стосується переважно загальних речей, і конкретика відсутня: наприклад, як голосували і за що депутати, що було зроблено, які результати, про активність депутатів тощо.

Узагальнюючи результати дослідження, можна стверджувати, що найбільш активно комунікацію з виборцями у міжвиборчий період ведуть «Слуга народу» та «Європейська Солідарність».

Facebook як основний канал е-комунікації депутатів Чернігівської міської ради 
Найбільш популярною соціальною мережею, де здійснюється спілкування на суспільно-політичні теми та відбувається комунікація між депутатами і жителями громади, є Facebook. До речі, в порівнянні з попередньою каденцією депутатів, активність значно зросла, і майже всі депутати цього скликання, як мінімум, мають сторінку у Фейсбуці і, як максимум, регулярно ведуть комунікацію через неї з виборцями.

Натомість депутати Чернігівської міської ради по-різному використовують можливості соціальних мереж. У більшості депутатів комунікація з виборцями спрямована на інформування про суспільно-важливі питання місцевого значення, про свою роботу в раді, в окрузі, з виборцями, про власний соціально-політичний досвід тощо. Способи інформування теж різняться: хтось створює свій унікальний контент, хтось – переважно поширює дописи з партійних сторінок або дописи колег-депутатів.

Серед депутатів, які постійно та активно інформують на сторінках Facebook про свою роботу в Чернігівській раді й важливі питання місцевого значення, що виникають у депутатській діяльності, можна виділити таких: Віктор БистровОлександр ЛуценкоНаталія РашинаМарія Родикова  (Наш край), Василь БілогураРегіна ГусакЮлія дарницькаАндрій ДериземляВолодимир КоваленкоВладислав КухарВікторія ЛазаренкоІнна ЛевченкоГалина ЛеникВ`ячеслав ЛетутаЮлія ЛобачоваНаталія МалецьДмитро МитрофановВікторія ОвчаренкоРоман РезнікРоман СтаріковАртем ТарасенкоНаталія ХольченковаВіталій Хрустицький та Олександр Шевчук (Рідний дім), Павло Вовк (ОПЗЖ), Ігор МандровнийМарина РейкоІрина Соломаха (Європейська солідарність), Олена СтрілецьМаксим Черненок (Слуга народу).

Не вдалось знайти жодної сторінки у соціальних мережах Facebook лише у чотирьох депутатів Чернігівської міської ради. Це Віктор Бережний (Європейська Солідарність), Павло ГармашВіталій Голець (ОПЗЖ), Лариса Лесун (Рідний дім).

Також серед депутатів Чернігівської міської ради є такі, які мають сторінки у соціальних мережах, але не ведуть її належним чином, тобто вона або зовсім пуста, або контекст цієї сторінки носить зовсім інший контекст. Наприклад, до таких сторінок депутатів відноситься Руслан Волок (Рідний дім) та Віктор Сехін (ОПЗЖ). Їх сторінки майже пусті і зовсім не містять інформації про їх депутатську діяльність.

Катерина Демченко (Слуга народу) хоч і має акаунт у Фейсбуці, але на сторінці зовсім відсутня інформація про депутатську діяльність. Там публікується інформація про приватне життя. Дещо схоже можна сказати і про сторінку Ірини Должикової (Рідний дім). Хоч на сторінці і вказані всі посади депутатки, але на сторінці зовсім мало інформації про депутатську діяльність і якщо є, то переважно це репости або дописи колег. А депутат Сергій Кирієнко (Рідний дім) замість своєї депутатської діяльності публікує різні картинки гумористичного на його думку контенту.

До тих, хто перестав вести сторінку у фейсбуці після обрання в депутати, є Юрій Тарасовець (Слуга народу). Останні публікації на його сторінці стосуються ще часів виборчих перегонів в 2020 році.

Віталій Гриць (Рідний дім) на своїй сторінці переважно пише про власний бізнес, хобі, але майже відсутня інформація про депутатську діяльність.

Звісно, можливо, депутати ведуть комунікацію з виборцями іншими способами. Але відсутність будь-якої інформації про депутатську діяльність на сторінках у Фейсбук, може свідчити про те, що депутати не мають достатнього бажання залучати зацікавлені сторони до комунікації та своєї діяльності.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією звертайтесь:
Громадська організація «Агенція міських ініціатив»
goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Агенція міських ініціатив».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *