Один мільйонер, один депутат без житла, занижена вартість на авто та всі депутати ради — самовисуванці. Такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Вертіївської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Заможні депутати

Найбагатшим депутатом Вертіївської сільської ради виявився приватний підприємець Олександр Шлома (самовисування). Він задекларував 4,4 млн грн заробітку за минулий рік. Також депутат у власності має квартиру, загальною площею 55,5 кв м та їздить на hyundai elantra 2012 року випуску, що придбав в 2012 році за 174,6 тис грн, а також має у власності мотоцикл і 2 одиниці сільськогосподарські техніки.

Так, я працюю програмістом. Займаюсь розробкою програмного забезпечення. Працюю зі Штатами. Прописаний у Вертіївці,” — розповідає депутат.

За ним в фінансовому рейтингу йде Світлана Авдієнко, яка також є приватним підприємцем. Депутатка за 2017 рік заробила 900 тис грн.

Секретар сільської ради та виконкому Ольга Устименко задекларувала за минулий рік 222,8 тис грн доходу, приватний будинок (65,5 кв м) та 0,6 га землі.

Депутати з найменшим доходом

Серед депутатів, котрі задекларували найменший дохід за минулий рік є такі: Григорій Клюзко (не працює) — 18 тис грн; Марія Дацюк, землевпорядник сільської ради — 37,2 тис грн та Віктор Кузьменко, водій автомобіля швидкої допомоги — 42,5 тис грн.

Депутати без житла

Вже традиційно депутати майже в кожній раді роблять одну й ту ж помилку — прочерк у графі “нерухомість декларанта”. Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції .

Серед депутатів Вертіївської сільської ради лише один депутат не задекларував житлову площу — Віктор Кузьменко, водій автомобіля швидкої допомоги. Відсутність житла в декларації депутат пояснив так:

Житло на матір було оформлено. Ще не встиг переоформити. Я консультувався і мені сказали, що якщо не моє житло, то не треба вказувати.”

Також нам так і не вдалося знайти електронну декларацію на сайті НАЗК Ніни Ніколаєнко, Оператор машинного прання будинку престарілих. Хоча сама ж депутатка запевняє, що її декларація подана і має бути у відкритому реєстрі:  

Я подавала декларацію. Має все бути на сайті. Я подавала всі свої дані в сільську раду і вони вже вносили в систему. Тому має бути”.

Занижена вартість на авто

В деяких деклараціях депутатів ми помітили надто низьку вартість авто. Наприклад, Ігор Бойко (самовисування) задекларував mitsubishi lancer 2006 року випуску, який придбав в 2016 році за 35 тис грн. Хоча ринкова вартість авто 6,5 тис доларів. Також у власності має три ВАЗи, дохід у розмірі 84 тис грн. Згідно даних декларації депутат тимчасово не працює.

Віктор Кузьменко задекларував шевролет авео 2008 року випуску, якого придбав в 2016 році за 45 тис грн. Хоча ринкова вартість авто 5,6 тис доларів.

Старший оператор АЗС Людмила Півторацька в своїй декларації вказала рухоме майно чоловіка: Hyundai Accent 2008 року випуску, що було придбано в 2016 році за 71 тис грн, ринкова вартість якого 6,9 тис доларів.Також чоловік депутатки має у власності KIA Pregio 2003 року випуску, що теж було  придбано в 2016 році, але вартість не вказана.

Чоловік Олени Радченко (Секретар Малокошелівської сільської ради) також придбав HYUNDAI TUCSON  2008 року випуску в 2016 році за 49 тис грн. Вартість такого автомобіля на сьогоднішній день складає біля 10 тис доларів.

Слід зазначити, всі депутати Вертіївської сільської ради були обрані шляхом самовисування. На жаль, на сайті сільської ради контактні дані депутатів відсутні. Але нам їх надали у відповідь на запит до ради.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *