Найменша, досить скромна, але й в той час не дуже відкрита сільська рада —  такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Плисківської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Без багатіїв, але з 1 “помилковим” мільйонером

Аналізуючи е-декларації депутатів Плисківської сільської ради, помітили, що підприємець Микола Бець (Аграрна партія України) задекларував 4,9 млн грн доходу за 2017 рік. З них 2,4 млн грн вказано як пенсія, решта — дохід від підприємницької діяльності. Звісно, це схоже більше як на помилку в декларації. Відповідна реакція і у самого депутата.  

Як у мільйонах? Та там же щось помилились. Який я там мільйонер? Я пенсіонер і трохи працюю, як фермер. У 4,5 га землі і свої паї. Ото що на своїй землі робимо, з того дещо доходів маємо. То може з копійками подав свій дохід”, — пояснює депутат.  

Окрім того, декларація за 2017 рік чомусь на сайті НАЗК подана, як за 2016 рік. Як пояснив сам депутат, це є також помилкою:

Я подавав одну декларацію за 2017 рік. До того ж я не був депутатом. То може рік не той поставили”.

Окрім цього, у власності депутата вантажне авто, сільськогосподарська техніка та ВАЗ 2106 1986 року випуску. У власності сина — 2 сільськогосподарські техніки та ваз 21070 2005 року випуску. Також депутат є власником 15,6 га землі та співаласником житлоого будинку, загальною площею 99 кв м. Згідно даних юконтрол Микола Бець є власником Фермерського господарства “ЛАН”. Хоча цього не було вказано в декларації.

Друге місце за рейтингом найбагатших депутатів посідає Олена Секреня, котра працює у Сиволозькій ЗОШ. Вона за 2017 рік задекларувала трішки більше 143 тис грн власного доходу. Також у власності має 5,6 га землі, квартиру (50,5 кв м).

Директор Великозагорівської ЗОШ Анатолій Федорченко заробив за минулий 2017 рік 131,4 тис грн. У власності членів родини депутата знаходиться 11,9 га землі.

Взагалі не вказав свій дохід за 2017 рік Микола Нагорний (ВО “Батьківщина”). Хоча згідно даних юконтрол депутат є власником Фермерського господарства “Ярина”. Але він вказав дохід членів своєї родини — 71 тис грн. Також вказав у власності житловий будинок, загальною площею 126 кв м., легкове авто Чері Істар 2.0 2007 року, що було придбане в 2008 році за 83 600 грн.

Я голова фермерського господарства. Там зарплата не виплачується. У мене найманих працівників немає. Працюю на добровільних засадах. А землі всього 17 га, кого наймати? Тут невелике господарство, тому так,” — пояснив депутат.

Найбільші землевласники

Пенсіонер Володимир Романенко задекларував найбільшу кількість землі у власності — 42,7 кв. м. До речі, депутат їздить на найдорожчому авто серед депутатського корпусу — volkswagen Transporter t4 1999 року (придбав в 2015 році за 168 тис грн). Також має житловий будинок, загальною площею 86 кв.м та дохід 25,6 тис грн за минулий рік. Варто зазначити, що депутат не задекларував майно та статки членів своєї родини, хоча й вказав їх в своїй декларації.

Декларацію за 2017 рік Олексія Бойко нам не вдалося знайти, але ми знайшли його декларацію за 2016 рік. Згідно даних цієї декларації депутат володіє 48,15 га землі. Також згідно даних youcontrol він є власником Фермерського підприємства “Україна” і керівником Фермерського господарства “С.О.ЛАН”.

У мене паспорту не було і документи погубились. Я зараз поїду і подам декларацію”, — пояснює депутат.

Згідно даних декларації за 2016 рік, підприємець Микола Бець володіє 15,6 га землі.

Дільнична медсестра с. Плиски Тамара Романчук (ВО “Батьківщина”) посідає наступну сходинку за рейтингом найбільших землевласників. У її власності 12,6 га землі. Окрім того, депутатка мала 50,4 тис грн доходу в минулому році і не вказала місце проживання в своїй декларації.

За правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Також представники ГО “Агенція міських ініціатив” звернули увагу на Людмилу Ілляшенко. Її чоловік Микола Ілляшенко орендує 134 га землі і є власником Фермерського господарства “Плисківське”. Сама ж депутатка працює завгоспом Плисківської  ЗОШ і за минулий рік заробила 57,5 тис грн. Слід зазначити, що на офіційному сайті Плисківської сільської ради є фото депутатів і коротка довідка про кожного. Але відсутня будь-яка контактна інформація для зв’язку з депутатами. Так само ми не отримали контакти по кожному депутату й у відповідь на запит. Сільська рада вказала єдиний контактний телефон цієї ж ради для всіх депутатів. Але нам все-таки не вдалося додзвонитись за тим номером телефону до сільської ради. Поспілкуватись вдалося тільки з двома обранцями. До речі, що всі депутати були відкритими до спілкування і справили позитивне враження на представників ГО “Агенція міських ініціатив”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *