Переважно представники місцевого самоврядування без великих статків та дорогих авто — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Височанської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Депутати з доходом, меншим прожиткового мінімуму

Серед депутатського корпусу Височанської сільської ради четверо депутатів зі статусом “безробітний” — троє з партії “Батьківщина” і один з “Нашого краю” — вказали в своїх деклараціях дохід за минулий рік, менший прожиткового мінімуму.

До прикладу, Сергій Гримак (“Наш край”) минулий рік мав статус безробітного і вказав свій річний дохід у розмірі 600 грн. На наше логічне питання, як же він прожив цілий рік на ці кошти, відповів:

Тримаю хозяйство і з того живу. Маю 3 сільськогосподарські техніки, їх сдаю в оренду”.  

Також депутат має у власності 1,6 га землі.

Депутатка від ВО “Батьківщина” Зінаїда Матяш задекларувала дещо більші фінансові надходження за минулий рік — 5400 грн.

Грошей, звісно, не вистачає. Маю двох дітей. Я й позичала. Роботи особо немає або мало платять. Є дві корови.Так і живемо,” — розказала депутатка.

Таку ж саму суму доходу задекларувала й її колега по партії — Оксана Сущенко.

Ще один колега по партії, Володимир Рудич задекларував дещо більший дохід — 8000 грн. Вказаний дохід від реалізації сільськогосподарської продукції. Окрім того, депутат їздить на Daewoo Lanos 2008 року випуску, яку придбав в 2017 році і не вказав його вартість.

На жаль, сконтактуватись з ним нам так і не вдалось.

Найбагатші депутати

Найбагатшою депутаткою виявилась діловод Новомлинівського старостинського округу Наталія Довбах (“Наш край”). Вона задекларувала 117 тис грн доходу за минулий рік. Загальний дохід складається із реалізації сільськогосподарської продукції і заробітної плати від основного місця роботи. Окрім цього, має 2 невеликих  житлових будинки, 1,8 га землі у власності та 3,5 га землі у власності сім’ї.

Її однопартійка посіла 2-ге місце в рейтингу найбагатших депутатів — Любов Шеремет, керуюча справами Височанської сільської ради. Вона за минулий рік заробила 97,8 тис грн.

Зразу за нею за рівне доходу йде бібліотекарка Лідія Свириденко. Депутатка від ВО “Батьківщина” задекларувала майже 83 тис грн.

Заради справедливості варто відмітити, що це найскромніша сільська рада серед інших ОТГ.  

Депутати без житла

Традиційним для кожного депутатського корпусу є депутати, що не декларують свої квадратні метри. Серед депутатів Височанської сільської ради таким виявився один депутат — Сергій Федірко, фельдшер с. В.Доч. В розділі нерухомість декларанта вказано тільки 2 земельні ділянки — дружини і декларанта. Відсутністю в декларації житлової площі депутат був здивований і пояснив це так:

Я маю будинок. Я наче ж вказував в декларації.  Ну я внесу ще тоді будинок. Можливо, якась помилка виникла”.

За правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Депутати без декларації

Серед депутатського корпусу Височанської сільської ради представники ГО “Агенція міських ініціатив” не знайшли декларації трьох депутатів на офіційному сайті НАЗК.

Серед них виявився депутат від “Аграрної партії”  Анатолій Чечель, фермер с. Головеньки. На жаль, нам не вдалося з ним зв’язатись для коментаря.  

Також ми не знайшли декларації на сайті НАЗК Ольги Демченко, зав. відділом культури Височанської сільської ради. Але депутатка запевняє, що декларацію подавала за допомогою сторонніх осіб і вона має бути на сайті:

Декларацію подавала. Пам’ятаю, як оформлювали ключа в приватбанку і подавала. Мені ж пояснили, що це обов’язково і я подавала. Я давала людям і вони подавали”.

Не знайшли декларацію й Нелі Пилипенко (ВО батьківщина), яка в 2017 році знаходилась в декретній відпустці.

Звичайно, подавала. Не знаю, чого не знайшли, має бути. Мені допомагали подати декларацію. Тому має бути”, — запевняє депутатка.   

На жаль, Височанська сільська рада немає свого офіційного сайту, де б мала розміщуватись інформація про депутатів, в тому числі й їх контакти для зв’язку з ними. Але варто зазначити, що на офіційний запит представники ГО “Агенція міських ініціатив” отримали повну відповідь з усіма контактами всіх депутатів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *