Для більшої прозорості фінансування Законом України «Про освіту» передбачено щоквартальне звітування навчальних закладів. Окрім того, школи повинні мати сайти, де має міститися вся необхідна інформація про навчальний заклад, в тому числі й фінансові звіти. Як відбувається звітування в чернігівських школах — аналізували представники ГО “Агенція міських ініціатив” разом із засновниками системи openschool.in.ua.

Звітування

З 34 проаналізованих шкіл міста Чернігів здебільшого звіти закладів присутні на сайті управління освіти Чернігівської міської ради. Серед них також є 4 школи, котрі мають звіти на своїх сайтах.

Серед проаналізованих шкіл, у 2 навчальних закладах не працювали на час аналізу сайти, 7 шкіл на час аналізу сайтів взагалі не мали. У 6 шкіл період звітування понад 1 рік. 2 школи звітують за період з 7 до 12 місяців. В інших звітах період неможливо з’ясувати.

Навчальні заклади, які все ж таки звітують на своїх сайтах, використовують формати pdf, jpeg. 1 школа використовує хмари. Але ніхто не публікує дані у формі відкритих даних, як того вимагає ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

2 школи звітують за спонсорські та бюджетні кошти, інші лише за бюджетні. Благодійних коштів  в школах не буває. З січня 2017-го діє заборона щодо збору коштів з батьків на проведення капітальних і поточних ремонтів у школах та дошкільних закладах. Однак, всі звіти оприлюднені без дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Єдина система відкритих бюджетів шкіл

Нагадуємо, що в червні засновники провели презентацію Єдиної системи відкритих бюджетів (openschool.in.ua) в навчальних закладах для керівників навчальних закладів Чернігова. Завдяки системі, звіти закладів будуть в форматі відкритих даних згідно відповідного Закону України. Заклади, які будуть використовувати систему, в майбутньому зможуть використовувати краудфандинг для покращення матеріально-технічної бази.

Окрім цього, через Систему можна бачити:

  • скільки навчальний заклад отримав коштів з міського бюджету, з державного бюджету чи інших джерел фінансування.
  • на що ці кошти витрачаються.
  • завантажувати скан-копії документів по усім витратам.
  • аналізувати контрагентів – постачальників товарів, послуг – в розрізі школи, міста, області.
  • планувати та показувати поточні потреби закладів освіти.
  • показувати річні кошториси закладів освіти, а також окремі запити на (до)фінансування потреб з бюджету.
  • створювати проекти, та збирати на них кошти онлайн по принципу краудфандингу.
  • батькам – приймати участь в обговоренні потреб/витрат закладів освіти, виставляти пріоритети через голосування.

Посилання на сайт Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл: https://openschool.in.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *