Підприємці, працівники освіти та один мультимільйонер — такий результат аналізу е-декларацій депутатів Лосинівської ОТГ проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Серед найбагатших — фермери та підприємці

Почесне перше місце фінансового рейтингу депутатів Лосинівської ОТГ посідає позапартійний підприємець Сергій Петрик. За минулий рік народний обранець задекларував 4,9 млн грн власного доходу, та 3,8 млн грн доходу свого батька від занять підприємницькою діяльністю. Окрім того, у декларації депутата вказується велика кількість сільськогосподарської техніки, зокрема комбайни марки Claas Lexion та автомобіль WOLKSWAGEN CADDY 2011 року випуску.

Другим у списку найбільш заможних депутатів Лосинівської ОТГ йде позапартійний Володимир Мозговий. У своїй декларації депутат вказує 185 тис грн зарплати отриманої за основним місцем роботи та 342 тис грн спадщини. Загальний дохід народного обранця за 2017 рік склав 564,5 тис грн. Також у користуванні Володимира Мозгового знаходиться декілька земельних ділянок, загальною площею 222037 м2.

На третьому місці фінансового рейтингу розташувався представник політичної партії “Батьківщина” Микола Барило. За 2017 рік загальний дохід народного обранця склав 172 тис грн. Окрім депутатської діяльності, Микола Барило є директором фермерського господарства «Агрояр», що спеціалізується на вирощуванні зернових культур. Згідно даних youcontrol депутат є єдиним власником підприємтсва. Також у своїй декларації депутат вказує житловий будинок площею 873 м2 та декілька земельних, загальною площею 202300 м2.

А серед порушників освітяни та бюджетники

Одразу 10 з 26 представників депутатського корпусу Лосинівської ОТГ зробили помилки у своїх е-деклараціях або не подали їх взагалі. Серед порушників є і представники бюджетної сфери. Зокрема відсутні декларації у представниці партії “Батьківщина” Світлани Семенок, яка працює заступником директора Лосинівської ЗОШ. Варто відзначити, що у єдиному реєстрі є декларація депутатки за 2016 рік, у той час як за минулий рік звітність відсутня. Якщо вірити декларації, то у 2016 році дохід Світлани Семенок склав 732 тис грн.. ЇЇ колега по депутатському корпусу та освітянській діяльності, позапартійний вчитель  Володимир Руденко також не подав звітність за минулий рік, хоча в єдиному реєстрі міститься його декларація за 2016 рік. Також відсутні у єдиному реєстрі декларації безробітного Миколи Литовченка, приватного підприємця Віталія Ткача та соціального робітника Любові Ужищенко. Не подав декларацію за минулий рік і позапартійний Анатолій Івашко, який є директором ВТП РСС “Лосинівський хлібокомбінат”. Проте у єдиному реєстрі зберігається його звітність за 2016 рік, де народний обранець декларує 190 тис грн загального доходу та 730 тис грн  коштів, що знаходяться на банківському рахунку.

На жаль, представникам ГО “Агенція міських ініціатив” не вдалося отримати коментарі депутатів, оскільки будь — які контактні дані на офіційному сайті Лосинівської ОТГ відсутні.

Не обійшлося і без дрібних порушень, які є звичними для великої кількості депутатів селищних рад. Зокрема депутат Сергій Примак декларує земельні ділянки свої та членів родини, але не вказує їх площу, а його колега по депутатству Олена Білан вказує земельні ділянки, але їх площу вказує неправильно. Позапартійний Андрій Гавриляко у своїй е-декларації вказує лише дохід, не декларуючи жодного рухомого чи нерухомого майна.

Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *