Понад 60% декларацій заповнені неправильно або взагалі відсутні у єдиному реєстрі декларацій. Такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Линовицької ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Підвела техніка і люди

Депутати однієї з найменших територіальних громад на Чернігівщині та в Україні в цілому, якщо брати у відсотковому порівнянні, побили рекорд за кількістю помилок та не заповнених е-декларацій.

Загальний склад депутатського корпусу, згідно з інформацією на офіційному сайті громади, складає 14 народних обранців. З них одразу п’ятеро проігнорували зобов’язання щодо електронного декларування майна і видатків посадових осіб.  На сайті єдиного реєстру відсутні декларації двох представників ВО “Батьківщина”, а саме Людмили Лазоренко та Романа Цегельника. Їх колеги з Радикальної партії Світлана Залевська, Любомир Носко та Олена Гринько також не подали свої е-декларації. Зокрема представниця партії “Батьківщина” Людмила Лазоренко, бібліотекар за професією, зазначає, що всі дані, необхідні для заповнення е-декларації подала секретарю селищної ради, у необхідний термін. Причини відсутності декларації у єдиному реєстрі депутатка не знає.

Я пенсіонер, комп’ютера у мене немає, тому всі дані подала секретарю. Зараз вона знаходиться на лікарняному, як тільки буде на робочому місці — одразу перевірить. Мені особливо нема чого декларувати, я пенсіонер і працюю на 0,25 ставки бібліотекарем”, — зазначає Людмила Лазоренко.

Схожа ситуація і з е-декларацією Олени Гринько. За словами народної обраниці вона також подавала всю необхідну інформацію, і не розуміє причин відсутності документу у єдиному реєстрі.

Я зараз у дорозі, мені не дуже зручно говорити, але я не знаю чому моя декларація відсутня, я подавала всю необхідну інформацію”, — коментує Олена Гринько.

А от у її  колеги, представниці Радикальної партії, Світлани Залевської відмовляється працювати сайт ЄДРД.

Я зареєструвалась, і мені видало ключ, але я елементарно не можу зайти на сайт, постійно видає якусь помилку”, — говорить Світлана Залевська.

Ще один представник “радикалів” у Линовицькій селищній раді Любомир Носко не заповнив декларацію…просто так. Депутат пояснює, що елементарно не знав про обов’язковість подання е-декларацій.

Я не знаю чому я її не заповнив, просто так. Я взагалі-то не знав про те що її потрібно заповнювати, але якщо це так то я зроблю це найближчим часом”, — коментує депутат.

Серед найбагатших — вчителі

Линовицька ОТГ характерна не лише великою кількістю не заповнених декларацій, а й своїм фінансовим рейтингом, де перші три позиції займають… освітяни. Так, найбільший дохід у розмірі 127197 грн,  за минулий рік задекларував тренер-викладач ДЮСШ Прилуцького району, безпартійний Валентин Волков. Проте і у нього не обійшлося без помилки під час заповнення декларації. Зокрема депутат не вказує нерухомості та земельних ділянок.

Я проживаю у батьківській хаті, і не знав що потрібно вказувати житло, якщо воно тобі не належить”. Справа у тому, що нам ніхто толком не пояснював що і як потрібно вказувати”, — говорить Валентин Волков.

Друге місце фінансового рейтингу посіла представниця Радикальної партії Світлана Силенко, що працює практичним психологом Линовицької ЗОШ. Дохід депутатки за минулий рік склав 121175 грн.. Трійку фінансових лідерів Линовицької селищної ради закриває вчитель української мови Алла Овчинник, яка також представляє Радикальну партію. Дохід депутатки склав 121079 грн., окрім того у власності народної обраниці знаходиться автомобіль ВАЗ 2106 та 73400 м2 землі, спільно з чоловіком.

Депутати — безхатьки

Найбільш поширена помилка при заповненні е-декларацій — прочерк у графі “нерухомість декларанта”. Нагадуємо, що відповідно до правил подання е-декларацій необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Серед депутатів Линовицької селищної ради не задекларували свої квадратні метри представники Радикальної партії Віктор Люшня та Олійник Наталія. За словами останньої вона проживає у будинку своєї матері і не знала про необхідність декларування нерухомості яка їй не належить.

Варто відзначити, що з доступом до інформації у Линовицької громади проблем не було. Працює сайт громади, і секретар люб’язно надала контактну інформацію представників депутатського корпусу у відповідь на запит ГО “Агенція міських ініціатив”, а всі депутати реагували на зауваження спокійно і адекватно, обіцяючи виправити всі помилки найближчим часом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *