Лише одиниці з депутатів Чернігівської міської ради звітують про свою діяльність на сайті муніципалітету. Проте, серед виборців саме електронний вид комунікацій є одним з найбільш затребуваних. Як варіант, народні обранці можуть розміщувати інформацію про свою діяльність на своїх сторінках в Facebook. Цей спосіб є легшим і не потребує особливих затрат.

Хто ж з депутатів активно використовує соціальну мережу у своїй діяльності проаналізували в Агенції міських ініціатив.

«Наш край»

В своїй більшості депутати фракції «Наш край» в Чернігівській міській раді не дуже активно розповідають про свою діяльність в Facebook. У той же час, партійна сторінка «Наш край Чернігівщина» ведеться доволі активно, та є інформативною для виборців. Також спільною рисою для всіх депутатів від цієї фракції є позитивне висвітлення їх діяльності у виданні «Челайн», новини з якого вони часто поширюють.

Найбільш активними депутатами фракції в мережі є Наталія Хольченкова,  Богдан Ткаченко та Віктор Бистров. На сторінці Хольченкової можна знайти інформацію, як про її депутатську діяльність, так і про освітню, а також особисті дописи. Сторінка Богдана Ткаченка наповнена інформацію про політичну діяльність його та партії «Наш край». Зокрема тут є багато інформації про нещодавню кандидатку у нардепи по  205 одномандатному виборчому округу (ОВО) Марію Родикову. В подібному ключі свою сторінку веде і Віктор Бистров.

Доволі активно веде свою сторінку і директорка гімназії №31 Вікторія Овчаренко. На її сторінці можна побачити багато новин саме з освітянської галузі та  роботи гімназії.

Сторінки перевізників Сергія Вакуленка та Володимира Козира наповнені більше комерційною інформацією. Так депутати поширюють рекламу перевізника Atlas travel та кафе «Кабриолет». Також на сторінках депутатів присутні перепости з партійної сторінки та екс-кандидатки Марії Родикової.

Майже не активні сторінки у депутатів: Олександра Соколова, Володимира Коваленка, Ігоря Желдака, Ганни Якубової та  Максима Черненка. Сторінку Миколи Носка знайти не вдалося.

БПП «Солідарність»

Депутати фракції БПП «Солідарність» у Чернігівській міській раді одні з найактивніших у мережі Facebook.

Так, депутати: Василь Білогура, В’ячеслав Летута,  Регіна Гусак та Андрій Дериземля активно ведуть свої сторінки в мережі, повідомляють про свою депутатську та професійну діяльність.

Публікації сторінки Романа Старікова останнім часом були присвячені кандидату по 205 в.о. Валерію Кулічу. Інна Левченко активно поширює публікації на освітню тематику. Постійно оновлює свою сторінку і Сергій Воробйов, проте його публікації носять здебільшого особистий характер, або не стосуються його діяльності, як депутата.

Низький рівень активності у сторінок Олександра Тарасовця та Наталії Малець.

ВО «Батьківщина»

На противагу депутати фракції ВО «Батьківщина» майже не приділяють увагу роботі в соціальних мережах.

Єдиним активним в Facebook депутатом є Іван Бакшун, втім і на його сторінці не багато інформації про депутатську діяльність. Більшість дописів носять або особистий характер, або присвячені партії, або ж виборам по 210 ОВО з центром в місті Прилуки.

Не активні сторінки у  Миколи Миргородського, Григорія Федорця та  Лариси Кадіної.  Не вдалось знайти сторінки Ірини Любухіної, Олександра Антонова та Віктора Акименка.

«Самопоміч»

Депутати Віктор Іванченко і Олександр Тимошенко від фракції «Самопоміч» регулярно висвітлюють свою діяльність на власних сторінках у Facebook.

Приклад колег по фракції не підтримують Сергій Римаренко та Володимир Зуб, сторінку останнього знайти не вдалось взагалі.

«Опозиційний блок»

Не надто охоче висвітлюють свою депутатську діяльність представники «Опозиційного блоку». Публікації Павла Вовка носять, або особистий характер, або стосуються його місця роботи — КП «Чернігівводоканал». Світлана Живенко останнім часом присвячувала публікації своєму балотуванню на виборах. Олег Шеремет не приділяє уваги своїй сторінці загалом.

«Радикальна партія Олега Ляшка»

Найактивнішою депутаткою від «Радикальної партії Олега Ляшка» в мережі є Ірина Березинець. Її сторінка містить як особисту інформацію, так і про діяльність депутатки, значною мірою. Менш активні є дві інші представниці РПЛ: Наталія Осіковська та Жанна Шерстюк.

«ДемАльянс»

Доволі активні за загальним наповненням сторінки у представників «Демальянсу». Проте, що стосується депутатської діяльності, то у Віктора Тарасова це здебільшого публікації де його відмічають колеги, у Ярослава Ковтуна загалом такої інформації мало.

 

Позафракційні

Позафракційні депутати Сергій Кирієнко та Андрій Заїка дуже активні в Facebook. Але лише перший час від часу викладає інформацію про свою депутатську діяльність. Андрій Заїка частіше викладає мотивуючі публікації.

***

Повідомляти виборцям про свою депутатську діяльність за допомогою соціальної мережі Facebook не є чимось складним. Як ми бачимо  частина депутатів вже використовує цей безкоштовний спосіб донесення інформації про свою роботу. Сподіваємось їх приклад унаслідують й інші депутати, що дасть можливість виборцям бути краще обізнаними про роботу народних обранців.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *