23-25 жовтня 2019 р. в рамках участі Ніжинської міської об’єднаної територіальної громади в проекті «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в медицині  та освіті» (ДІЄМО)  в м. Чернігові відбувся триденний тренінг «Антикорупційні механізми в сфері освіти та охорони здоров’я» за підтримки міжнародної організації Global Communities.

19 працівників сфери освіти, медицини, представники відділу сім’ї та молоді, сектору інвестиційної діяльності, юристи, студенти та активні громадяни Ніжина дізналися про те, що таке бюджет, принцип його утворення, способи перевірки доцільності та ефективності використання бюджету в громаді та можливості для залучення громадян до розподілу певної частини публічного бюджету.

Тренінг провели Тетяна Романова та Павло Пущенко.

«Після тренінгу на громаду чекає ряд завдань до виконання в рамках проекту. Це створення нового Бюджету для громадян з оновленою інформацією про бюджет. Це проведення оцінюванння рівня прозорості в сферах освіти та медицини а також робота над створенням дорадчого органу ри закладах освіти та охорони здоров’я. Але дивлячись з яким настроєм поїхалим учасники додому — впевнена, що у нас все буде продуктивно», — зазначила Тетяна Романова.

В рамках заходу учасники здобули знання про те, як працювати з відкритими динами та дізналися про особливості процесу публічних закупівель, принцип роботи піклувальних та наглядових рад при закладах охорони здоров’я та освіти.

«А ви знаєте, що таке бюджет? Досконало і я не знаю, але точно можу сказати, що тепер не боюсь теми бюджету у спілкуванні!!! 23-25 жовтня 2019 року відбувся триденний тренінг в м. Чернігові «Антикорупційні механізми в сфері освіти та медицини». Дякуючи прекрасним тренерам Tetiana Romanova та Павло Пущенко, крутій команді учасників, я дізналася багато нового, розібралась у складних питаннях бюджетоутворенню, комунікації з громадськістю, відкритих даних та публічних закупівель, з тим, з чим працюю, але кожного разу маю питання, чому помиляюсь, підбираючи коди за Єдиним закупівельним словником, навіщо взагалі потрібні ці жахливі коди і що таке спецфонд. Це для мене вже не загадка!!!» — розповідає представниця Ніжинської міської ради Катерина Шекера.

В рамках заходу було представлено інформативний буклет «Бюджет для громадян Ніжинської міської об’єднаної територіальної громади 2019», який допоможе кожному мешканцю громади досліджувати, скільки в ОТГ власних надходжень, а скільки дотується державою та іншими бюджетами та дозволить контролювати, як витрачаються кошти в громаді.

«Бюджет для громадян» буде розповсюджено для ознайомлення на території міста, а також доступний за посиланням: https://dropmefiles.com/mzv9J

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *