Четверо  депутатів без житла, один без доходів та пуста декларація — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Любецької ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Фінансовий рейтинг: без мільйонерів та бідняків

Серед депутатського корпусу Любецької селищної ради найбільший дохід задекларувала секретар Малинівської сільської ради Алла Слободська140,4 тис. грн. Натомість не вказала житлові квадратні метри і вказала невелику земельну ділянку — 0,25 га.

Директор Шевченківської школи Микола Дятел (ВО “Батьківщина”) заробив за минулий рік 114,4 тис. грн. Має житловий будинок, 1,2 га землі та сільськогосподарську техніку.

Колега по партії заступник директора Павлівської школи Тетяна Даниленко заробила 101,3 тис. грн.

Найменший дохід задекларували черверо пенсіонерів і всі з ВО “Батьківщина” (Олександр Максименко, Надія Богуш, Сергій Білорус та Марія Репех) і один від Аграрної партії — Світлана Костюк.

Не вказали, бо не знали

Варто відзначити, що найбільш поширеною помилкою серед депутатів різних ОТГ є відсутність інформації у графі нерухомість. Не стала винятком і Любецька селищна рада, де четверо народних обранців не задекларували свої квадратні метри — 3 представника ВО “Батьківщина” і представник Радикальної партії О.Ляшка. Серед них медична сестра Любецької амбулаторії ЗПСМ Ольга Бобильова (ВО “Батьківщина”). Наталія Анисовець, фельдшер Швидкої допомоги та депутатка від ВО “Батьківщина” пояснила відсутність інформації у розділі нерухомості так:

Справа в тому, що квартира, в якій я живу, мені не належить. Тому й не вказувала квартиру. Нам сказали, що треба вказувати тільки ту нерухомість, котра є у власності. Тож, я так і зробила…”, — розповідає депутатка.

Подібна ситуація сталася й з секретарем Малинівської сільської ради (Радикальна партія) Аллою Слободською.

Я нічого не маю у власності. Я не власник будинку. Я навіть не зареєстрована там,” — запевняє депутатка.

Не подали декларацію

Серед депутатів Любецької селищної є й такі депутати, котрі взагалі не подали електронні декларації на сайті НАЗК. Декларацію за 2017 рік нам не вдалося знайти Ольги Бобильової, медична сестра Любецької амбулаторії ЗПСМ (ВО “Батьківщина”). Хоча за 2016 рік декларація є.

Також не вдалося знайти декларацію депутата від БПП «Солідарнісь» Віталія Червяка, який працює водієм в Шевченківській школі.

Я подавав декларацію. Мені допомагали дівчата з міської ради подати декларацію. Тому вона має бути. А чого немає — я не знаю”, — дивується депутат.

Декларації від представника “Аграрної партії” Андрія Мельника (військовослужбовець) також не виявилось на сайті НАЗК.

Як депутат, мабуть, я не подавав декларацію. Я тільки в податкову подавав. Я сам військовослужбовець і ми подавали кожен рік свою декларацію. Але потім нам сказали, що подавати вже не треба. Подавати мають тільки вище майорів. Тому, скоріш за все я й не подавав. Бо за позаминулий рік у мене є декларація точно,” — пояснює депутат.

Взагалі пусту декларацію подала Галина Васеко, котра знаходиться у декретній відпустці та представляє ВО “Батьківщина”. Таку ситуацію депутатка пояснила так:

Так, все вірно! Я подала пусту декларацію, тому що я не працюю і у власності житла немаю”.

Автолюбителі

Депутатка від Аграрної партії Світлана Костюк задекларувала у власності Рено Дастер 2016 року випуску, який придбала теж в 2016 році, хоча не вказала вартість авто. Хоча згідно ринкових цін таке авто коштує 12,5 тис доларів.

Слід зазначити, що контактні дані депутатів Любецької селищної ради на момент підготовки даного матеріалу були відсутні на офіційному сайті ради. Хоча інформація про депутатський корпус на сайті є. Контакти депутатів були надані тільки після офіційного запиту на отримання публічної інформації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *