Без мільйонерів та дорогих авто, але з гектарами землі та помилками в деклараціях — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Комарівської сільської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Фінансові статки депутатів

Тетяна Щітка, заступниця завідувача Терцентру та депутатка від партії “Наш край” помилково зробила себе мільйонеркою. Згідно поданої нею декларації вона заробила за минулий рік 7,2 млн. грн. А її члени родини (чоловік і син) — 23 млн. грн. Житловий будинок та 0,13 га землі — у власності членів родини.

Сама ж депутатка пояснює дану ситуацію так: “Я неправильно подала цифру свого доходу, не заокругливши її. Тому вийшло так, що у мене 7 млн, у чоловіка теж мільйони, у сина — теж. Я спочатку не звернула увагу на це. Потім мені колеги підказали, що я ж неправильно подала. Тоді я написала офіційного листа в НАЗК. І мені дали відповідь, що якщо будуть якісь питання по вашій декларації, тоді ми до вас звернемось. Тож, то є моя помилка. Звісно, я в мільйонах не заробляю, бо я звичайний медпрацівник. Я просто не знала, що цю цифру треба заокрглити. Я подала доходи з копійками”.  

Згідно поданій декларації найбагатшим депутатом Комарівської сільської ради є підприємець Анатолій Павелко (самовисуванець). Він заробив за минулий рік 838,2 тис грн. Також у своїй власності він має житловий будинок (95,9 кв.м), магазин з майстернею (127,2  кв.м.), магазин (87,42 кв.м) та нежитлове приміщення. Їздить на Fiat DOBLO 2016 року, яку придбав в 2016 році за 420 тис грн.

За ним йде директор філії ТОВ “УМК” Микола Пирковський, що задекларував 341 тис грн за минулий рік.

Також в сільській раді є депутати, котрі мають доходи нижчі за прожитковий мінімум. Так, пенсіонер Віталій Дудка (Радикальна партія Олега Ляшка) задекларував за минулий рік свій дохід у розмірі 19800 грн. Окрім цього, депутат володіє сільськогосподарською технікою і легковим авто Опель Кадетт 1990 року випуску.

Земля депутатів

Завідуючий ФАПом Степан Оніщук (самовисуванець) — депутат, який має найбільшу кількість землі у власності серед депутатського корпусу. Він задекларував 20,13 га у власному володінні землі. Окрім цього, депутат має у власності житловий будинок, загальною площею 84 кв.м та 105 тис грн розміщених на банківських рахунках. Також депутат володіє  ВАЗ 21150 2010 року випуску, що придбав в 2017 році, але не вказав вартість в декларації авто.

Ні, не в 2017 році, а в 2010 році. Ну це декларація за 2017 році, так я вважав, що треба вказувати наявність авто, незалежно від року придбання. І вартість я пам’ятаю — 68 тис. грн”, — розповів депутат.

Завідувач Будинку Культури і бібліотеки Анатолій Заєць (“Наш край”) володіє 10,5 га землі. Окрім цього, у власності депутата житловий будинок, загальною площею 49,1 кв.м і річний дохід 45,5 тис грн.

Його колега по партії Володимир Ізбенко, котрий працює продавцем ТОВ “Меркурій’ задекларував 20,8 га землі у спільній власності разом з членами своєї родини. Також у власності має Reno Trafik 2005 року вписку, який придбав в 2016 році за 140 тис грн.

Депутати без житла та декларації

Традиційним для кожного депутатського корпусу є депутати, що не декларують квадратні метри житлової площі. Серед депутатів Комарівської ОТГ таких виявилось четверо. Так, відповідно декларації невідомим є місце проживання завідуючої дитячим садочком Ніни Федірко, що представляє Радикальну партію. Сама ж депутатка це пояснює так:  

Знаєте, у мене є житло, але воно оформлено на мою доньку. У мене немає житла зовсім. Тому я вказала всю правду”.

Так само невідомо, де проживає секретар Комарівської сільської ради Святослав Савченко (самовисуванець) разом зі своєю родиною.  

Місце проживання є, але не моє. Адреса вказана, але з нерухомості у мене нічого немає”, — говорить депутат.

Директор школи-інтернату Віктор Стриженко (Радикальна партія) також не задекларував жодного метра житлової площі. Він пояснив це так:

У мене немає квартири. Я тимчасово на території закладу проживаю. Я одинокий чоловік. Я не одружений, сім’ї немає. Я проживаю в кімнаті на території школи-інтернету. Ніякої розкоші, і зручностей майже ніяких. Я відповідаю за свої слова. Це істина правда”.

Його колега по партії бухгалтер ТОВ “Прохорське” Вікторія Качан згідно декларації теж проживає на вулиці.

Взагалі місце проживання є. Ну як не вказано? Я вказала, що зареєстрована в батьківській хаті, а проживаю разом з чоловіком (шлюб у нас офіційно не зареєстрований). У мене нерухомості немає. Я писала в декларації, що у чоловіка є тільки авто, а будинок на нас не оформлений”.

Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції

Автівки депутатів

Логічно, щоб у найбагатшого депутата була найдорожча автівка. Так, Анатолій Павелко їздить на Fiat DOBLO 2016 року випуску, яку в 2016 році придбав за 420 тис грн.

Микола Яковенко, виконроб ТОВ “УМК” та депутат від партії Батьківщина їздить на NISSAN X-trail 2008 року випуску та Ford Transit 2009 року випуску, власником яких є третя особа.

Заступник директора СТОВ “Деметра” Володимир Петренко (Аграрна партія) в минулому році придбав Хюндай соната 2007 року випуску і не вказав в декларації вартість придбаної автівки. Чому не вказана вартість авто, депутат пояснив так:

Не в минулому, а років 5 уже тому назад. Може десь помилка вискочила. Я ставив 2012 рік, а воно може десь нажалось неправильно. То помилка”.

Зразкова відкритість ради

Відкритість ради  та наявність всієї необхідної інформації про депутатів ради — це скоріше виняток, ніж правило серед всіх ОТГ Чернігівської області. Офіційний сайт Комарівської сільської ради є показовим в цьому напрямку. На сайті є вся необхідна інформація про депутатів, включаючи контактні дані, місце роботи, посади та партійність. Варто зазначити, що більшість депутатів адекватно реагували на телефонні дзвінки та запитання представників  ГО “Агенція міських ініціатив” .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *