Ніжинська громада Чернігівської області рухається до прозорості, активно працюючи над запуском Піклувальних та Опікунських рад при комунальних закладах освіти та медицини у рамках проєкту “ДІЄМО”.

Ніжинська ОТГ знаходиться у Чернігівській області. Населення громади складає майже 70 тисяч, тому для такої великої громади важливо навчитися стежити за прозорістю та ефективністю всіх комунальних закладів. Ніжинська громада вже запровадила антикорупційну програму, прийняла положення про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та проводить антикорупційну експертизу. Всі ці інструменти функціонують при міській раді.

За останній місяць громада також розпочала активну діяльність зі створення та набору громадян до Піклувальних рад при комунальних закладах середньої освіти та Опікунських рад при закладі медицини. Діяльність щодо створення комунально-дорадчих органів у громаді відбувається у рамках проєкту «ДІЄМО» за консультацією Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!»

«Так, 29 квітня 2020 року на сесії міської ради було прийнято рішення щодо створення Піклувальних рад при закладах загальної середньої  освіти в Ніжинській громаді. До 1 вересня має завершитись процес створення Піклувальних рад та затвердження їх персонального складу», – повідомляється на веб-сайті Ніжинської міської ради.

Згідно Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» на місце батьківських комітетів приходять піклувальні ради. Ви можете подумати, що різниці між ними немає, але це не так. Насправді ж піклувальні ради мають значно більше можливостей і функцій в управлінні закладом загальної середньої освіти.

Як батьки можуть покращити роботу  закладів освіти?

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», піклувальна рада:

— аналізує та оцінює діяльність закладу загальної середньої освіти і його керівника;

— розробляє пропозиції до стратегії та перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти та аналізує стан їх виконання;

— сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом;

—  проводить моніторинг виконання кошторису закладу освіти і вносить відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу загальної середньої освіти;

—  має право звернутися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти щодо проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти;

—  може вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення керівника закладу освіти або притягнення його до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених законом;

— здійснює інші повноваження, визначені установчими документами закладу освіти.

Наразі відбувається формування складу піклувальних рад при закладах загальної середньої освіти. Тому, користуючись нагодою, Ніжинська міська влада запрошує громадських активістів та всіх бажаючих долучатися до новостворених піклувальних рад,  де навчаються їх діти.

Друге засідання Опікунської ради при КНП «Ніжинський міський пологовий будинок» відбулось прямо в Пологовому будинку за участі керівника медичної установи з метою більш детального ознайомлення членів Ради з діяльністю Пологового будинку та з роботою закладу після реформування. Генеральний директор Пологового будинку під час зустрічі озвучив можливі напрямки спільної роботи Опікунської ради: проведення капітального ремонту хазяйського блоку; кадрове забезпечення кваліфікованими лікарями; забезпечення житловим фондом медичного персоналу; забезпечення підприємства сучасним медичним обладнанням для надання якісних послуг.

Відповідно до поставлених цілей, наразі проходять різні зустрічі з представниками бізнесу та мешканцями інших населених пунктів на основі розробленого меморандуму щодо співпраці з іншими громадами. Окрім цього, під час засідання було включено до складу Опікунської ради ще двох нових членів. «Персональний склад розширюється і це дуже надихає», – коментує експертка із впровадження інструментів прозорості у громаді Тетяна Романова.

Виконавцем проєкту «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (ДІЄМО) є «Глобал Ком’юнітіз» разом з партнерами-виконавцями проєкту (Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!», CASE Ukraine), які співпрацюють з 20 ОТГ протягом 2 років: надаючи навчання та підтримку громадянам, засобам масової інформації та органам місцевого самоврядування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *