Один мільйонер та десять обранців, які у графі місце роботи вказали — депутат Макіївської сільради. Такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Макіївської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Професія депутат

Одразу 10 представників депутатського корпусу найменшої на Чернігівщині та однієї з найменших в Україні територіальних громад — Макіївської ОТГ, у графі місце роботи та посада вказали “депутат Макіївської ОТГ”. Варто зазначити, що отримати уточнену інформацію про народних обранців Макіївської ОТГ виявилось неможливо, через відсутність будь-якого онлайн — представництва громади, а стаціонарний телефон, зазначений на сайті otg.cn.ua не відповідав протягом тривалого часу.

Депутатські фінанси

Найбагатшим депутатом найменшої в Україні територіальної громади став Віктор Батрак. Дохід народного обранця від підприємницької діяльності за минулий рік склав майже два мільйони гривень. Окрім того, у своїй декларації Віктор Батрак повідомляє про готівкові кошти, у розмірі 1 200 000 грн., та наявність квартири у Києві, розміром 55 м2, які знаходяться у власності дружини, падчерки депутата та третьої особи. Проте у графі “вартість на дату набуття” стоїть цифра 10. Відповідно можна припустити, що квартиру у столиці було придбано за 10 гривень.

Другою, у фінансовому рейтингу депутатів Макіївської ОТГ йде представниця політичної партії “Солідарність”, секретар ради та виконавчого комітету Макіївської сільської ради Валентина Пасічник. Відповідно декларації, у 2017 році дохід народної обраниці склав 132 573 грн.. Також депутатка входить до п’ятірки найбільших землевласників серед депутатів. У користуванні Валентини Пасічник знаходиться 84068 м2 землі та дві одиниці техніки, серед яких автомобіль АЗЛК 2141201 (1992 р.в.) і трактор  Т-25А (1989 р.в.).

Закриває трійку фінансових лідерів староста сіл Ганнівка, Степове, Вербове, Кленове Світлана Леченко, що представляє партію Наш край. Відповідно декларації, за минулий рік чиновниця заробила 129 839 грн.. Варто відзначити, що у своїй декларації Світлана Левченко серед членів родини зазначає чоловіка, проте його дохід не вказує. Окрім того, народна обраниця декларує квартиру у Києві, що знаходиться у власності її чоловіка, проте вартість квартири також не вказана.

Гроші з неба та депутат без декларації

Більша частина представників депутатського корпусу Макіївської ОТГ не вказали основне місце роботи, у той час як свої доходи вони задекларували. Серед таких: представниця Аграрної партії Валентина Нагорна, самовисуванка Надія Васильченко, депутатка від БПП Лідія Павленко та її однопартійка Шикура Наталія. Варто відзначити, у власності чоловіка Наталії Шикури знаходиться автомобіль Renault Traffic 2004 р.в., а також трактор JINMA JMT 244.

Не вказує жодного джерела доходу і самовисуванець Євген Звегинцев. У своїй декларації народний обранець зазначає лише дохід дружини, який складає менше 40 тисяч гривень.

Традиційно, у кожній раді є депутати, що не заповнили е-декларації. Макіївська ОТГ не стала винятком. Так на сайті єдиного державного реєстру декларацій відсутня декларація Віктора Довгопола, який є депутатом Макіївської сільської ради.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *