Закритість ради, 2 мільйонера, 2 депутати-безхатченки, депутати-автолюбителі — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Козелецької ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Закритість ради

Будь-яка контактна інформація про депутатів відсутня на офіційному сайті міськради, в тому числі й адреси місць та днів прийому виборців.  Також, ми дану інформацію не отримали й у відповідь на офіційний запит. Представники міської ради у відповіді на запит, посилаючись на ЗУ “Про захист персональних даних”, зазначили, що “номер мобільного телефону депутата відноситься до персональних даних і без згоди суб’єкта персональних даних поширенню не підлягає”. Після таких відповідей у нас виникають питання і певні сумніви щодо діяльності депутатського корпусу Козелецької селищної ради. Як депутати працюють, контактують, здійснюють прийоми виборців, якщо цієї інформації ніде не зазначено?

Також згідно статті 10 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” у виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов’язаний підтримувати зв’язок з виборцями,     відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності,  органами місцевого самоврядування,місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території.

 

Зв’язку з вище написаним, даний матеріал не містить коментарі від депутатів.

Багатії та бідняки

Найбагатшою депутаткою Козелецької селищної ради, судячи з оприлюдненої декларації за 2017 рік, стала головний бухгалтер ТОВ «Трансбудсервіс 11» Ніна Швед. Вона задекларувала 1,65 млн грн доходу, з яких заробітна плата складає 48 тис грн, решта суми — дохід від відчуження нерухомого майна. Також депутатка задекларувала 500 тис грн готівкових коштів, сама ж їздить на Мазді СХ-5 2017 року, яку придала в 2017 році за 894 тис грн. Має корпоративні права ТОВ «Козелецьгазмонтаж» (25%) та ТОВ «Трансбудсервіс 11» (32,5%). За даними youcontrol ці два підприємства мають податковий борг.

Наступну сходинку в рейтингу по доходам займає директор ПП «Агрофірма Ставиське» Михайло Михед (“Аграрна партія”). Він заробив 1,160 млн грн за минулий рік. Згідно даних youcontrol кінцевим власником підприємства є Володимир Пашко. Окрім цього, депутат має у своєму володінні 17 га землі, а члени його родини — 107 га землі. Їздить на Hyundai Sonata 2013 рік, має 2 вантажних авто і сільськогосподарсьуку техніку.

Власниця 3х підприємств та депутатка від партії “Наш край” Діана Прокопенко має не тільки солідний дохід за минулий рік, а й знатні статки. За минулий рік вона задекларувала 989 тис грн доходу від підприємницької діяльності, а її чоловік — 992 тис грн. Окрім того, вона має житловий будинок, загальною площею 467 кв.м, 12 га землі в оренді та 6 об’єктів нерухомості, а її чоловік є власником 7 квартир. Їздить на BMW X5 2016 року, вартість якого в декларації не вказано, хоча й придбано авто в 2016 році. Її чоловік у власності має BMW 740 2006 року, MERSEDES-BENZ Sprinter 2006 року та MERSEDES-BENZ 210 1995 року. Також подружжя задекларували по 100 тис грн на кожного готівки.

Згідно інформації порталу Чернігівський монітор, Діана Прокопенко також була депутаткою Козелецької районної ради 6 скликання та членом “Партії регіонів”. За даними youcontrol, Діана Прокопенко є власницею ПП “ЛУГ-2011”, ПП “Міклуха” та ТОВ “ЛАН-2015”.

А ось найбіднішим депутатом виявився Володимир Кашпур (партія “Наш край”). Згідно поданої декларації він за минулий рік заробив всього 3 377 грн. Натомість його члени родини — 246 тис грн.

Водій Булахівської ЗОШ Сергій Іванець від “Аграрної партії” заробив за минулий рік 19053 грн. Також він має 6,2 га землі та вантажний авто ЗИЛ-ММЗ, а членам родини належить 2 га землі.

Взагалі нічого не заробив за минулий рік власник ФГ «Лемеші Агро» Сергій Погребовський (Батьківщина).

Депутати-безхатченки

Серед депутатського корпусу є 2 депутати без місця проживання. Звісно, якщо вірити декларації. Депутатка від “Аграрної партії” Оксана Головко не вказала жодного метра житлової площі ні у своїй власності, ні у власності членів своєї родини. В своїй декларації депутатка задекларувала тільки заробітну плату в 178 тис грн за минулий рік.

Ще один депутат та власник ФГ «Лемеші Агро» Сергій Погребовський (ВО “Батьківщина”) не вказав як житлову площу в декларації, так і жодної копійки доходу за минулий рік. Натомість його члени родини заробили 146369 грн за минулий рік. Також депутат має ангар, загальною площею 1358 кв.м, 28 га землі у власності, 5 тракторів (один з яких у власності дружини), косарку, вантажний автомобіль та їздить на RENAULT TRAFIC 2009 року (придбав в 2015 році).

Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції

Депутатский автопарк

Найдорожчим автомобілем володіє одна з найбагатших серед депутатського корпусу депутатка Діана Прокопенко. У її власності BMW X5 2016 року, вартістю $66 тис.

Друге місце посіла Ніна Швед, бухгалтер ТОВ «Трансбудсервіс 11», з Маздою СХ-5 2017 року (придбана в 2017 році за 894 тис грн) у власності.

Депутатка від Аграрної партії Катерина Артюх їздить на Toyota Camry 2008 року випуску. І згідно поданої декларації вона її придбала в 2017 році за 58,4 тис грн, хоча ринкова ціна авто $12,2 тис. Окрім цього вона задекларувала заробітну плату в 36,3 тис грн.

Не вдалося знайти на офіційному сайті НАЗК декларацію депутата від “Батьківщини”  Сергія Сочивця.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *