Один майже мільйонер, депутати-безхатченки, власниця авторського сорту рослин, 24 одиниці техніки та понад 400 тисяч м2 землі на всіх. Такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Сосницької ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Серед найбагатших — фермери та підприємці від “Нашого краю”

Традиційним для ОТГ Чернігівщини є присутність у списку найбільш заможних депутатів представників бізнесу, пов’язаного з фермерським господарством та аграрним сектором. Найбагатшим депутатом Носівської міської ради став представник партії “Наш край” Володимир Закалюжний, керуючий ТОВ “Агрікор Холдинг”. Згідно даних youcontrol за останній рік компанія провела 31 операцій з офшорами та має податковий борг в 6 тис грн. А повним засновником компанії є ТОВ “Фінансова компанія Експо-капітал”, яка є засновником понад 10 компаній.

За минулий рік народний обранець заробив 995549 тис.грн.. Відповідно декларації, дружина депутата заробила дещо меншу суму 944300. Загальний дохід родини склав близько 2 млн.грн.. У своїй декларації Володимир Закалюжний вказує декілька джерел доходу. Проте коментувати будь що депутат відмовився:

 

“Я нічого нікому не збираюсь пояснювати. Якщо вас цікавить якась інформація — пишіть офіційного листа і я надам відповідь”, — відповів народний обранець на запитання журналістів ГО “Агенція міських ініціатив”.

 

Другим у рейтингу заможності йде також представник партії “Наш край”, голова фермерського господарства «СІ-МА-АГРО-2016» Олексій Сірик. Дохід депутата від занять підприємницькою діяльністю за минулий рік склав 850 000 грн. Окрім того народний обранець декларує автомобіль вартістю понад мільйон гривень, та 53090 м2 землі, що робить його найбільшим землевласником серед депутатського корпусу Носівської ОТГ.

Депутати-безхатченки, або не вказали, бо не знали…

Звичною помилкою для народних обранців кожної ОТГ є прочерк у графі “нерухомість декларанта”. Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції .

Серед депутатів Носівської міської ради п’ятеро не задекларували наявність житлової площі, з них четверо представників партії “Наш край”. Катерина Ладнар, лікар Носівської центральної районної лікарні розповідає, що живе у робочій квартирі, і про необхідність вказувати про це у декларації не знала.

 

“Я живу у квартирі, яка належить лікарні. Ми підписали договір, і я неначе арендар. Власної житлової площі я не маю, тому і не вказала”, — коментує Катерина Ладнар.

 

Ще ряд депутатів не вказали наявність нерухомості з тієї ж причини, що і їх колега. Так, пенсіонер Юрій Хоменко, надаючи коментар представникам ГО “Агенція міських ініціатив” зазначає:

 

Живемо у будинку, що належить дружині, я ж не можу жити на вулиці. Не вказав, тому що ніхто не пояснив мені, що я повинен це вносити у свою декларацію. Обов’язково виправимо найближчим часом”, — пообіцяв депутат.

 

У декларації депутата від ВО “Батьківщина” Олександра Кириленка відсутні дані про рухоме та нерухоме майно, а також земельні ділянки, проте за словами депутата він заповнював декларацію і все вказував.

 

Ваша новина мене трохи шокувала. Я все заповнював, навіть пам’ятаю той день. У мене є авто, і нерухомість. Мабуть, це якась помилка, завтра-післязавтра вирішу це питання ”, — коментує депутат.

 

Депутатський автопарк

У власності народних обранців налічується 24 одиниці техніки різного призначення на всіх. Найбільшу кількість техніки має представник “Нашого краю” Володимир Закалюжний — 7 одиниць. Серед них автомобілі FORD F250 (2007р.); TOYOTA LAND CRUISER (2010р.); RENAULT DUSTER (2016р.). Ще один представник “Нашого краю” Олександр Кушніренко пересувається на автомобілі TOYOTA CAMRY (2010р.) , а їх колега Олексій Сірик декларує MITSUBISHI PAJERO SPORT (2016) — вартістю 1098289 грн. 

 

Безробітні меценати та авторські сорти рослин

Серед депутатського корпусу Носівської міської ради є і такі, що займаються меценатством, не маючи при цьому офіційних доходів. Так, депутат Руслан Скрипець, що представляє партію “Наш край”, не вказує жодних джерел доходів, що не заважає йому підтримувати місцеву футбольну команду. За словами народного обранця, він вже декілька років офіційно не працює, а допомагає своїм знайомим вести господарство, з чого і отримує певний прибуток.

 

Мої знайомі ведуть господарство, я їм допомагаю. З цього маю певні кошти. Разом з ними ми всіляко намагаємось підтримувати місцеву футбольну команду”, — зазначає депутат.

 

А от представниця “Аграрної партії” у Носівській міській раді, Олена Сизенко задекларувала власний сорт конюшини.

Я працюю науковим співробітником у Носівській науково-дослідній станції. Ми займаємось розробкою та культивацією різних сортів рослин. Я брала участь у розробці двох сортів конюшини, і зареєструвала своє співавторство на них”, — зазначає народна обраниця.

 

Слід зазначити, що контактні дані та інформацію про депутатський корпус Носівської міської ради знаходяться у відкритому доступі, і більшість депутатів були відкриті до спілкування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *