Автівка за 500 грн, нерухомість у столиці та відсутність мільйонерів — такий результат моніторингу електронних декларацій депутатів Новобасанської сільської ради проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Фінансовий рейтинг

Депутатський корпус Новобасанської сільської ради один з небагатьох на Чернігівщині, у складі якого немає депутатів — мільйонерів.  Найбагатшим серед народних обранців виявився приватний підприємець Микола Гладкий. За 2017 рік депутат задекларував 344232 грн.. Окрім того, у власності Миколи Гладкого знаходиться будинок площею 159,3 м2 та автомобіль Форд Куга 2010 року випуску. Також у декларації народного обранця вказується квартира у місті Бровари, площею 51,4 м2, що належить його дружині. Варто відзначити, що Микола Гладкий є лідером і за кількістю землі, зокрема у користуванні депутата знаходиться декілька земельних ділянок, сумарний розмір яких складає 104892 м2.

   Другим у фінансовому рейтингу йде Олександр Мороз, дохід якого за минулий рік склав 311991 грн. Окрім депутатської діяльності, Олександр Мороз є генеральним директором ТОВ «Наташа-Агро”. У своїй декларації депутат вказує житловий будинок на 115 м2 та декілька земельних ділянок, які знаходяться у Житомирській області. Також Олександр Мороз декларує певну кількість техніки, серед якої автомобіль NIVA CHEVROLET 2011 року випуску, який згідно декларації депутат придбав за 500 грн.

Трійку фінансових лідерів Новобасанської сільської ради закриває завідуюча Новобиківською сільською амбулаторією Ольга Могильна. Відповідно декларації, дохід депутатки за минулий рік склав 144,2 тис грн.. Також народна обраниця вказує житловий будинок площею 140 м2 та декілька земельних ділянок, загальною площею 12418 м2.

Найменший дохід серед депутатів Новобасанської сільської ради задекларувала безробітна Оксана Вовк, яка за 2017 рік заробила всього 5 000 грн ..

Депутати без декларацій

Одразу троє представників Новобасанської сільської ради не подали свої декларації до єдиного реєстру. Зокрема відсутня звітність таких депутатів як Наталії Чухліб, Михайла Кожури та Наталії Лук’яненко. Зокрема Наталія Лук’яненко, яка є завідувачем Старобиківського ФАПу вказує на технічні причини відсутності е-декларації у єдиному реєстрі.

Я не перший рік обираюсь до сільської ради, і процедура заповнення е-декларації мені відома. Я заповнювала минулого року, і цього року також. Чому її немає на сайті я не знаю, але найближчим часом обов’язково виправлюсь”, — розказує депутатка.

Ще одна представниця депутатського корпусу дуже емоційно відреагувала на новину про відсутність електронної декларації у єдиному реєстрі.

Я кожного року сумлінно виконую зобов’язання і заповнюю декларації. Чому її немає у єдиному реєстрі я не в курсі. У нас у селі немає інтернету, тому я не маю можливості перевірити факт її присутності на сайті. Їхати у райцентр перевіряти чи заповнювати знову у мене немає бажання, я краще складу депутатський мандат”, емоційно реагує пенсіонерка Наталія Чухліб.

А от їх колега, депутат Анатолій Васильченко декларацію подав, проте у ній не вказано жодної інформації. У коментарі представникам ГО “Агенція міських ініціатив” народний обранець зазначив, що вже довгий час не має ніякого доходу і проживає у будинку, що належить його матері.

Я далекий від комп’ютерів та інтернету, тому декларацію мені заповнювали у школі, на моє прохання. Я живу у селі, у мене немає роботи чи пенсії, а будинок належить моїй матері, тому я нічого не вказав. Сказали зробити декларацію  — я зробив, але статків ніяких у мене немає” , — коментує Анатолій Васильченко.

Однією з найбільш поширених помилок серед депутатів селищних рад є низький рівень знань щодо правил заповнення е-декларацій. Так, депутатка Наталія Хоменко не вказує у своїй декларації джерело доходів, проте декларує будинок площею 127 м2 та квартира у Києві площею 50 м2.

Я звичайний продавець з мінімальною зарплатою. Я не знала, що потрібно вказувати доходи, мені нічого приховувати. Квартира у Києві просто оформлена на мене, але мені не належить”, — говорить депутатка.

Інформативність та комунікабельність

Новобасанська громада має своє представництво в інтернеті. Офіційний сайт громади є доволі інформативним, і містить інформацію про депутатів та їх округи, проте, на жаль, не вказана інформація про партійну приналежність народних обранців. На прохання представників ГО “Агенція міських ініціатив” надати контактну інформацію щодо депутатів, Новобасанської сільської ради відповідь надійшла протягом декількох днів. На телефонні дзвінки депутати реагували адекватно і без зайвих емоцій.

ГО “Агенція міських ініціатив”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *