«Агенція міських ініціатив» організовує низку заходів з підвищення психологічної стійкості жителів/-льок Прилуцької, Ніжинської, Коропської, Корюківської, Михайло-Коцюбинської, Городнянської, Гончарівської, Тупичівської громад. Це — громади, що розташовані на прикордонні, постраждали внаслідок війни та приймають внутрішньо переміщених осіб.
Наша ініціатива має назву «Розвиток психологічної стійкості у жителів/-льок прикордоння Чернігівської області». Вона покликана надати психосоціальну підтримку населенню цільових громад та навчить людей впроваджувати у своє життя та роботу практики надання першої психологічної допомоги.
Цільова аудиторія: населення восьми громад, що постраждало внаслідок вторгнення російської федерації в Україну; внутрішньо переміщені особи, ветерани та їх родини, люди з інвалідністю тощо.
«Наша команда вже третій рік як інтегрує у свою діяльність психологічний напрямок роботи. Це пов’язано з війною в Україні, адже людям в прикордонній області часто важко впоратися зі своїм емоційним станом. Ми маємо за плечима десятки різноформатних заходів з психосоціальної підтримки в Чернігівській області: групові тренінги, індивідуальні консультації, навчання спеціалістів допоміжних професій наданню першої психологічної допомоги, форуми, сімейні табори тощо. Ініціатива з розвитку психологічної стійкості є логічним продовженням цієї діяльності», — розповідає виконавча директорка громадської організації «Агенція міських ініціатив» Тетяна Романова.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Сімейний табір, юридичні та психологічні тренінги для родин з прикордоння
Оцінка потреб населення цільових громад
Проводиться для вивчення психологічних потреб людей і визначення подальших механізмів подолання у них та в їх оточенні негативних психологічних явищ.
У кожній цільовій громаді заплановане проведення фокус-групових досліджень та глибинних інтерв’ю.
Результати дослідження ляжуть в основу розробки програм психологічних заходів: групових тренінгів та курсу для навчання працівників допоміжних професій (хелперів/-ок) надавати першу психологічну допомогу.
Проведення заходів психосоціальної підтримки для громадян/-ок
Проєкт передбачає проведення заходів психосоціальної підтримки у громадах Чернігівської області, охоплення яких має сягнути понад 950 осіб.
Всі заходить будуть анонсовані, тож потрапити на них може будь-хто.
Навчання хелперів/-ок у Чернігові
Хелпери/-ки — це лікарі, психологи, вчителі, вихователі, соцпрацівники тощо, які щоденно комунікують з великою кількістю людей, надаючи їм допомогу.
Пройти навчання з надання першої психологічної допомоги зможуть такі спеціалісти/-ки з Прилуцької, Ніжинської, Коропської, Корюківської, Михайло-Коцюбинської, Городнянської, Гончарівської, Тупичівської громад. Навчання орієнтоване на 20 мотивованих людей.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Навчаємо хелперів/-ок прикордоння надавати першу психологічну допомогу
Форум з обміну досвідом
Передбачається залучення психологів/-инь проєкту, хелперів/-ок, які пройшли навчання та інших зацікавлених осіб, які мешкають та працюють у цільових громадах Чернігівської області.
Учасники/-ці матимуть можливість обмінятися досвідом, поділитися своїми успішними історіями та провалами, а також спробувати спільно знайти розв’язання проблем.
Якщо ви хочете відвідати ці заходи, слідкуйте за анонсами громадської організації «Агенція міських ініціатив» у соцмережах:
Фейсбук https://www.facebook.com/agencycityiniciatives
Інстаграм https://www.instagram.com/agencycityiniciatives/
Телеграм https://t.me/ami_anons
ГО «Агенція міських ініціатив» надає психосоціальну підтримку жителям прикордоння Чернігівщини у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW та Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).