Як не намагаються законодавці посилити відповідальність замовників торгів, в разі порушення останніми норм та принципів в сфері проведення публічних закупівель, все одно схеми освоєння та розтрати бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем продовжують працювати.

Так, як видно за результатами моніторингу та аналізу проведеного нещодавно тендеру на закупівлю робіт з «Реставрації пам’ятки архітектури місцевого значення будівлі Обласного комунального концертно-видовищного підприємства “Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм” з виділенням черговості (45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)», замовник торгів — ОККВП «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ФІЛАРМОНІЙНИЙ ЦЕНТР ФЕСТИВАЛІВ ТА КОНЦЕРТНИХ ПРОГРАМ» вирішив переступити через законодавство з метою будь-якою ціною поставити «свого» учасника торгів на лаври переможця. Певно, спокуса «дерибану» завітних  19 196 069,00 грн виявилася сильнішою, ніж страх понести адміністративну чи кримінальну відповідальність за свої дії. Та якби там не було, факт залишається фактом.

Та все по черзі. 8 травня 2021 року ОККВП «Чернігівський обласний флармоніний центр фестивалів та концертних програм» публікує оголошення про проведення відкритих торгів з закупівлі робіт на проведення «Реставрації пам’ятки архітектури місцевого значення будівлі Обласного комунального концертно-видовищного підприємства “Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм” з виділенням черговості (45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)» на чималу суму з державного та обласного бюджету —  19 196 069,00 грн.

З невідомих причин та з власної ініціативи 24 травня 2021р. Замовником за 15 хвилин до завершення реєстрації було внесено зміни до Тендерної документації та значно пом’якшено вимоги до переліку документів, які повинні надати потенційні учасники у складі тендерних пропозиції.

Відповідно до опублікованих замовником протоколів, пропозиції ТОВ «ШОУТЕХНІКА-2016» та ТОВ «Лайтек Трейдінг» були відхилені з необгрутованих причин. А ось на розгляд та акцептування пропозиції ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» замовнику знадобилася лише доба. Хоча при цьому знайти у відкритому доступі дані про досвід винконання подібних тендерів по цій компанії не вдалося. В результаті пропозиція «переможця» стає на 1,6 млн гривень дорожче пропзицій відхилених учасників. А навіщо довго вивчати документи «свого» учасника?! Головне, що конкуренти залишилися позаду, а попереду ще декілька кроків до підписання такого довгоочікуваного договору, актів та, нарешті, рахунку на оплату.

У відповідь на скаргу ТОВ «Лайтек Трейдінг» до Антимонопольного комітету Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету відповідь постановила зобов’язати Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм скасувати рішення про відхилення тендорної пропозиції попередніх учасників тендеру та визначення переможцем ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ».

Передбачаємо, що дружні стосунки між Чернігівським обласним філармонійним центром фестивалів та концертних програм та ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» мали б принести свій інтерес у вигляді 1,6 млн грн бюджетних коштів. Але є надія, що вся ця історія не закінчиться черговим поділом бюджетних коштів, а правоохоронні органи об’єктивно з’ясують причини ситуації та доведуть справу до справедливого завершення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *