Починаємо понеділок з чудової новини — з… пологового будинку ??

Ви знали, що роботу цих закладів можна значно покращити, долучившись до роботи опікунських, або ж наглядових рад? Так-так, не лише критикувати у соцмережах, нарікаючи на недоліки системи чи вимагання грошей, а дійсно доклавши зусиль для того, щоб саме ваш пологовий у місті чи селищі став будинком добра й справедливості ?

Самим цим шляхом пішли у Ніжинська міська рада (Чернігівська область), де у міському пологовому будинку вперше створили опікунську раду.

Це відбулося в рамках проєкту Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині за експертної підтримки Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети» та експертки Tetiana Romanova.

«В Україні вже є успішний досвід функціонування саме опікунських рад при закладах охорони здоров’я. Адже головна мета створення цього дорадчого органу – це по суті допомога адміністрації закладу охорони здоров’я успішно розвивати свій заклад. І досить успішно функціонує опікунська рада, коли до її складу входять представники з різних сфер (бізнесу, банківської справи, IT-сфери тощо). Тоді люди із знаннями з різних сфер зможуть розширити можливості та перспективи розвитку закладу. Чому важливе функціонування опікунської ради? Тому, що ми всі хочемо жити в нормальних умовах у своїй громаді та користуватися якісними послугами медичних установ. А також хочемо, щоб тут залишались й наші діти. Поділитися ж своїми знаннями на благо громади – це найпростіше, що може зробити кожна людина. Тому я щиро сподіваюсь, що нам вдасться створити дійсно ефективний орган при пологовому будинку, завдяки якому заклад буде ставати кращим», — розповіла експертка Партнерства Тетяна Романова.

Зазначимо, що основними завданнями опікунської ради є:

✔️сприяння ефективній діяльності медзакладу шляхом підготовки пропозицій щодо удосконалення його діяльності;

✔️участь у плануванні та здійсненні заходів щодо залучення додаткових ресурсів на цільові потреби медзакладу та пацієнтів;

✔️здійснення громадського нагляду за використанням коштів медзакладу.

«Крім того, важливим завданням опікунської ради є підвищення довіри та суспільної підтримки, фінансове зміцнення та розвиток і, звісно ж, захист інтересів нашого медзакладу та пацієнтів», — пояснила юрисконсульт пологового будинку Марина Константиненко.

Зараз медзаклад запрошує кандидатів до складу опікунської ради — представників громадськості, благодійні фонди та всіх, хто має бажання впливати на діяльність закладу. Участь у роботі ради є безкоштовною.

Нагадаємо, що всього в межах проєкту «ДІЄМО» до весни 2020 року планується створити та організувати діяльність щонайменше 19 наглядових, піклувальних або опікунських рад в 19 громадах України.

Текст — Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *