3 мільйонери, один з яких хибний, настоятелі храму в депутатах — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Михайло-Коцюбинської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”

Депутати — мільйонери

Серед мільйонерів — директор гімназії, підприємець та голова фермерського господарства. Найбільш заможним депутатом Михайло-Коцюбинської селищної ради відповідно декларації за 2017 рік став підприємець Олексій Бубен. У минулому році дохід депутата склав 4,9 млн грн. Окрім цього має 9,6 га землі та має у власності 4 легкових авто: renault kangoo 2000 року випуску, iveco 35е 1998 року випуску, opel vivaro 2006 року випуску та газ  21 1958 року випуску.

Ну це ж загальні обороти. Не чистий мій заробіток. Якби я стільки заробив, то і горя не знав би. Займаємось продажем”, — пояснив депутат.

За ним йде голова Фермерського господарства “КВЮС-АГРО“ Сергій Яковенко. Він задекларував за минулий рік свій дохід у розмірі 1,2 млн грн. Натомість депутат має велику кількість нерухомості у власності: будівля АЗС (47,2 кв.м.), 2 склади (636,6 кв.м та  231,8 кв.м.), виробнича база (477,6 кв.м.), свинарник (963,8 кв.м.), корівник (3548,9 кв.м.), тракторний гараж (911,9 кв.м.), будинок механізаторів (553,2 кв.м.), зерносклад (620,2 кв.м.), гараж (809,5 кв.м.) та зерногосподарство (2094,1 кв м).  У власності дружини квартира та будинок в стані незавершеного будівництва (173 кв.м.). Окрім цього, депутат позичив 4,6 млн третім особам та задекларував 20 тис доларів готівкою.

Директор М.Коцюбинської гімназії Микола Шпак зробив випадково себе мільйонером і задекларував майже 11 млн грн свого доходу. Окрім цього депутат живе в будинку 80 кв.м,  має у власності рено кенго 2011 року випуску та сільськогосподарську техніку.

Скільки-скільки? Та які 10 мільйонів? у мене там має бути 100 тис грн наче. Ні, це помилково. Напевно, з копійками подав цифру”, — розказав депутат.

Депутати з найменшими доходами

Депутатів, котрі заробили менше 20 тис грн за рік, виявилось п’ятеро. Найменший дохід за минулий рік  — у прибиральниці Відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Мих.-Коц. селищної ради — Світлани Бобро. Вона задекларувала 11,2 тис грн. У власності членів родини будинок (139 кв м), авто Renault Kangoo 2004 року випуску (належить сину) та  Renault Logan L1D140753C 2012 року випуску (належить чоловікові).

Наступні дві сходинки займають 2 настоятелі: настоятель РГУПЦ Свято-Покровської парафії Сергій Бабич з доходом в 14,4 тис грн та настоятель храму с. Жукотки Свято-Миколаївської церкви Юрій Голич15,9 тис грн річного доходу.

Наступні дві сходинки займають двоє пенсіонерів. Ніна Коротич за минулий рік заробила 18,9 тис грн, і задекларувала наявність невеличкого будинку.  Анатолій Кравченко виявився дещо багатшим — має 19,4 тис грн  річного доходу, квартиру, 0,6 га землі, сільськогосподарську техніку та легкове авто.

Декларацію не подавав, бо ніхто потім не захистить…

А ось електронну декларацію пенсіонера Володимира Репеха представникам Агенції міських ініціатив так і не вдалося знайти. На питання до депутата, чому відсутня його декларація на сайті НАЗК, отримали таку відповідь:

Ні, звичайно, не подавав. Ну як чого? Це я покажу свої статки і для бандитів це буде як наживка. А хто мене захистить в разі чого? Мене ніхто не захистить! Якби держава гарантувала, що мене захистить, тоді можливо й подав би. А так… Це моя громадянська позиції. Я розумію, що там народні депутати декларують, у них у всіх є охорона і таке інше. А що у мене? Я звичайний пенсіонер. Хто мене захистить?”.

Автолюбителі

Найбільша кількість транспорту у голови фермерського господарства “КВЮС-АГРО“ Сергія Яковенка. Він задекларував в декларації за 2017 рік 7 вантажних авто та 15 одиниць сільськогосподарської техніки. Сам їздить на TAYOTA HILUX 2494 2014 року випуску, придбану в 2014 році за 509 400 грн, а дружина їздить на Renault Sandero ХЕТЧБЕК-В 2011 року випуску, придбану в 2017 році за майже 50 тис грн.

Ще одним, але дещо скромнійшим автолюбителем виявився найбагатший депутат Михайло-Коцюбинської селищної ради Олексій Бубен. В своїй декларації він вказав наявність renault kangoo 2000 року випуску,  iveco 35е 1998 року випуску, opel vivaro 2006 року випуску та газ 21 1958 року випуску.

Землевласники

Мільйонер Сергій Яковенко і по земельним ділянкам відзначився. Він має 149 га землі в оренді.

Діловод Шибиринівського старостинського округу Ніна Друзь  у власності має 10,7 га землі, у членів її родини — 5,6 га землі. Окрім цього, має житловий будинок і і річний дохід за минулий рік у розмірі 76 тис грн.

Мільйонер селищної ради Олексій Бубен у власності має 9,6 га землі. Педагог-організатор Шибинівської школи Марина Тупиця задекларувала 9 га землі.

Депутати без житла

Звичною помилкою для депутатів кожної ОТГ є прочерк у графі “нерухомість декларанта”. Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Депутатів Михайло-Коцюбинської селищної ради, котрі допустили аналогічну помилку, виявилось 2 людей: директор Андріївської школи Тетяна Безлюдна та діловод Левковицького старостинського округу Юлія Веремійчик.

Тетяна Безлюдна нічого більше не вказала, окрім доходу за минулий рік в 122,8 тис грн.

Справа в тому, що той будинок, в якому я живу, ми переоформили на доньку через договір дарування. Я не є власником цього будинку. Я не знала, що треба вказувати майно, яке в користуванні. Тож, на майбутнє буду вже знати,” — розказала депутатка.

Натомість Юлія Веремійчик має ще клаптик земельної ділянки (0,16 кв.м.) разом з річним доходом 70,5 тис грн. На питання, чому не вказала нерухомість, де проживає, відповіла так:

Я живу в батьковій хаті. У мене немає у власності нерухомості, тому й не вказувала. На майбутнє буду знати. Дякую.”

Слід зазначити, що контактні дані депутатів Михайло-Коцюбинської селищної ради на момент підготовки даного матеріалу були відсутні на офіційному сайті ради. Хоча загальна інформація про депутатський корпус разом з фото депутатів на сайті є. Контакти депутатів були надані тільки після офіційного запиту на отримання публічної інформації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *