Земельні ділянки у Карпатах, квартири у Києві та депутати без декларацій — такий результат моніторингу е-декларацій Мринської ОТГ проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Хто заробив більше всіх?

Найбагатшим, серед представників депутатського корпусу Мринської ОТГ згідно декларації виявився представник Аграрної партії Савелій Варшавський. За минулий рік дохід завідуючого Мринською сільською лікарською амбулаторією склав 254 тис грн. Депутат також є власником квартири у Києві, площею 40,4 м2 та двох автівок Hyundai Accent (2008 р.в.) та Hyundai і30 (2014 р.в.). Вартість останньої складає 346 000 грн, відповідно декларації депутата.

На другій сходинці фінансового рейтингу депутатів Мринської ОТГ знаходиться також представник Аграрної партії, голова ФГ “Верітас — Агро” Сергій Голодний. Дохід народного обранця за 2017 рік склав 250 тис грн. Варто відзначити серйозність підходу до заповнення депутатом своєї декларації, де вказані всі нюанси до найменших дрібниць, як, наприклад, стипендія доньки чи почесна грамота у розмірі 248 грн. У власності народного обранця знаходиться чимала кількість сільськогосподарської техніки, загальною кількістю 13 одиниць, серед яких два позашляховики SSANG YONG REXTON RX270XDI (2009 р.в.) та HYUNDAI TUCSON (2012 р.в.) та вантажопасажирський автобус FORD TRANSIT (1995 р.в.). Також у своїй декларації депутат вказує земельну ділянку у селі Микуличин, Івано — Франківської області, площею 397,4 м2, що знаходиться у власності його дружини.

Закриває трійку фінансових лідерів Мринської ОТГ вчитель Лихачівської ЗОШ І-ІІІ ст. Володимир Спичак, що представляє політичну партію “Батьківщина”. Відповідно поданої е-декларації, дохід народного обранця за минулий рік склав 193 тис грн, з них 65 тис грн — дохід від заняття підприємницькою діяльністю. З рухомого майна депутат декларує автомобіль Fiat Doblo Panorama (2009 р.в.) та два маловантажних фургони Ford Transit (2004 та 1984 р.в.). Також у власності депутата знаходиться квартира, площею 34,7 м2.

Не подав декларацію, бо забув чи не мав часу: депутати порушники

Більш ніж чверть представників депутатського корпусу Мринської ОТГ не подали е-декларації чи заповнили їх з помилками. Абсолютними чемпіонами тут виявились представники політичної партії “Наш край”. Одразу троє представників вищезгаданої політичної сили не подали свої е-декларації до єдиного реєстру. Зокрема відсутня фінансова звітність таких депутатів як Єрко Володимир, який пояснює відсутність декларації непорозумінням.

Це, мабуть, якась помилка. Я не можу сказати заповнював точно чи ні, це було давно, але я обов’язково розберуся з цим питанням”, — говорить депутат.

А от його колега, Олена Верченко, відсутність декларації за 2017 рік у єдиному реєстрі пояснює суто технічною помилкою.

Я заповнювала, у мене є ключ, але сама декларація чомусь не становиться на сайт. З понеділка буду у сільраді і спробую ще раз”. Варто зазначити, що декларація Олени Верченко за 2016 рік присутня у єдиному реєстрі.

Відсутня декларація за минулий рік і у її колеги — однопартійки Тамари Дерев’янко, телефон якої на момент дзвінків представників ГО “Агенція міських ініціатив” був поза зоною досяжності.

Самовисуванець Володимир Запорожець відсутність своєї декларації у єдиному реєстрі пояснив тим, що він… мабуть, забув. Депутат був дуже здивований, коли почув про необхідність обов’язкового заповнення е-декларацій. Його колега, самовисуванець Олег Павленко, у коментарі представникам ГО “Агенція міських ініціатив”, коментуючи відсутність своєї декларації сказав: “У мене немає часу, я тільки приїхав з нічної зміни. Колись я заповнював якусь декларацію, з того часу нічого не змінилось”.  

Ще однією поширеною помилкою, серед депутатів селищних рад є прочерк у графі “нерухомість декларанта”. Зокрема не вказують свої квадратні метри представниця “Аграрної партії” Лариса Євстратенко. Сама депутатка зазначає: “У мене немає ніякої нерухомості, я живу у хаті матері, яка мені не належить”.

Варто зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Окремої уваги заслуговує офіційний сайт Мринської ОТГ, який є максимально інформативним, і містить не лише всю необхідну інформацію про роботу депутатів, а й контактні дані самих народних обранців.

ГО “Агенція міських ініціатив”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *