Пандемія коронавірусу та карантинні заходи спричинені нею вплинули на життя кожного українця. Влада на всіх рівнях долучається до допомоги медичним установам та найбільш вразливим верствам населення.

Як до боротьби з коронавірусом долучились депутати Чернігівської міської ради проаналізували в Агенції міських ініціатив, на  основі дописів у Facebook міських обранців.

Сторінка місцевої ВО «Батьківщина» повідомляє про передачу Чернігівській міській лікарні №3 багатофункціональних ліжок та пральної машини. Медичний заклад визначений резервним в прийомі хворих на коронавірус, якщо з їх кількістю не зможе впоратися інфекційне відділення ЧМР №2.

В іншому дописі говориться, що голова фракції «Батьківщини» у міськраді Іван Бакшун долучився до об’єднання підприємців та небайдужих мешканців області, які зібрали необхідні для роботи медиків речі, побутову техніку та захисні костюми. Все це передали чернігівським лікарням. Координує ініціативу лікарка Галина Синявська.

Депутатка від «Радикальної партії Олега Ляшка» Ірина Березинець розміщує на своїй сторінці поради для підприємців на час карантину. Також вона координувала ініціативу «Подаруй маску лікарю», в рамках якої 850 масок було передано Управлінню охорони здоров’я Чернігівської міської ради.

Фракція «Нашого краю» ще на початку карантину запропонувала спрямувати кошти резервного фонду на боротьбу з COVID-2019. Відповідне звернення від фракції подав до міськради депутат Володимир Козир, щоб розглянути пропозиції на сесії міської ради. Втім сесія, яка мала відбутись 26 березня була скасована.

Про безкоштовну роздачу великодніх пасок для літніх людей повідомили на своїх сторінках депутати від «Нашого краю»: Сергій Вакуленко, Володимир Козир, та представник «Опоблоку» Павло Вовк.

Депутату Андрію Дериземлі за надані маски дякують поліцейські Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області. Також депутат повідомляє про виділення коштів з депутатського фонду на боротьбу з короновірусом, та придбання власним коштом захисних масок та засобів для дезінфекції рук для співробітників Чернігівської районної лікарні.

Колега Дериземлі по фракції «БПП «Солідарність» В’ячеслав Летута на своїй сторінці розповідає, що придбав і подарував засоби захисту обличчя (медичні маски) та дезінфікуючі розчини для працівників підприємства АТП-2528. Перерахував 20 тис. грн. з депутатського фонду Управлінню охорони здоров’я та дарував великодні паски літнім людям.

Військовий волонтер Світлана Корольова дякує за допомогу депутатці від РПЛ Наталії Осіковсіькій, в рамках якої було придбано не лише пасхальні смаколики для військових, а й 12 захисних екранів для медиків.

Секретар міської ради Наталія Хольченкова на своїй сторінці повідомляє, що депутатський корпус Чернігівської міської ради долучається до підтримки заходів для запобігання поширенню коронавірусу та виділяє кошти з депутатського фонду на придбання апаратів штучної вентиляції легенів та необхідних медичних засобів для захисту та лікування. Сама Хольченкова зі свого депутатського фонду виділила 50 тис. гривень.

Можливо даний перелік не є вичерпним, оскільки не всі депутати активно ведуть свої сторінка в соціальних мережах. Але більшість, як мінімум розміщує там поради стосовно протидії корона вірусу та новини від міських служб для громадян.

 

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *