Мільйонер, депутат без декларації, депутати-латифундисти та власники дорогих автівок при невеликих доходах — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Коропської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Особливість громади

Отримати будь-яку інформацію про депутатів Коропської ОТГ виявилось надзвичайно важко. На офіційному сайті громади відсутні не лише контакти народних обранців, а й назви політичних сил, які вони представляють. Під час телефонної розмови з представницею селищної ради, яка відмовилась назвати своє ім’я та посаду, ми дізнались, що депутати не залишають і не роздають свої контактні дані. На офіційний запит від ГО “Агенція міських ініціатив” відповіді не надійшло. У спілкуванні з жителями Коропщини нам повідомили, що це не одиничний випадок, і зі зворотнім зв’язком у депутатського корпусу Коропської селищної ради дійсно великі проблеми.

Фінансовий рейтинг

Найбагатшим серед представників депутатського корпусу Коропської селищної ради, відповідно декларації, став Руслан Марченко. Згідно з документом, за 2017 рік дохід народного обранця склав 1 490 000 грн.. Окрім того у депутата чималий автопарк із семи автомобілів, у тому числі вантажних та 20 000 $ на банківському рахунку.

Другим у рейтингу заможних депутатів Коропської селищної ради стоїть Віктор Мальцев, директор Коропського спеціалізованого лісового підприємства “Агроліс”. Відповідно декларації, дохід депутата склав 265 773 тис. грн.. Має народний обранець і певні готівкові кошти, а саме 130 000 грн. та 2000 $. Варто також зазначити, що у власності дружини депутата знаходиться автомобіль КІА SPORTAGE (2005 року випуску) вартістю 465 000 грн, у той час як дохід Тетяни Мальцевої за минулий рік склав 102161 грн..

Трійку фінансових лідерів Коропської селищної ради закриває представник Аграрної партії, лікар-стоматолог Володимир Крук. Його дохід за минулий рік склав 200 677 грн.. Окрім того, у червні поточного року депутат придбав авто за 425 267 грн.. про що повідомив у своїй декларації.

Цікаві моменти фінансового питання

Варто зазначити, що серед представників депутатського корпусу Коропської селищної ради є і такі, що мають велику кількість техніки, дорогі авто та квартири при, порівняно невеликих доходах. Так, у старости Риботинського старостинського округу Володимира Капиці, дохід якого, відповідно декларації склав 195 023 грн., зберігається 400 000 грн. та 25 000 $ готівкою. Окрім того у власності родини депутата 3 квартири і 2 будинки, один з яких площею 407м² , а також два автомобілі: Mazda CX7 2008 р.в., що належить дружині депутата та Suzuki Grand Vitara 2006 року, на якій пересувається сам народний обранець.

Ще один представник Аграрної партії Михайло Гейко у своїй декларації вказує п’ять свинарників, загальною площею 0,3 га, дохід від яких не декларує. Окрім того дохід депутата за минулий рік склав 91188 грн.., у той же час, на двох з дружиною депутат зберігає 38 000 $. Також варто зазначити, що у свої декларації Михай Гейко вказує, що у власності дружини знаходиться магазин, проте дохід від нього не зафіксовано.

Земельні магнати

Найбільша кількість землі знаходиться у власності Михайла Гейка — майже 11 га належить самому депутату, і близько 5 га знаходиться у власності його дружини. Другим у списку латифундистів Коропської селищної ради стоїть депутат від партії БПП “Солідарність” Олександр Халецький, якому належить майже 8,6 га землі. Трійку лідерів замикає представник політичної партії “Наш край” Віктор Варава. У власності народного обранця знаходиться 8,4 га землі, відповідно поданій декларації. А от у їх колеги по депутатському корпусу Петра Старухи землі порівняно небагато, у той же час на батьків депутата задекларовано майже 27 га землі, у тому числі орендованих.

Без декларації

 Лише один представник депутатського корпусу Коропської селищної ради не подав свою е-декларацію. Це директор КП “Благоустрій” Сергій Мурашко. Варто зазначити, що у пошуку е-декларацій відсутня інформація про фінансову активність депутата і за минулі роки.

 Про доступність

У зв’язку з відмовою Коропської селищної ради надати контактні дані депутатів, представникам ГО “Агенція міських ініціатив” не вдалося взяти коментар у самих народних обранців. Хотілося б нагадати всім жителям Коропської ОТГ про те, що зворотній зв’язок депутата та виборця є обов’язковим, інакше втрачається сенс та головне завдання роботи народних обранців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *