5 депутатів з 24 не подали декларацію, двоє не вказали доходів і двоє депутатів без житла — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Деснянської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Серед найбагатших – приватні підприємці та секретар селищної ради

Найбільш заможним депутатом Деснянської селищної ради відповідно декларації за 2017 рік став безпартійний Анатолій Берлог, приватний підприємець. У минулому році дохід депутата склав 883 тис грн. Депутат також має у власності житловий будинок загальною площею 371 кв м та, комплекс нежитлових будівель (90 кв м). Їздить на suzuki grand vitara 2007 року, яку придбав в 2016 році за 250 тис грн. Серед транспортних засобів також має сільськогосподарську техніка та водний засіб Прогрес-4.

Ще один підприємець йде і на другому місці списку найбільш заможних депутатів. Це безпартійний Микола Коваленко. Його дохід за минулий рік склав 492 тис грн. Дохід членів його родини складає майже мільйон грн — 989 тис грн. У власності депутат має будинок 192 кв м, 3 магазини, склад, фруктосховище, будівля КПП, аптека та їздить на Тойота Авенсіс 2012 року випуску, що придбав в 2012 році за 240 тис грн. Також згідно даних youcontrol депутат є власником ПП “Аріон”, що зареєстрована в житловому будинку.

Третє місце посіла секретар селищної ради Ніна Рудь (безпартійна). Вона задекларувала 278 тис грн.

Депутати з найменшим доходом

Найменший дохід задекларувала пенсіонерка та безпартійна депутатка Олександра Москалець27 тис грн.

На другому місці представниця ВО “Батьківщина” Наталія Цимбаліст з розміром річного доходу 37,7 тис грн. Окрім цього, у власності має 6,8 га землі, у власності членів її родини — 6,7 га землі.

Безпартійна депутатка Ніна Потапенко (продавець) задекларувала минулорічний дохід у розмірі 42 тис грн.

Депутати без доходу

Ні копійки не заробили за минулий рік двоє безпартійних депутатів Деснянської селищної ради. Безпартійна Ганна Кісіль відсутність будь-якого житла в своїй декларації пояснила так:

У мене тільки чоловік працює — військовий пенсіонер. Я не працюю”.

Але згідно вказаних даних в декларації, будь-які дані про статки чоловіка відсутні.

Володимир Скопець також не вказав свій дохід в декларації. Натомість задекларував у своїй власності будинок 253 кв м та Audi 80 1991 року випуску.

Депутати без декларацій

Серед депутатського корпусу селищної ради п’ятеро депутатів не подали свою е-декларацію за 2017 рік. Серед них: представниця ВО “Батьківщина” Ірина Якубенко та безпартійні Олександр Коваленко, Анна Пуцова, Алла Сорокіна та Ганна Чумаченко.

Натомість е-декларацію Ірини Якубенко ми знайшли тільки за 2016 рік. Хоча депутатка запевняє, що подавала декларацію й за 2017 рік також:

Я подавала декларацію. Має бути. У нас в міській раді  є людина, яка допомагає заповнювати і подавати декларацію. Він й подавав за 2017 рік”.

Алла Сорокіна (безпартійна) відсутність своєї декларації пояснила так:

Не змогла  подати. Я навіть писала листи в НАЗК щоб змінили мою електронну пошту, вони мані писали все “очікуйте-очікуйте”, але так потім  нічого і не написали. Тому я й не подала декларацію”.

З вини кредиту в банку ще одна депутатка не змогла подати декларацію.

У приватбанку у мене висить кредит і мені не дали електронного ключа. Кредит в мене закінчується в грудні місяці, тоді й подам”, — пояснила Ганна Чумаченко (безпартійна).  

Депутати без житла

Також серед депутатського корпусу є й ті депутати, які залишили порожнім розділ нерухомості. Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції

Серед таких виявився командир військової частини А3435 Вячеслав Соляков.

Таку ж помилку допустила й Олександра Москалець.

Є місце проживання. Але це службове житло. Це майно міністерства оборони”, — пояснює безпартійна депутатка.  

Особливістю Деснянської селищної ради є те, що серед 24 депутатів тільки двоє представляють певну партію. Решта — безпартійні. Також селищна рада має свій офіційний сайт, де міститься коротка інформація про депутатів, але без контактних даних та місць прийому виборців. Але у відповідь на запит ми отримали контактні дані всіх депутатів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *