5 мільйонерів, 2 депутати-безхатченки, 3 депутатів не подали е-декларацію та 3 бідняка — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Сновської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Багатії та бідняки

Серед депутатів Сновської міської ради є як мільйонери, так і депутати, які заробляють менше прожиткового мінімуму. Мільйонерами виявились 3 депутати від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” і 2 депутатів — від партії “Батьківщина”. Найбільше за минулий рік заробив депутат, підприємець Михайло Булденко від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Його річний дохід за минулий рік склав 3,2 млн грн.

З дещо меншим доходом за ним посідає друге місце його колега по партії Михайло Росік1,6 млн грн. Згідно даних youcontrol депутат був керівником ТОВ “Інтер”, яке має податковий борг майже 250 тис грн.

Підприємство вже 12-15 років назад закрилось. І боргу немає. Я навіть не знаю, звідки ви це могли дізнатись. Це не моє. Воно закрилось і на цьому все. Зараз я фізична особа-підприємець. Займаюсь переробкою лісової продукції”, — відповів Михайло Росік.

Також депутат має у власності  AUDI Q5 2013 року вартістю 25,7 тис. доларів. Але чомусь не вказав в декларації вартість авто, хоча придбав її в минулому 2017 році.

Це мій бухгалтер помилився”, — пояснив нам депутат.  

Начальник дільниці ТОВ «Стілкрос» і по сумісництву депутат від партії “Батьківщина” Павло Тютюнник заробив 1,53 млн. грн. Його однопартієць Сергій Виблов задекларував майже таку ж суму свого річного заробітку — 1,52 млн. грн. Депутат є співзасновником ТОВ «ДРЕВОНОВСЬК». На його банківських рахунках розміщено майже 48 тис. доларів, 17,2 тис. євро і майже 200 тис грн. У його дружини — 20 тис доларів, 16 тис. євро і 300 тис грн.

Закриває п’ятірку мільйонерів керуючий ТОВ АФ “Надія” Віталій Пискун (БПП “Солідарність”), який заробив дещо більше мільйона гривень за минулий рік. Депутат задекларував, що є директором 3х підприємств. Хоча згідно даних youcontrol він є керівником 4х підприємств, кінцевим власником яких є засновник агрохолдингу Укрлендфармінг Олег Бахматюк.

Ну в мене 1 основне місце роботи. І 3 місця роботи — за сумісництвом. Я рік тому став директором СТОВ “ІСКРА” — в липні 2017 року. Можливо, тому не вказав її в декларації… Хоча ж подавав декларацію до 1 квітня в цьому році… Не знаю…”, — дивується депутат.

Значно гірші справи у Світлани Скідан (Радикальна партія Олега Ляшка), яка за минулий рік не заробила жодної копійчини. В декларації зазначено, що вона тимчасово не працює, а її чоловік відмовився вказувати свій дохід. Втім, депутатка має у власності VOLKSVAGEN TRANSPORTER 2005 року випуску.

Депутатка від “Аграрної партії України” Ганна Кошова, будучи начальником КП “Щорська ЖЕД”, також не вказала свій річний дохід в декларації. Але не це нас найбільше здивувало. А здивувало те, що на сайті НАЗК монітори знайшли тільки 2 декларації депутатки — за 2016 рік і за 11 днів 2017 року (1 — 11 січня 2017 року).

Депутатка вказала контакти для зв’язку місце її роботи, тому нам, на жаль, не вдалося з нею поспілкуватись.

Також в Сновській міській раді є депутати, які заробили менше прожиткового мінімуму — це депутат від партії “Укроп” В’ячеслав Сікач з річним доходом 3955 грн. Він своїй е-декларації вказав, що тимчасово не працює.

На питання, як же ж депутат прожив на такий дохід минулий рік, отримали від нього таку відповідь: “А як? корова, свинні — так і живемо. Тримаємо домашнє господарство. Роботи нема. Немає де робить тут. Може у вас є робота яка?”.

Депутати без житла

Згідно декларації депутатка від БПП “Солідарність” та директорка Гірської ЗОШ Тетяна Клименко живе на вулиці, бо не вказала жодної житлової площі. Хоча має земельну ділянку, а її чоловік — трактор.

На жаль, з депутаткою не змогли зв’язатись — відсутній зв’язок в абонента.

Лісник  “Сновськагропромліс” Віктор Фориш (Радикальна партія Олега Ляшка) так само не має житла і де проживав цілий рік — також невідомо.

Місце проживання є фактично. Тимчасово. Я винаймаю житло. А так я прописаний у батьковому домі — там проживає 7 людей.

Там в декларації було написано, що я проживаю по вулиці Річна. І написано, що треба вказати нерухомість у власності. Я й вказав, що його у мене немає”.

Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції

Не подали декларації

Декларації двох депутатів Сновської міської ради представники ГО “Агенція міських ініціатив” так і не змогли знайти за минулий рік — директор ТОВ «Будресурсінвест» Олександр Кузьменко (Радикальна партія Олега Ляшка) та Вячеслав Матвієнко від  партії “Батьківщина” (тимчасово не працює).

Від Олександра Кузьменка нам так і не вдалося дізнатись, чи подавав він е-декларацію та чому її немає на сайті НАЗК. Він просто категорично заявив: “Я не буду розмовляти на цю тему по телефону”.

А ось Вячеслав Матвієнко запевняє, що декларацію подавав: “Ще навесні я подавав свою декларацію. Вже якось були проблеми з пошуком, але тоді її знайшли. А в чому проблема зараз, що не можете знайти — я не знаю. Я точно подавав е-декларацію на сайті НАЗК”.

В міськраді більше половини депутатів — люди, які мають зв’язки та вплив

Проаналізувавши декларації депутатів Сновської міської ради ми побачили, що серед 26 депутатів 15 займають керівні посади в підприємствах, комунальних закладах або підприємці. 5 депутатів тимчасово не працюють, 3 секретаря рад в тому числі й Сновської міської ради, 1 лікар, 1 лісник та 1 пенсіонер.

Знайти депутата — це цілий квест

На офіційному сайті Сновської міської ради відсутня будь-яка контактна інформація про депутатів, в тому числі й адреси місць та днів прийому виборців. Є тільки список депутатів, посада і місце роботи.

На звернення до секретаря міської ради, він попросив надіслати запит на отримання контактів депутатів. І тільки тоді ми через тиждень отримали позитивну відповідь зі всіма контактами депутатів Сновської міської ради. Чому контакти депутатів відсутні у вільному доступі — не зрозуміло.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *