Депутати без контактів для зв’язку з виборцями, один мільйонер та помилки в деклараціях — такий результат моніторингу електронних декларацій депутатів Малодівицької селищної ради проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Фінансовий рейтинг

Абсолютним лідером у рейтингу найзаможніших представників депутатського корпусу Малодівицької селищної ради є представник Об’єднання “Самопоміч” Віталій Шевченко. За минулий рік дохід приватного підприємця склав  3,9 млн грн. Депутат має у власності квартиру та магазин, у власності членів його родини — три квартири. Їздить на NISSAN X-TRAIL 2017 року випуску, якого придбав в 2017 році за 765 тис грн. У власності дружини FIAT DOBLO 2008 року випуску та вантажний автомобіль.

Секретар Малодівицької селищної ради Наталія Козенко (самовисування) заробила за минулий рік 140 тис грн і опинилась на другому місці в фінансовому рейтингу депутатів. Також депутатка задекларувала у власності земельну ділянку розміром 0,4 га. У власності членів її родини знаходиться 4 га землі.

Далі за рівнем заробітку йде фельдшер екстреної медичної допомоги та представник ВО “Батьківщина” Інна Дерев’янко. Її заробіток за минулий рік склав 92,4 тис грн.

Найменший дохід серед депутатського корпусу задекларувала пенсіонерка Тамара Пінчук (ВО “Батьківщина”) — 22,8 тис грн за 2017 рік.

Представниця Радикальної партії Олега Ляшка Тетяна Булавін задекларувала 33 тис грн і вказала, що тимчасово не працює. Також у власності має житлови будинок, 2,7 га землі та дві одиниці сільськогосподарської техніки.

Водій екстреної медичної допомоги Володимир Кальян, що представляє Блок Петра Порошенка, задекларував 37,2 тис грн доходу за минулий рік. Також він задекларував житловий будинок і 4 га землі.

Депутати без житла

Серед депутатського корпусу є 2 депутати без місця проживання. Звісно, якщо вірити декларації. Депутатка від “Радикальної партії Олега Ляшка” Лариса Скрипченко (зав відділення поштового зв’язку) не вказала жодного метра житлової площі ні у своїй власності, ні у власності членів своєї родини. Натомість в своїй декларації депутатка задекларувала тільки заробітну плату в 67,7 тис грн за минулий рік та земельну ділянку розміром майже 10 га.

Ще один депутат Радикальної партії та тренер ДЮСШ Юрій Лозовий також не вказав житлову площу в декларації. Натомість він заробив 40 тис грн за минулий рік, а члени його родини — 60 тис грн.

Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Депутати без декларації

Також представникам Агенції міських ініціатив не вдалося знайти на сайті НАЗК електронні декларації двох депутатів від партії ВО “Батьківщина” Віктора Стадника (керуючий відділенням ПП Петрівське) та Наталії Музики (Медсестра Прилуцького територіального центру), а також депутата від Блока Петра Порошенка Олександра Мірошниченка (вчитель Малодівицької школи).

Закритість ради

Селищна рада, на жаль, немає свого сайту для публікування необхідної інформації про раду, в тому числі й про депутатів.  Натомість представники селищної ради у відповіді на запит надали інформацію про депутатів (місце роботи, партійність), але без контактних даних для зв’язку з депутатами. Тому у нас виникає питання, яким чином виборці контактують зі своїми депутатами, яких обирали представляти інтереси мешканців територіальної громади.   

Тож, згідно статті 10 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” у виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов’язаний підтримувати зв’язок з виборцями,     відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності,  органами місцевого самоврядування,місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території.

В зв’язку з вище написаним, даний матеріал не містить коментарі від депутатів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *