Депутати однієї  з найменших територіальних громад Чернігівщини виявилися одними із найбільш скромних. Сосницька селищна рада не має у своїх рядах жодного мільйонера, дохід найбагатшого серед них складає менше 200 тисяч гривень.  Такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Сосницької ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Серед найбагатших – представники бюджетної сфери та чиновники

Найбільш заможним депутатом Сосницької селищної ради відповідно декларації за 2017 рік стала Лілія Саприкіна, директор Сосницького навчально – реабілітаційного центру. У минулому році дохід депутатки від ВО «Батьківщина» склав 196 744 грн.. Чоловік народної обраниці заробив дещо меншу суму, 125599 грн. Окрім того, депутат декларує квартиру розміром 42 кв.м та декілька будинків і квартиру, що знаходиться у спільній власності. У власності Лілії Василівни знаходиться і дві земельні ділянки, загальною площею 4250 м2.

На інформацію про те, що вона є найбагатшою серед депутатського корпусу Лілія Саприкіна реагує посмішкою: “Мабуть тому, що я все чесно показала. Всі мої доходи це зарплатня з місця роботи”, — зазначає депутат.

Представник ВО «Батьківщина» йде і на другому місці списку найбільш заможних депутатів. Це секретар Сосницької селищної ради Людмила Савчук. ЇЇ дохід за минулий рік склав 178 464 гривні. У той же час це єдина інформація, яку можна отримати з декларації депутата. Чиновниця не декларує рухоме та не рухоме майно. Проте, слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці — зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції

Закриває трійку лідерів депутат від партії «Наш край», лісничий ДП «Холминське лісове господарство»  Ігор Бібік. За 2017 рік народний обранець заробив 155 472 грн.. Окрім того, у власності депутата знаходиться будинок, автомобіль Ваз 2121, а також трактор МТЗ-80.

Варто зазначити, що депутат, у чиїй власності найбільша кількість землі, Микола Шевцов, декларує найменший дохід — трохи більше шести тисяч гривень. Серед рухомого майна у власності депутата знаходиться автомобіль Chery Amulet 2008 року випуску та мотоцикл Дніпро 11.

Депутатська техніка

Не всі депутати Сосницької селищної ради мають у власності свій автотранспорт. Наявність рухомого майна у деклараціях зазначають лише 14 депутатів з 26. Загалом виходить 33 одиниці техніки. Серед них: 14 одиниць сільськогосподарської техніки і 19 транспортних засобів, у тому числі 4 мотоцикли.

Найбільшу кількість техніки декларує тимчасово безробітний депутат від ВО «Батьківщина» Микола Івасенко. У коментарі ГО «Агенції міських ініціатив» народний обранець зазначає, що його дохід є сезонним.

“На даний момент у мене закритий ФОП, оскільки мій заробіток є сезонним. Я займаюсь картоплею. Як тільки настане пора збирання урожаю – я відкрию ФОП. Вся техніка, яка є у наявності була придбана за кошти, які я отримую від ведення господарства,” — говорить Микола Івасенко.

Варто зазначити, що депутатський автопарк Сосницької селищної ради є доволі скромним, у порівнянні з іншими громадами, а власницею найдорожчої автівки серед депутатів є  Тамара  Гладиш, директор Волинківської ЗОШ, самовисуванка. Їздить депутатка на автомобілі Шевроле Авео 2007 року випуску, орієнтовна вартість такого авто на інтернет-ринку від 5 до 8 тисяч доларів.

Депутати-забудьки та безхатченки

Під час опрацювання декларацій та безпосереднього спілкування з депутатами, представники ГО «Агенція міських ініціатив» звернули увагу на помилки та недоліки у  звітності деяких народних обранців.

Так, у Олександра Євченка, який є самовисуванцем, не вказано основне місце роботи, проте дохід від нього депутат декларує. Окрім того, у власності дружини знаходиться бар, проте розмір доходу дружини також не вказано. За словами депутата він не знав про необхідність щодо подання такої інформації.

“Я нічого не приховую, вказав свої доходи, і доходи дружини ми теж не приховуємо. Вони не зазначні, але я не знав, що потрібно вказувати таку інформацію. Я думаю, що знайти цю цифру не проблема,” — говорить депутат, проте розмір доходу дружини назвати не береться.

Депутатка від партії «Самопоміч»  Наталія Кузьменко не вказує нерухомого майна у свої власності. За словами народної обраниці вона просто не має власного житла, а живе на зйомній квартирі.

“У моїй власності немає житлової площі. Я мати – одиначка, і разом з дитиною орендую житло”, —  зазначає Наталія Кузьменко. Про необхідність подання в е-декларації всього житла Наталія Кузьменко, за її словами, не знала.

А от депутат від ВО «Батьківщина» Оксана Рудя взагалі не подала декларацію. На запитання про причини відсутності декларації депутат повідомила, що заповнювала документ, і причини відсутності декларації вона не знає.

“Ми заповнювали декларації спільно, одразу декілька людей. У мене немає комп’ютера,  тому ми робили це у селищній раді. Чому немає моєї декларації я не знаю, але виправлю цю ситуацію найближчим часом,” — говорить Оксана Рудя.

Під час спілкування з представниками депутатського корпусу стає зрозуміло, що більшість з них під час заповнення декларацій користувались допомогою сторонніх осіб, що і стало основною причиною помилок та неточностей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *