На 34й сесії Чернігівської міської ради було гаряче. Чергові “кадрові зміни” серед депутатів фракції “Демальянсу”, акція під міською радою проти закриття школи №10 та  затвердження кількох нових міських програм. Зокрема, розвиток фізичної культури, на яку передбачено 209 мільйонів гривень. А також питання щодо підтримки діяльності Міського палацу культури. На це з міського бюджету планують витратити майже 40 мільйонів гривень.

Явка депутатів

На сесії було присутньо 34 депутати із 42. Таким чином присутність депутатів на пленарному засідання Чернігівської міської ради 27 вересня 2018 року склала майже 80%. У відрядженні були 4 депутати: Ірина Березенець (“Радикальна партія Олега Ляшка”), Володимир Зуб (“Самопоміч”), Микола Миргородський (“Батьківщина”) та Микола Носко (“Наш край”). У відпустці перебувають Володимир Козир (“Наш край”) та Лариса Кадіна (“Батьківщина”). Ярослав Ковтун (“Демальянс”) та Ірина Любухіна (“Батьківщина”) пропустили засідання сесії з невідомих причин. Також традиційно є непунктуальні депутати. Цього разу на пленарне засідання запізнився Павло Вовк (“Опоблок”) та Андрій Заїка (позафракційний, обраний за списками партії “Самопоміч”).

Акція під міською радою на захист школи №10

Вже більше ніж півроку тягнуться баталії щодо закриття 10-ої школи у місті Чернігові. Перед початком сесії біля міської ради батьки учнів зібралися на акцію за збереження школи. Вони вчергове вимагають не затягувати ремонтні роботи у школі.

Натомість міський голова сказав, що відновлювати у школі №10 нічого. На його думку, немає перспективи відновлення цього приміщення. Після довгого обговорення вирішили зустрітися на подвір’ї школи №10, аби оглянути її стан.

Виключили депутата з фракції “Демальянс”

Перед початком сесії голова фракції «ДемАльянсу» у Чернігівській міській раді Віктор Тарасов офіційно оголосив про виключення депутата Сергія Кирієнка зі складу партії та фракції.

“На жаль, Сергій Кирієнко по принциповим принциповим питанням має відмінню позицію від партії”, — заявив Віктор Тарасов.

Натомість Сергій Кирієнко зазначив, що може відповісти за кожне своє сказане слово і дію.

“Я не хочу, аби моє ім’я асоціювали з цією партією”, — повідомив Кирієнко.

Міський палац культури

Під час розгляду питання “Про затвердження Програми забезпечення діяльності комунального підприємства “Міський Палац культури імені В’ячеслава Радченка” Чернігівської міської ради на 2019-2021 роки” директорка КП Ірина Должикова виступила з обгрунтуванням депутатам фінансової складової програми.

Деякі депутати, зокрема Віктор Бистров (“Наш край”) та Ганна Якубова, вважають, що цифри, які написані у програмі, завищені.

“Ми не проти того, щоб культура і палац культури у нас був найкращим і таке інше. Але в програмі на декілька років записані такі завищені ціни. Тому хотілось би щоб це було дещо скромніше. І тепер палац має заробляти сам і він має на це право. Якщо ми приймаємо програму заради програми — то ми можемо приймати. Але якщо ми хочемо далі по ній працювати, то треба переглянути ті цифри” — зазначила депутатка Ганна Якубова.

Сергій Кирієнко (позафракційний, пройшов від партії “Демальянс”) також вказав на завищені ціни: “Наприклад, рекламний матеріал — 1 млн грн…”.

Фінансування розраховане на три роки. Кошти, згідно з додатком до програми, підуть на костюми для аматорських колективів та для професійних артистів, декорації і оновлення інструментів. Окрім того, планується оновлення комп’ютерної бази та забезпечення безперебійної роботи звукового обладнання, інформування населення про культурно-мистецькі заходи та запровадження нових заходів, програм, фестивалів, що стали б традиційними і для закладу, і для міста.

У той же час, більша частина грошей піде на заробітну плату працівникам та на оплату комунальних послуг.

Загалом, у 2019 році з міського бюджету планують витратити 11,6 мільйонів гривень, у 2020 році – 15,5 мільйонів і у 2021 році – 12,7 мільйонів гривень.

За словами Владислава Атрошенка, найголовніше – капітальні видатки, аби привести Міський палац культури до ладу. За його підрахунками, це ще 25-30 мільйонів гривень, аби закінчити сьогоднішні роботи і в середні привести палац до ладу.

“Це не вже виділенння коштів, це тільки програма. Вона ще має пройти Антимонопольний комітет. Тому це ще не кінцевий варіант”, — на захист представників Палацу став Роман Старіков (БПП “Солідарність”).  

У підсумку, після обговорення із депутатами, фінансування Програми було зменшено. В результаті правка про те, що фінансування програми на три роки становитиме 32 мільйони гривень була підтримана. Програма була затверджена вцілому.

Також на цьому засіданні сесії було підтримано ще кілька міських програм. Без обговорень погоджено питання про затвердження змін до програми встановлення засобів обліку гарячого та холодного водопостачання мешканцям міста Чернігова на 2017-2020 роки. Також були внесені зміни до програми поліпшення екологічного стану міста Чернігова на 2018-2020 роки. З усіма правками рішення було прийняте.

Депутати дали дозвіл на розробку кількох детальних планів

Питання про надання дозволів на розробку детальних планів на територіях Чернігова з першого разу не було підтримано. «За» проголосував 21 депутат.

З другої спроби рішення було прийняте.

Зокрема, це стосується території в районі вулиці Генерала Бєлова та існуючої житлової забудови. Також, надали дозвіл і на розробку проекту Детального плану території в районі вулиць Промислова, Малясова, Суворова, провулок Межовий. Із відповідним зверненням звернувся директор ПрАТ Чернігівський завод «Металіст». Дозволи надаються Управлінню архітектури та містобудування. Згідно із проектом рішення, управлінню дозволяється залучати кошти на розробку проектів з інших джерел.

Сесія була недовгою і вже о 15.00 депутати офіційно її закрили.

Депутатські звернення

Також під час сесії були розглянуті депутатські запити від різних депутатів.

Старіков, депутат від БПП “Солідарність” подав два запити: “Таксі без документів, ухиляються від сплати податків” та “Руйнація асфальту по вулиці Харківській”.

Три запити були розглянуті від Ігоря Желдака (“Наш край”)  про встановлення лежачого поліцейського біля школи №4, облаштування входуоду до школи №4, встановлення зупинок для вулиці Толстого. Запит Володимира Коваленка (“Наш край”) стосувався покрівлі по вулиці Льотній, 9 та встановлення знаків пішохідного переходу на перехресті по вулиці Кошевого.

Сергій Кирієнко (позафракційний, пройшов по спискам партії “Демальянс”) подав запит щодо обмеження паркування авто біля магазину “АТБ” по вулиці Рокосовського, 15. Богдан Ткаченко (“Наш край”) попросив через запит об’єднати два поля біля школи №28 та 33 в одне.

Нагадаємо, що минулої сесії депутатські запити вирішили не озвучувати на сесії, а просто здати відповідальним.В зв’язку з цим, від імені ГО “Агенція міських ініціатив” був поданий запит з проханням роз’яснити дану ситуацію. На що ми отримали відповідь: “Під час розгляду питання порядку денного “Депутатські запити” депутатам було запропоноване пакетне голосування з цього питання, що не суперечить чинному законодавству”.

Хоча депутатські запити згідно ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” мають бути озвучені на сесії і підтримані депутатами міської ради для подальшого їх розгляду.  

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись:

На сайті організації

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»:

В соціальній мережі Facebook

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Асоціація міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *