Переважно освітянська компанія без мільйонерів та дорогих авто, але з великою кількістю нерухомості — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Іванівської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Найбагатші та найбідніші депутати

Серед депутатського корпусу Іванівської сільської ради найбільший дохід має приватний підприємець та Юрій Мушкетик (ВО “Батьківщина”). Він за минулий рік заробив 900 тис грн, а його родина — 300 тис грн. Окрім цього, має лазню, три автобуси та їздить на Мітсубіші L200 2008 року випуску, яку в 2008 року придбав за 250 тис грн. Також має 500 тис грн готівкових коштів.

За ним, в рейтингу доходів йде голова Асоціація фермерів та приватних землевласників Чернігівського району та депутат від Аграрної партії Григорій Ткаченко. Згідно даних youcontrol він ще є власником Фермерського господарства “Напорівське”. Його минулорічний дохід згідно поданій декларації склав 556 тис грн. А ось члени його родини заробили аж 1,3 млн грн за 2017 рік. Також має житловий будинок, загальною площею 139,1 кв. м, 2 одиниці сільськогосподарські техніки та їздить на SSANG YONG KYRON M200XDI 2011, яку придбав в 2011 році і не вказав вартість авто (ринкова ціна сьогодні авто $14,5 тис). У сина — 560 тис грн задекларовано готівкових коштів.

Я є власником та керівником фермерського господарства “Напорівське”, село Лукашівка. І займаюсь сільським господарством”, — розказав про свою діяльність депутат.

Закриває трійку найбагатших депутатів ради приватний підприємець Петро Савенко (Аграрна партія). Він задекларував 220 тис грн за минулий рік. Окрім цього, у власності має 2 одиниці сільськогосподарські техніки, 100 тис грн та 2 тис доларів готівкових коштів і Lanos 2006 року випуску.

Звісно, серед депутатського корпусу Іванівської сільської ради є й ті депутати, котрі заробили менше прожиткового мінімуму за минулий рік. Таких виявилось 5 людей.

Григорій Сугаков, депутат від Аграрної партії, тимчасово не працював в минулому році і тому чесно задекларував дохід від домашнього господарства у розмірі 2000 грн.

На наше питання, як же ж депутат прожив на таку суму минулий рік, він відповів: “Так і живу. Все, що виросло на городі — то й моє. Я ж не продаю, а все для себе. Мені не дозволяє здоров’я заробляти. У мене на спині треба зробити операцію”. — розповів депутат.

Колега по життєвим обставинам Михайло Петренко задекларував дещо більший дохід 5959 грн. Також у його власності сільськогосподарська техніка, а його тесть має телятник.

А як можна жити? Ви знаєте, як у селі: все, що на городі виросло, все що посадили — за рахунок цього ми й живемо. У мене трактор китайський є. Ми садимо картошку, є корова, поросята, кури — от і всі продукти, що ми їмо”, — розказав депутат.

Володимир Токар (Аграрна партія) в своїй декларації зазначив дохід від ведення особистого селянського господарства у сумі 9000 тис грн. Він також тимчасово не працював в минулому році. У його власності також 2 житлових будинка, один з яких знаходиться в стані незавершеного будівництва. Має вантажопасажирський автомобіль, спецтехніку та сільскогосподарську техніку.

Я не пам’ятаю, скільки я задекларував. Я тимчасово не працюю. Так і живу. Є порося, кури, утки. У тещі є корова. Я живу у тещі. Є у мене пай, який я сам засіваю, все обробляю. З цього й живу. Офіційно ніде не працюю. Можу підробляти, якщо є така можливість. Я вважаю себе чесною людиною і відкритою. Я не проти, щоб ви прийшли до мене, я б все показав, що в мене є і як я живу”, — запрошував до себе депутат.

Охоронець Іванівської ЗОШ Сергій Білоножко (самовисування) за минулий рік заробив 15,6 тис грн.

А його колега Ольга Селюченко, завідуюча Золотинського клубу-бібліотеки (партія “Наш край”) окрім доходу в 16,6 тис грн більше нічого не вказала.

Депутати-землевласники

Найбільшим землевласником виявився другий за рейтингом найбагатших депутатів —  Григорій Ткаченко. В його власності 520 га землі.

Це земля в оренді, це землі державної власності. Терміни оренди на деякі 2 роки, на деякі — 5 років. Це землі сільськогосподарського призначення. Там вирощується пшениця, кукуруза, соняшники і т.д”, — уточнив інформацію депутат.

Станіслав Ленько, старший охоронець ТОВ «Альянс-маркет» від партії “Батьківщина” задекларував 12,2 га землі. У власності його членів родини — 24,13 га землі. Депутат їздить на Volkswagen Caddy 2009 року (придбано в 2015 році).

Закриває трійку найбільших землевласників пенсіонерка Людмила Рева (самовисування), яка задекларувала 9,3 га землі.

Нерухомість депутатів

Окрім того, що Григорій Ткаченко виявився одним з найбагатших депутатів і найбільших землевласників, у нього у власності є ще найбільша кількість об’єктів нерухомості. У його власності 13 різних об’єктів нерухомості, загальною площею 8400,2 кв.м (телятник, майстерня тракторної бригади, кузня, будинок механізаторів та свердловина з баштою, ангар для техніки, склад кисневих балонів та інше).

Всі об’єкти нерухомості являються об’єктами господарювання. Це: корівник, склади, навіси, контора. Це все у власності як на фізичній особі. Воно все діє, все працює”, — розказав депутат.

Водій «Міськсвітло» Володимир Антипець (самовисування) має у власності 4 об’єкта нерухомості, загальною площею 693,3 кв.м (склади, тракторна майстерня та інше). Також у власності депутата є житловий будинок, загальною площею 162,8 кв м, земельні ділянки, загальною площею 1,8 га. Їздить депутат на KIA SEPHIA 1.6 2003 року випуску.

Так, у мене є 4 нежитлових приміщень. Є тракторна майстерня, склад і склад ГСМ. Я чесний депутат і у мене все прозоро. І податки всі сплатив, за землю і за все. Це все можете провірити”, — зазначив депутат.

Депутати без житла

Традиційним для кожного депутатського корпусу є депутати, що не декларують свої квадратні метри. Серед депутатів Іванівської сільської ради такою виявилась одна депутатка — Ольга Селюченко, завідуюча Золотинського клубу-бібліотеки (партія “Наш край”). Відсутність в декларації житлової площі вона пояснила так:

Я з чоловіком розлучена. Є місце для проживання, але власник хати — чоловік. А в мене нічого немає. Я не знала, що треба вказувати, навіть якщо воно не моє”, — дивується депутатка.

За правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Слід зазначити, що на офіційному сайті Іванівської сільської ради є вся необхідна контактна інформація по кожному депутату. Це значно полегшує і спрошує комунікацію виборців зі своїми обранцями. Також додамо, що всі депутати були відкритими до спілкування і справили позитивне враження на представників ГО “Агенція міських ініціатив”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *