Городнянська міська рада відзначилась великою кількістю депутатів, котрі не подали е-декларації за 2017 рік. Такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Городнянської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Депутати-багатії

Найбагатшим депутатом Городнянської міської ради виявився безпартійний депутат, підприємець Олег Арендаренко. Він за 2017 рік заробив 1,5 млн грн.

 

Занимаюсь деревопереработкой. И это ж “грязный” доход, не “чистый”. Это оборот денег, который прошел через мой счет”, — пояснив свої заробітки депутат.

 

За ним йде директор ДП «Городнянське лісове господарство» Сергій Аніщенко з минулорічним доходом 391 тис. грн.

Олександр Редькович, депутат від “Батьківщини” та підприємець задекларував майже 300 тис. грн доходів за минулий рік.

 

Не подав е-декларацію, бо не знав…

Біля 40% депутатів Городнянської міської ради не подали до Реєстру електронних декларацій відомості про свої доходи та майно, як цього вимагає Закон України “Про запобігання корупції”. Представники ГО “Агенція міських ініціатив” не змогли знайти е-декларації 10-х депутатів на сайті НАЗК. Зазначимо, що вибори у Городнянській ОТГ до міської ради відбулися ще 24 грудня 2017 року і до 1 квітня 2018 року всі депутати мали подати е-декларації за минулий рік.

Зокрема, не подали декларацію депутати: Михайло Мереакре (“БПП “Солідарність”), Микола Кравченко (Батьківщина), Ольга Верхуша (“Батьківщина”), Микола Стратілат  (“Аграрна партія України”), Микола Левківський (“Опозиційний блок”), Микола Старунь (Батьківщина”), Юрій Бебко (“Батьківщина”), Олег Рибка (безпартійний) та Володимир Баглай (“Аграрна партія України”).

 

Михайло Мереакре з партії “БПП Солідарність” подав декларацію за 2016 рік, а от за 2017 рік декларація відсутня. Хоча сам депутат запевняє, що він подавав її і вона має бути на сайті.

Микола Старунь запевняє, що подасть декларацію в найближчий час:

В НАЗК напевно ні. Я подавав по партії, коли в депутати йшов. А ще не пізно? Я пенсіонер, хоч сьогодні можу зробити. Нам нічого ніхто не казав, не попереджав. У мене інтернету немає, я не користуюся комп’ютером”.

 

Депутат від “Опозиційного блоку” Микола Левківський був впевнений, що подавав свою е-декларацію:

Я питання це задам своєму програмісту. Я попросив, щоб він зареєстрував декларацію на мене на сайті. Він зайшов в базу електронну і вніс всі дані на мене, на дружину, на сім’ю, заробітну плату, виписки… Ну ви розумієте. Тобто мало б все бути на сайті”.

 

Ольга Верхуша, музичний керівник ясла-садок запевняє, що подавала електронну декларацію:

Електронну декларацію я подавал. Це точно. З доходів у мене заробітна плата 3500 грн плюс 1500 грн пенсії”.

 

Юрій Бебко з “Батьківщини” теж не знав, що треба було подавати е-декларацію:

А пенсіонери вони не подають декларації. Ну немає у мене доходів і не було. І не сказав ніхто, що треба було подавати. А доходи у нас які? 1500 грн пенсії за 34 років трудового стажу. Отакі у нас доходи”.

 

Микола Стратілат від “Аграрної партії” подав тільки паперову декларацію, а про електронну не знав.

 

Олег Рибка не зміг точно відповісти, чи подавав він свою декларацію за минулий рік чи ні:

Вы очевидно интересуетесь декларацией, которую должны подавать депутаты или в налоговую? Не могу я с достоверностью ответить, подавал ли я декларацию. Потому что что-то я подавал обязательно. Я уточню у секретаря эту информацию и потом смогу вам ответить на этот вопрос”.

 

Депутат від “Аграрної партії” Володимир Баглай обіцяв подати свою декларацію найближчим часом:

Десь  в адміністрації моя декларація. Паперову подавав. Електронну я подам. Але не зараз, бо поки знаходжуся закордоном. З наступного тижня подам”.

 

Згідно даних youcontrol депутат є директором та власником разом з Ларисою Романчук ТОВ Торговий дім «Ратібор». Основним напрямком діяльності підприємства є  сільське, лісове та рибне господарство.

 

Згідно статті 8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію  про  майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України «Про  засади  запобігання  і  протидії  корупції».

 

За несвоєчасне електронної декларації передбачено штраф від 850 до 1700 грн (50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). НАЗК має проінформувати депутата про те, що він порушив закон. Якщо у 10-денний термін після отримання такого повідомлення політик не заповнить декларацію – то за це його можуть притягнути до кримінальної відповідальності

 

Депутати-безхатченки

Депутатка Світлана Кузьменко (безпартійна) не знала, що треба вказувати житлову площу, де проживаєш, навіть якщо вона не є у власності декларанта чи у членів його родини:

“Я не маю житлової площі у власності. Але я проживаю у свекрухи. На майбутнє буду знати, що треба вказувати і це”.

 

Ігор Романенко, депутат від “Нашого краю” і голова Благодійного фонду “Урочище святе” так само не вказав житлову площу в декларації ні у своїй власності, ні у власності членів сім’ї.

В 2017 році Ігор Романенко був керівником групи компаній «РІКО», що займається торгівлею, виробничою та логістичною діяльністю. Про це чомусь депутат в своїй декларації не вказав.  За даними youcontrol на сьогоднішній день частина підприємств припинило свою діяльність, але, що цікаво, всі мають податковий борг.

Окрім цього, Ігор Романенко є керівником Приватного підприємства “Фірма Алво” разом зі своєю дружиною Наталією Назимко. Окрім цього, його дружина, депутатка 6-го скликання Чернігівської обласної ради є засновницею Торгово-виробничої компанії «РІКО», ПП “Ріко Капітал”, ТОВ “Центр декоративного рослинництва та садівництва “Ріко”.  Всі ці компанії мають «офшорне» коріння і належать фірмі «Інвестмент кампейн РДЖ ЛП» з Кіпру.

Натомість депутат вказав дещо більше 45 тис. грн за рік доходу за 2017 рік і кредит у сумі 1,13 млн. грн.

На виборах 2012 року Романенко був уповноваженим від партії «Україна-вперед!» Наталії Королевської, міністра соціальної політики в уряді Азарова. До цього — в 2010 році призначений в.о. голови Чернігівської обласної організації Політичної Партії «Фронт Змін». Наразі — голова фракції “Наш край” в Городнянській міськраді.

 

На жаль, коментар від нього отримати так і не вдалося.

 

***

Варто зазначити, що контактні дані, округ та коротка біографічна довідка всіх депутатів міської ради знаходяться на офіційному сайті Городнянської міської ради у відкритому доступі. Це є прикладом відкритості та доступності міської ради.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *