Депутатський запит є одним з найефективніших інструментів для депутата місцевої ради. У той же час, кількість і якість цих запитів легко можна перевірити, тож цей показник якості депутатської роботи можна оцінити.

Як користувались своїм правом на депутатський запит обранці Чернігівської міської ради дослідили в Агенції міських ініціатив. Інформація про кількість запитів була надана міською радою у відповідь на запит на публічну інформацію.

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (ст. 21): депутатський запит – це підтримана радою вимога депутата місцевої ради до посадових осіб ради і її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а депутата міської, районної, обласної ради – також до голови місцевої держадміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.

Протягом 2019 року на пленарних засіданнях сесій Чернігівської міської ради 7 скликання було ухвалено 119 депутатських запитів від 29 з 42 депутатів. Лідерами по кількості запитів серед фракцій стали представники двох найбільших депутатських об’єднань у міськраді: БПП «Солідарність» — 38 запитів (9 депутатів), та «Нашого краю» — 34 запити (12 депутатів). Найменше, лише один запит на трьох, подали представники фракції «Опозиційний блок».

Законом передбачена можливість подачі запитів, як від одного депутата, так і від групи. Що цікаво, одразу три запити у 2019 році були подані від груп депутатів. Так, позафракційний депутат Сергій Кирієнко  разом з представниками БПП «Солідарність» Регіною Гусак і Сергієм Воробйовим подали два спільних запити: «Про необхідність ремонту асфальтного покриття на пішохідних доріжках біля входу до подвір’я школи №7» та «Щодо проведення ремонту автомобільно-пішохідного маршруту, що поєднує вулицю Рокосовського та стадіон Гагаріна». Також спільний запит подавали і Жанна Шерстюк («Радикальна партія Ляшка») з Володимиром Козиром («Наш край»), він стосувався включення капітального ремонту вул. В. Радченка до Комплексної цільової Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Чернігова на 2017-2019 роки.

Цілий ряд депутатів не подали за 2019 рік жодного запиту. До цього переліку увійшли: від фракції ВО «Батьківщина» — Микола Миргородський, Григорій Федорець, Віктор Акименко; від фракції БПП «Солідарність» — Василь Білогура, Олександр Тарасовець; від фракції «ДемАльянс» — Ярослав Ковтун; від фракції «Наш край» — Олександр Соколов, Ігорь Желдак; від фракції «Самопоміч»  — Володимир Зуб; від фракції «Опозиційний блок» — Олег Шеремет, Світлана Живенко; а також позафракційні Андрій Заїка та Дмитро Койдан, який лише нещодавно став депутатом.

Є серед народних обранців і рекордсмени за кількістю підтриманих запитів. Лідирує депутат від фракції «Батьківщина» Іван Бакшун. На його рахунку 14 депутатських запитів. Більшість запитів депутат стосувалась проблем освітлення, ремонту доріг та вулиць, облаштуванню прибудинкових територій. Також були запити стосовно забезпечення шкільної їдальні ЗОШ №36 меблями та встановлення нових поштових скриньок за цілим рядом адрес.

На другому місці по кількості запитів — Регіна Гусак (БПП «Солідарність»). Рада підтримала 11 запитів депутатки, ще два запити вона подала спільно з іншими депутатами. Окрім звичних для депутатів питань ремонту і благоустрою, у Регіни Гусак велика кількість запитів стосувалась покращення інфраструктури для маломобільних груп населення, зокрема людей з інвалідністю.  До її авторства належить і резонансний запит щодо заборони виступу одного з пересувних цирків, в якому використовуються тварини.

Третю сходинку розділили одразу два депутати. По 8 запитів було у В’ячеслава Летути (БПП «Солідарність») та Володимира Коваленка («Наш край»). Так співпало, що більшість запитів обох депутатів стосувались ремонтів та облаштування території в районі колишнього Льотного училища та вулиці Стрілецької.

Підсумовуючи, хотілось би зазначити, що на жаль таким корисним інструментом, як депутатський запит користають не всі обранці. В то же час завдяки запитам і ефективній комунікації з виборцями, щодо виявлення насущних проблем, можна було б вирішити багато нагальних проблем міста.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *