В Дмитрівській громаді спільно з громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети” в рамках проекту “Доброчесні громади” було проведено вуличну акцію “Впливай на бюджет своєї громади”. В рамках акції жителі громади ознайомились з бюджетом своєї громади, долучились до приготування спільного «бюджетного» борщу у формі подання пропозицій до бюджету на 2020 рік, зіграли у «Бюджетний квест» та скуштували візуалізований бюджет громади у вигляді сиру.

Під час вуличної акції місцевим мешканцям фінансисти громади разом з експерткою громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Тетяною Романовою доступно і на прикладах пояснили, що таке бюджет, з чого він складається, як наповнюється і як витрачається, а головне – як саме та в який спосіб і терміни на формування доходів і витрат може вплинути кожна людина. А також презентували гарного «помічника» у питаннях, що пов’язані з бюджетних процесом громади — Бюджети для громадян. Це – новий для України формат пояснення складних бюджетних питань у зручних форматах: з численними інфографіками, схемами та даними про бюджет конкретної ОТГ, завдяки чому легко зрозуміти весь бюджетний процес навіть не фахівцям.

«Спочатку ми спільно з громадами готуємо зразковий варіант Бюджету для громадян. Надалі громади уже самостійно будуть розробляти та поширювати Бюджети для громадян щороку серед мешканців”, – пояснює експертка Партнерства Тетяна Романова – “Це новий для України механізм публічності. Але, як показує практика, дуже дієвий. А на прикладі Дмитрівської громади вийшов вдвічі корисним для людей: містить доступну інформацію про бюджет громади і розроблений у вигляді календаря. Тому не дивно, що він під час акції розлітався, як гарячі пиріжки”.

Вулична акція у Дмитрівській громаді проходила в три етапи. Спочатку була запущена онлайн-форма для збору пропозицій до бюджету громади на 2020 рік. Другий етап відбувся 20 вересня, де спільно з експерткою проекту “За доброчесні громади” представники сільської ради зустрілися із старшокласниками Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. А вже наступного дня, 21 вересня була організована гучна вулична акція, на якій було зібрано ____ пропозицій до бюджету. Учасники акції охоче готували «бюджетний» борщ, знаходили відповіді на питання під час «Бюджетного квесту» і розділили візуалізований у вигляді сиру бюджет громади між сферами в громаді.

rbt

Щодо пропозицій до бюджету, то загалом місцевих жителів цікавили питання освітлення вулиць, організація цікавого дозвілля для молоді та облаштування спортивних майданчиків на території громади.

*     *     *

Акція «Впливай на бюджет своєї громади!» проводилась Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з Дмитрівською сільською радою в рамках програми DOBRE

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *