Без багатіїв, дорогих авто, але з солідною кількістю землі — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Остерської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Фінансовий рейтинг

Очолює фінансовий рейтинг депутатів Олишівської селищної ради інженер Чернігівського ЛВУМГ Олег Курган (безпартійний). Так у своїй декларації депутат вказує дохід за минулий рік у розмірі 218,3 тис грн. Окрім того, у власності має квартиру і їздить на PEUGEOT EXPERT 2000 року випуску.

На другомі місті з суттєвою різницею посідає Шеремет Тетяна, завідуюча Олишівської селищної бібліотеки-філіалу (безпартійна) з доходом 78,9 тис грн.

Депутатка Раїса Пищур від ВО “Батьківщина заробила в минулому році менше прожиткового мінімум. Вона задекларувала 610 грн благодійної допомоги. Також в її декларації, вказано, що вона тимчасово не працює. Її чоловік за минулий рік заробив майже 18 тис грн, а також у власності має 2 стареньких легкових авто.

Я не працюю. Мені допомагає син, а також є хозяйство, завдяки якому живемо”, — пояснила депутатка.

Найбільші землевласники

Депутатка від “Аграрної партії” Раїса Янушкевич (ПАТ Укрпошта) у власності має найбільшу кількість землі серед депутатського корпусу — 16,34 га. Окрім того, у її власності знаходиться будинок більше 100 кв м, 2 сараї та дохід розміром 56,8 тис грн. Як використовує таку кількість землі, пояснила депутатка:

Так, я маю 5 паїв. Я їх здаю в оренду нашому місцевому приватному підприємству.”

За нею йде Леонід Топорець (ПП «Смолянка-Агро»), безпартійний. Він задекларував 14,5 га землі, житловий будинок (101 кв м) та дохід за минулий рік 38,4 тис грн.

Згідно даних youcontrol засновником ПП «Смолянка-Агро» є Анатолій Тищенко. Також система показує, що підприємство має податковий борг в розмірі 247 тис грн.

Депутати без житла

Декларація з порожнім розділом “Нерухомість декларанта” виявилась у пенсіонерки Ніни Дзюб (Радикальна партія). Вона задекларувала лише дохід за минулий рік в розмірі 15 тис грн і все.

Я живу в сина і мені будинок не належить. Тому й не вказувала. Не знала, що треба вказувати — наступного разу вкажу”, — пояснює депутатка.

За правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Відсутність декларації

Представникам ГО “Агенція міських ініціатив” не вдалося знайти жодної декларації депутатки від Нашого краю Ольги Бутрим. Також на сайті селищної ради не зазначено місце роботи депутатки.

На жаль, вказаний контактний номер телефону виявився недійсним і тому нам з депутаткою не вдалося поспілкуватись.

Всього в селищній раді нараховується 14 депутатів. З них 8 депутатів безпартійні. Решта — представники 5 різних політичних сил. Олишівська селищна рада не має сайту. А отже інформацію про депутатів ми отримували за допомогою запиту до ради. Але варто зазначити, що запитувану інформацію ми отримали в повному обсязі. Всі депутати, з якими нам вдалося поспілкуватись, були досить привітними та відкритими до спілкування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *