Лютнева сесія чернігівської міської ради, незважаючи на заплановані понад 20 питань порядку денного, відбулась рекордно швидко, та закінчилась вже близько полудня. Більшість рішень була прийнята депутатами без обговорень.

Перед початком сесії міський голова Чернігова Владислав Атрошенко привітав керівника Управління молоді та спорту і депутатом Чернігівської міської ради, колишнього біатлоніста Андрія Дериземлю з перемогою в міжнародних змаганнях «Гонка легенд», що відбулись у Центрі олімпійської підготовки «Раубічі» в Білорусі.

Жоден з депутатів міськради на початку сесії не повідомив про наявний конфлікту інтересів.  Лише в одному з пунктів конфлікт інтересів міг виникнути у міського голови, проте це питання було зняте, про що повідомив сам міський голова.

Серед важливих рішень, що було прийняте, питання «Про внесення змін до Програми компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в міському електро- та автомобільному транспорті загального користування на 2019-2021 роки.» Відповідно до цього рішення депутати збільшили компенсацію перевізникам, які працюють на дачних маршрутах на 576 тисяч гривень.  Це дасть змогу громадянам окремих пільгових категорій щочетверга добиратись до приміських дачних масивів безоплатно.

Під час розгляду земельних питань міський голова звернувся до правоохоронних органів в особі прокуратури міста, управління економічної поліції, відділу поліції міста Чернігова, міського ДАБІ з питанням притягнення до кримінальної відповідальності вигодонабувачів або власників будівель на територіях так званого ринку «Шанхай», де зараз іде будівництво.

«Виходить, що у європейській державі без жодних дозвільних документів існує ринок. У порушення всіх можливих і неможливих правил, без дозволів на початок будівництва, без введення об’єктів в експлуатацію, без виконання правил з протипожежної безпеки та інших, у нас вже не перший і не другий рік існує ринок під назвою «Шанхай». Я звертаюсь публічно щодо підтримки мене як міського голови у цьому питанні. До всіх суб’єктів підприємницької діяльності, до всіх партій звертаюся з дуже простою тезою: до мене були міські голови, після мене будуть міські голови, але повинна бути влада у місті, і повинно дотримуватись законодавство. Не може бути такого в обласному центрі, в сучасній країні європейській, щоб існувала така вакханалія поза будь-яким законодавством. І ми вже тривалий час не можемо нічого з цим вдіяти,» – зазначив Владислав Атрошенко

Також міський голова попрохав перевірити питання забезпечення водою та електроенергією будівель даного ринку.

Вже після сесії Голова правління «Жовтневого молоту» (ринок «Шанхай») прокоментував звинувачення Чернігівського міського голови, висловивши свою позицію з даного питання.

Наприкінці сесії депутати затвердили персональний склад Молодіжної ради при Чернігівській міській раді. До неї увійшли:

 1. Асмаковець Ярослава Ярославівна
 2. Безбородько Дмитро Олегович
 3. Брижко Михайло Валентинович
 4. Вербовий Олександр Петрович
 5. Гаврилко Сергій Миколайович
 6. Гладишева Марія Сергіївна
 7. Гривко Сергій Дмитрович
 8. Денисенко Олег Ігорович
 9. Довгопол Павло Юрійович
 10. Дронь Денис Сергійович
 11. Єгорова Анастасія Юріївна
 12. Зацнова Вікторія Федорівна
 13. Клюжева Діана Юріївна
 14. Комаса Олександр Володимирович
 15. Конопля Юрій Михайлович
 16. Кочка Владислав Валерійович
 17. Кужель Андрій Анатолійович
 18. Кулич Євген Володимирович
 19. Кулініч Катерина Валеріївна
 20. Матюша Марія Олександрівна
 21. Мироненко Володимир Володимирович
 22. Мовлян Микола Миколайович
 23. Овчаренко Юрій Юрійович
 24. Пильник Юлія Вікторівна
 25. Позняк Дмитро Ігорович
 26. Поляков Антон Едуардович
 27. Радіонова Юлія Сергіївна
 28. Роговий Богдан Віталійович
 29. Савенко Ганна Миколаївна
 30. Старченко Руслан Юрійович
 31. Ткаченко Аліна Анатоліївна
 32. Чижиков Михайло Сергійович
 33. Ясочко Тетяна Юріївна

Також були проголосовані за 5 депутатських запитів:

 • Олександр Тимошенко від «Самопомочі» звернувся з запитом стосовно розробки проектно-кошторисної документації та будівництва каналізації в районі «Бобровиця».
 • Віктор Тарасов від «Демократичного альянсу» звернувся з запитом стосовно ремонту асфальтного покриття на вул.. Тичини.
 • Сергій Кирієнко (позафракційний) звернувся з запитом стосовно облаштування пішохідних переходів на вул. Незалежності.
 • Іван Бакшун від «Батьківщини» звернувся з запитом стосовно вирішення проблеми неякісного електропостачання мешканців будинку по проспекту Миру 264.
 • Наталія Осіковська від «Радикальної партії» звернулась з запитом стосовно обстеження та ліквідації провалу ґрунту та асфальтного покриття поблизу будинку №37а по вул. Коцюбинського.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *